16/06/2026
We wtorek, 16 czerwca, ks. bp Tadeusz Lityński obchodzi rocznicę święceń biskupich.
28 kwietnia 2012 roku papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Cemerinianus. Święcenia biskupie przyjął 16 czerwca 2012 roku w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Głównym konsekratorem był abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, a współkonsekratorami abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, oraz bp Stefan Regmunt, biskup zielonogórsko-gorzowski.
Jako zawołanie biskupie ks. bp Tadeusz Lityński przyjął słowa: „Adveniat Regnum Tuum” — „Przyjdź Królestwo Twoje”.
Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.