Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych w Zielonej Górze

Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych w Zielonej Górze bp Tadeusz Lityński z dniem 1 października 2023 roku powołał Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych w Zielonej Górze. diakonów stałych został ks.

Pierwszym dyrektorem Ośrodka, a jednocześnie delegatem biskupa diecezjalnego ds. dr Wojciech Oleśków,

26/05/2026

O codzienności życia diakona i jego rodziny w Religia TVP

📣 Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego o święceniach ✝️🙏 W sobotę, 23 maja o godz. 11.00 w parafii pw. Najświętszej Maryi ...
17/05/2026

📣 Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego o święceniach ✝️
🙏 W sobotę, 23 maja o godz. 11.00 w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzin święcenia diakonatu z rąk bp. Adrian Put otrzyma pochodzący z tej parafii alumn Jan Siemaszko.

⛪ Tydzień później, również w sobotę, 30 maja o godz. 11.00 w gorzowskiej katedrze święceń kapłańskich bp Tadeusz Lityński udzieli diakonowi Łukaszowi Kozakiewiczowi, pochodzącemu z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Głogów.

🕊️ Biskup przypomina również, że 18 kwietnia w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielona Góra bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu Michałowi Kaczyńskiemu z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie oraz Andrzejowi Szablewskiemu z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, którzy pełnią w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej posługę diakonów stałych.

💬 „Całą diecezję wraz z tymi, którzy rozpoczynają w niej nowy etap posługi powierzam Waszej modlitwie, prosząc także o modlitwę w intencji nowych powołań”. 🙏✨

📅 16 maja w Domu Rekolekcyjnym w Lubniewicach odbył się dzień skupienia pod hasłem: „Diakon – sługa jedności” 🤝✝️ dla di...
16/05/2026

📅 16 maja w Domu Rekolekcyjnym w Lubniewicach odbył się dzień skupienia pod hasłem: „Diakon – sługa jedności” 🤝✝️ dla diakonów, kandydatów do diakonatu oraz ich małżonek 👨‍👩‍👧‍👦.

Konferencję wygłosił ojciec duchowny Tadeusz Kuźmicki 🎤, który ukazał posługę diakona jako służbę budowania jedności na różnych płaszczyznach życia ❤️‍🩹⛪.
💍 Podkreślił przede wszystkim znaczenie jedności małżeńskiej. Zaznaczył, że diakon pełni swoją posługę razem z żoną 👩‍❤️‍👨 i że bez jedności w małżeństwie nie ma diakonatu. To właśnie małżeństwo stanowi źródło, fundament i punkt wyjścia dla posługi 🌱, a budowanie relacji małżeńskiej daje zdolność do otwarcia się i zaangażowania w życie Kościoła ⛪🤲.

🙏 Ojciec duchowny mówił również o posłudze jedności w parafii. Diakon, działając w porozumieniu z proboszczem, powinien troszczyć się o jedność wspólnoty parafialnej 🤝 poprzez aktywne zaangażowanie w różne formy posługi i życia parafii 📖.
🌿Kolejnym ważnym wymiarem jest jedność we wspólnocie diakonów 🤲. Zwrócono uwagę na potrzebę wzajemnej otwartości 🚪, budowania braterskich relacji 👬 oraz gotowości przyjmowania nowych osób, które będą dołączały do wspólnoty 😊. Ostatnim poruszonym aspektem była posługa jedności z diecezją ⛪, wyrażająca się w zaangażowaniu diakona w życie i posługę na rzecz całej diecezji 🌍.

✝️ Centralnym punktem dnia była Eucharystia 🙏, której przewodniczył ks. Wojciech Oleśków, dyrektor Ośrodka Formacji Diakonów. W homilii nawiązał do postaci św. Andrzeja Boboli ✨, podkreślając jego świadectwo męczeństwa oraz posługi na rzecz jedności Kościoła 🕊️❤️.

📖 W trakcie dnia odbyły się również warsztaty liturgiczne dla diakonów i kandydatów do diakonatu 🎓, natomiast żony uczestniczyły w osobnym spotkaniu formacyjnym 👩‍👩‍👧. Cały dzień był wypełniony wspólną modlitwą brewiarzową 🙏📿, adoracją Najświętszego Sakramentu ✨⛪ oraz trwaniem na modlitwie przed Panem 🙌❤️. Nie zabrakło także rozmów 🗣️ i dzielenia się doświadczeniem wiary oraz posługi 🤝.

🗓️ Poruszono także plany i wydarzenia na kolejny rok formacyjny 📅, powierzając je Bożemu prowadzeniu i opiece 🤲✨.

Gość Zielonogórsko-Gorzowski
Aspekty - Niedziela zielonogórsko-gorzowska
diakonat.pl
Bp Tadeusz Lityński
Adrian Put
Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska
Parafia Św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze
Parafia Miłosierdzia Bożego Głogów
Parafia NMP Matki Kościoła
Parafia pw. św. Urbana I w Zielonej Górze
Dolina Miłosierdzia Parafia pw. św. Henryka w Sulęcinie

09/05/2026

"Duch Pański nade mną…” 🙏✨
Słowa, które wybrzmiały w sercach i liturgii święceń diakonatu w zielonogórskiej konkatedrze (18.04.2026). To On posyła, umacnia i prowadzi — w służbie Słowu 📖, ołtarzowi ⛪ i drugiemu człowiekowi 🤝.
Parafia Św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze
Parafia Miłosierdzia Bożego Głogów

🙏 Zapraszamy Diakonów i Kandydatów do Diakonatu wraz z Małżonkami na Dzień skupienia📅 Dzień skupienia – Lubniewice🗓 16 m...
04/05/2026

🙏 Zapraszamy Diakonów i Kandydatów do Diakonatu wraz z Małżonkami na Dzień skupienia
📅 Dzień skupienia – Lubniewice
🗓 16 maja 2026 r. (sobota)
📍 Miejsce:
🏠 Dom Rekolekcyjny w Lubniewicach
📌 ul. Osadników Wojskowych 24A
69-210 Lubniewice

🕊 Plan dnia skupienia:
⏰ 10.00 – Rozpoczęcie dnia skupienia
🙏 10.30 – Modlitwa przedpołudniowa i konferencja
👥 11.30 – Warsztat liturgiczny / spotkanie żon
✝️ 12.00 – Msza Święta
🍽 13.00 – Obiad i kawa
💬 14.00 – Dzielenie
🎤 15.30 – Konferencja
🙏 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
🕊 17.30 – Nieszpory
🍽 18.00 – Kolacja
🤝 18.30 – Zakończenie dnia skupienia

🙏„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.” (Dz 2,42) 🤲

✨ Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego dnia w atmosferze modlitwy, spotkania i umacniania wspólnoty braterskiej.

Aspekty - Niedziela zielonogórsko-gorzowska
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Drogi Diakonie Wojciechu,z okazji pierwszej rocznicy święceń diakonatu składamy Ci najserdeczniejsze życzenia – obfitośc...
04/05/2026

Drogi Diakonie Wojciechu,

z okazji pierwszej rocznicy święceń diakonatu składamy Ci najserdeczniejsze życzenia – obfitości łask Bożych 🙏, nieustannej radości z powołania 😇 oraz siły i odwagi 💪 w codziennej służbie.

Niech Chrystus, który Cię powołał ✝️, umacnia Cię każdego dnia, prowadzi przez wszelkie wyzwania 🌿 i napełnia Twoje serce pokojem 🕊️.
Niech Duch Święty obdarza Cię mądrością 📖, cierpliwością i gorliwością 🔥, aby Twoja posługa przynosiła dobre owoce 🍇 i była znakiem nadziei 🌟 dla wszystkich, których spotykasz na swojej drodze.

Z modlitwą 🙏 i serdeczną pamięcią 🫶

📖 „Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie.” (Mt 25,35)  🌿🇵🇱 3 maja – majówka z Misión Latina w Świebodzinie 🇨🇴🇻🇪🇲🇽🇬🇹🌿Spot...
03/05/2026

📖 „Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie.”
(Mt 25,35) 🌿🇵🇱 3 maja – majówka z Misión Latina w Świebodzinie 🇨🇴🇻🇪🇲🇽🇬🇹🌿

Spotkanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której została odprawiona Msza Święta w języku hiszpańskim 🙏⛪ Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na radosne świętowanie przy grillu✨️ W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób 🤝✨

W naszej diecezji mieszka coraz więcej osób hiszpańskojęzycznych – m.in. z Kolumbii, Wenezueli, Meksyku i Gwatemali. Od dwóch lat spotykają się oni regularnie raz w miesiącu na Eucharystii w Świebodzinie, tworząc wspólnotę wiary ❤️

👤 W spotkaniu uczestniczył Adrian Put, który podkreślił bliskość wobec migrantów. Zapewnił o otwartości Kościoła diecezjalnego oraz wyraził pragnienie, aby każdy z nich mógł poczuć się w nim jak w domu 🏠

✨ Misión Latina Świebodzin zrodziła się z potrzeby migrantów oraz wielkiego serca ks. Dariusza Wołczeckiego, który pomógł stworzyć przestrzeń modlitwy, spotkania i integracji.

📜 Dziś przedstawiciele wspólnoty złożyli oficjalną prośbę do Księdza Bp Tadeusz Lityński Biskupa Diecezjalnego o ustanowienie formalne Misión Latina oraz objęcie ich stałą opieką duszpasterską.

🤝 Decyzją Księdza Biskupa diakon Andrzej Szablewski został skierowany do pomocy migrantom hiszpańsko- i anglojęzycznym. Będzie koordynował Msze Święte w tych językach oraz wspierał duszpastersko migrantów w naszej diecezji.

📣 Zapraszamy wszystkie osoby chętne do współpracy na rzecz migrantów!
Jeśli chcesz się zaangażować, pomóc lub dowiedzieć się więcej – prosimy o kontakt z dk. Andrzejem Szablewskim 🤝

Kościół jest domem dla każdego – niezależnie od języka i pochodzenia 🌍❤️ Otaczajmy tę inicjatywę modlitwą i życzliwością 🙏

diakonat.pl
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
Aspekty - Niedziela zielonogórsko-gorzowska
Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska
Parafia Św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze

20/04/2026
18/04/2026

Adres

Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych W Zielonej GórzeInstytut Filozoficzno-Teologiczny Im. E. Stein Ulica Bułgarska 30
Zielona Góra
65-647

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych w Zielonej Górze umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych w Zielonej Górze:

Udostępnij