25/05/2026
W minioną niedzielę 24 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego😇 nasza wspólnota przeżywała odpust parafialny ku czci naszego Patrona św. Jana Nepomucena - patrona spowiedników oraz dobrej mowy 🙏.
Uroczystej Sumie odpustowej z procesją Eucharystyczną przewodniczył i wygłosił homilię Ks. dr Krzysztof Janiak, który przypomniał nam jak wielką wartość ma słowo - i milczenie - za co dziękujemy😇. Serdecznie dziękujemy również Kapłanom z naszego dekanatu którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Radość odpustową przeżywali z nami Ks. dr hab. Bogusław Konopka oraz kolega kursowy naszego Proboszcza ks. Krzysztof Noworytto. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo wiary staropolskie Bóg zapłać🙏.
W tym dniu odbył się kiermasz ciast tj. słodkie pomaganie na rzecz naszej parafii. Dochód przeznaczony zostanie na prace remontowe kościoła - elewacja strona południowa⛪. W Zielenicach, Bierzynie i Podgaju po każdej Mszy św można było zakupić pyszne ciasto🍰🥮 przygotowane przez mieszkańców wszystkich sołectw wchodzących w skład zielenickiej parafii👏. Przedstawiciele Rady Parafialnej złożyli ks. Mariuszowi życzenia z okazji 21. rocznicy kapłaństwa😇🙏, piękne życzenia i podziękowanie zostały skierowane do wszystkich księży, którzy również obchodzili swoje rocznicę święceń kapłańskich🙏.
Dziękujemy sobie wspólnie za piękne przeżycia niedzielnego odpustu przy aurze słonecznej pogody🙏😊.