09/03/2026
Помаже Бог!
До сада смо на нашој ФБ страници објављивали лепе вести из наше парохије али дошло је време и за оне мало другачије природе уз наду да их више неће бити као ни потребе за тим.
Јуче, у недељу 8/3 неко је поломио овај стуб и једноставно отишао без да се бар само јави и каже шта је учињено. Људски је погрешити, знак непажње али је и људски и хришћански рећи: опрости , десило се , ишао/ ишла сам у рикверц или шта већ и ето. Мало више човечности не штети. Напротив!
Јуче је заиста било приличан број верника који су дошли у цркву. И то радује све.
Али, сви ми знамо и видимо да је број паркинг места ограничен,( та места су дуж ограде и ако се боље загледате означена су другом бојом камена у односу на целу површину ) али има их који паркирају и где није предвиђено и што је још горе и тамо ( испред велике капије и испред улаза у салу ) где је предвиђен тзв пожарни пут и пут за , не дај Боже , амбуланта кола. Е сад сви који се паркирају ту где је остављена проходност за хитне случајеве, нек се запитају шта све може да се деси ако је неком потребна хитна помоћ а његово / њихова аута стоје као препрека брзом пролазу амбулантних кола.
Ми смо више пута упозоравали на таква паркирање да не кажем бахатост, али авај.
Док се нешто не деси, нећемо се ми опаметити због неких евентуално 200-300 метара које требамо препешачити до цркве. Недељом је паркирање бесплатно у комшилуку на оним местима где је то и саобраћајних знацима и предвиђено. Суботом до 11ч.
Недељом долазе многе породице са малом децом , и заиста је лепо видети и чути дечије гласове и таквим породицама би најпре требало обезбедити место за паркирање. Они који су у пуној снази, без обзира дал дођете и много пре Литургије, паркирање на улици је подвлачим бесплатно. Паркирајте тамо а у порти оставите да се могу паркирати породице са малом децом. Ја лично увек паркирам преко пута цркве код ресторана Enskede värdshus, где је недељом такође слободно.
Да до неких нежељених последица не би дошло, сва паркинг места ћемо обележити са словом П( P) a исто тако и места на којима није дозвољено паркирање. И молимо да се то поштује на исти начин као и ван ограде наше порте , другим речима као и кад се паркира на улици и у граду.
Надам се да ћемо се у бидуће сви придржавати овога . Ја рекох и душу спасих.
Срећан наставак поста и да нас Господ удостоји да се можемо поклонити Његовом славном васкрсењу.
Свештеник Душан