Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze Strona członków i sympatyków Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP związanych z Parafia w Zielonej Górze

Zapraszamy do uczestnitwa w tegorocznym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiega pod hasłem: "...
03/02/2026

Zapraszamy do uczestnitwa w tegorocznym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiega pod hasłem: "Jedno Ciało. Jeden Duch. Jedna nadzieja" (por. Ef 4,4).

W Zielonej Górze zaplanowano dwa nabożeństwa ekumeniczne w ramach TMoJCh:

- 3 lutego o godz. 19.00 w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. Będzie mu przewodniczył wikariusz biskupi ks. Robert Patro, a homilię wygłosi ks. Stanisław Stawowczyk, proboszcz parafii polskokatolickiej.

- 10 lutego o godz. 19.00 modlitwa o jedność zostanie odprawiona w Kościele Jezusowym parafii ewangelicko-augsburskiej (ul. Kazimierza Wielkiego 11). Poprowadzi ją miejscowy proboszcz, ks. Marcin Rayss, zaś homilię wygłosi ks. Andrzej Dudra z zielonogórskiej parafii prawosławnej.

25/01/2026
Dziś, wspólnie z Radą Parafialną, mieliśmy okazję gościć w Rudgerzowicach, w byłym kościele ewangelickim, a obecnie kośc...
10/01/2026

Dziś, wspólnie z Radą Parafialną, mieliśmy okazję gościć w Rudgerzowicach, w byłym kościele ewangelickim, a obecnie kościele filialnym Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Dziękujemy ks. Pawłowi Brykowi, proboszczowi miejsca oraz Radzie Parafialnej za zaproszenie i wspólną, ekumeniczną modlitwę w odnowionym kościele, poczęstunek i ciepłe przyjęcie! 🤗🙏

Podczas nabożeństwa Słowem Bożym podzielił się ks. Marcin Rayss, który na podstawie Listu do Hebrajczyków mówił o biblijnych świadkach wiary i wspólnej pielgrzymce do niebieskiej ojczyzny. W przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan modliliśmy się nie tylko o lokalną wspólnotę wierzących, ale także o wszystkich chrześcijan różnych tradycji.

Dla wszystkich był to błogosławiony czas, a Gospodarzom życzymy wytrwałości w dalszych planach renowacji świątyni. I jak mówią słowa jednej z naszych pieśni: "Z Bogiem bądźcie, aż się zejdziem znów" :)

28/12/2025

Dzisiaj dotarła do nas wiadomość, iż w drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego, 26. grudnia 2025 roku, zmarł śp. ks. Andrzej Dębski, duchowny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, który przez lata służył wspólnocie parafialnej w Żarach na terenie Diecezji Wrocławskiej. Urodzony 16. listopada 1963 roku, ordynowany na duchownego 21.05.1995 roku. Z wdzięcznością Bogu wspominamy jego zaangażowanie, wrażliwość i świadectwo wiary pośród ludzi, do których został posłany. Pogrzeb śp. ks. Andrzeja Dębskiego odbędzie się 5. stycznia o godz. 11:00 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Złożenie urny do grobu rodzinnego nastąpi o godzinie 13:00 na Cmentarzu Północnym w Warszawie.
Rada Diecezjalna Diecezji Wrocławskiej KEA w RP
Więcej >>> https://bik.luteranie.pl/zmarl-sp-ks-andrzej-debski/

Na początku Adwentu w Gazecie Lubuskiej  ukazała się rozmowa z naszym proboszczem, ks. Marcinem Rayssem.Od wczoraj tekst...
27/12/2025

Na początku Adwentu w Gazecie Lubuskiej ukazała się rozmowa z naszym proboszczem, ks. Marcinem Rayssem.

Od wczoraj tekst jest dostępny również online na stronie GL. Dziękujemy red. Leszkowi Kalinowskiemu za poruszenie wielu wątków i ciekawych tematów.

A jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji przeczytać, to serdecznie polecamy! 🤗 - link do rozmowy udostępniamy poniżej.

🌲 Świetny tekst. Polecamy! https://gazetalubuska.pl/ewangelik-nie-znaczy-niemiec-rozmowa-z-proboszczem-parafii-ewangelicko-augsburskiej-w-zielonej-gorze-ks-ppor-marcinem-rayssem/ar/c1p2-28241359

21 grudnia, w 4. Niedzielę Adwentu, przy ratuszu w Zielonej Górze odbyła się wigilia miejska, w której udział wziął m.in...
23/12/2025

21 grudnia, w 4. Niedzielę Adwentu, przy ratuszu w Zielonej Górze odbyła się wigilia miejska, w której udział wziął m.in. proboszcz naszej parafii 🎄✨️

Dziękujemy Prezydent Miasta Zielona Góra - Marcin Pabierowski za zaproszenie, życzliwość i otwartość, za to, że mogliśmy w ekumenicznym gronie przełamać się opłatkiem i wspólnie radować się czasem Bożego Narodzenia 🥰

Ks. Marcin Rayss złożył mieszkańcom swiąteczne życzenia oraz na ręce Pana Prezydenta, w prezencie dla Miasta, wręczył wieniec adwentowy, wykonany przez naszych parafian 🎁
Przy tej okazji proboszcz opowiedział o historii, tradycji i symbolice wieńca adwentowego, który po raz pierwszy został wykonany w Hamburgu w 1839 roku przez ewangelickiego duchownego, ks. Johanna Hinricha Wicherna, by stworzyć świąteczną atmosferę dla swoich podopiecznych z domu dziecka 🕯🕯🕯🕯

Życzymy wszystkim radosnych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego! 🤗

Mamy dla Was świąteczną ściągawkę 🙂 Do zobaczenia na nabożeństwach 🎄
19/12/2025

Mamy dla Was świąteczną ściągawkę 🙂 Do zobaczenia na nabożeństwach 🎄

✨️📅W środę 17.12.2025 w 4. Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym odbyło się świąteczne spotkanie opłatkowe z dowództwem,...
18/12/2025

✨️📅W środę 17.12.2025 w 4. Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym odbyło się świąteczne spotkanie opłatkowe z dowództwem, żołnierzami oraz pracownikami RON jednostki w Czerwieńsku, z udziałem Starosty Zielonogórskiego Tadeusza Pająka, wiceprezydenta Zielonej Góry Jarosława Flakowskiego oraz przedstawicieli służb mundurowych. Spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia🎄🙂
W imieniu Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe oraz naszej parafii życzenia złożył proboszcz, ks. ppor. Marcin Rayss.
https://www.facebook.com/share/p/17BTnnePat/

09/12/2025

Adres

Kazimierza Wielkiego 11
Zielona Góra
65-047

Godziny Otwarcia

Wtorek 09:00 - 13:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Niedziela 09:00 - 17:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze:

Udostępnij