20/10/2025
Kochani, dzielimy się z Wami błogosławionym czasem pielgrzymkowym, za który jesteśmy wdzięczni Panu Bogu! Na naszym szlaku dane nam było pielgrzymować na Jasną Górę, gdzie nasz duszpasterz Ksiądz Krzysztof Majda celebrował Msze św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. i zwiedzaniu Jasnej Góry z s. Anną, przewodniczką po Jasnej Górze, udaliśmy się na miejsce noclegu, do Domu Pielgrzyma w Czernej znajdującego się na terenie Klasztoru Karmelitów Bosych. Był tam czas na modlitwę przy grobie św. Rafała Kalinowskiego i przed wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej oraz czas wspólnej rekreacji i odpoczynku. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy miejsca związane ze św. Janem Pawłem II w Krakowie, tj. Franciszkańską 3, gdzie spotkaliśmy się z Metropolitą Krakowskim oraz Katedrę na Wawelu. Następnie udaliśmy się do grobu św. Faustyny w Krakowskich Łagiewnikach i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Ostatniego dnia naszej pielgrzymki pielgrzymowaliśmy do malowniczo położonego sanktuarium pasyjno-maryjnego, do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby pielgrzymkę zakończyć modlitwą przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej, jakże bliskiej św. Janowi Pawłowi II. Serdecznie dziękujemy Panu Bogu za wszystkie spotkania i miejsca, które dane było nam nawiedzić oraz Księdzu Krzysztofowi za jego kapłańskie serce i towarzyszenie nam podczas tej pielgrzymki!