Nasza filia Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach powstała w czerwcu 2015 roku przez przekształcenie się modlitewnej grupy uwielbieniowej Adalberti. Patronką naszą była od początku i jest Maryja, zaczynaliśmy właściwie jedynie od różańca. W ramach tej grupy powstał zespół muzyczny "W imię Pana", który aktualnie stanowi diakonię muzyczną wspólnoty. Trudne chwile przeżywali
śmy kiedy wikariusz, nasz opiekun duchowy ks.Robert Potempa (który naszą grupę zorganizował) otrzymał dekret przejścia do innej parafii. Część osób odeszła od nas, a pozostali z determinacją poszukiwali drogi rozwoju duchowego, uczestnicząc w różnych rekolekcjach i kursach, żyjąc nadzieją, że jest to Boży plan. Aby uniknąć całkowitego rozpadu:
- modliliśmy się o światło, o rozeznanie powołania tej grupy,
- uczestniczyliśmy w modlitwach uwielbienia w innych wspólnotach,
- uznaliśmy, że potrzebujemy stałej formacji i kapłana,
- zaczęliśmy naszą przyszłość zawierzać Bogu przez Niepokalane Serce Maryi w comiesięcznych wyjazdach na Jasną Górę. Wierzymy, że to Maryja pokierowała nas najkrótszą drogą do Jezusa i Jego szkoły. Przystąpiliśmy niebawem do SNE, choć w większości byliśmy przekonani, że się do formowania ewangelizatorów zupełnie nie nadajemy. Podjęliśmy jednak stałą formację i mimo początkowych przeszkód wytrwale ją z łaską Bożą kontynuujemy w grupkach dzielenia "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" Flp 4,13. Do naszej wspólnoty dołączyli animatorzy, którzy przez wiele lat pracują w naszej parafii z młodzieżą w programie „Młodzi na progu”. Kontynuujemy działalność Grupy Adalberti:
- organizujemy co miesięczne wyjazdy na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski,
- organizujemy co kwartał "Zabrzańskie Wieczory Uwielbienia"
- prowadzimy czuwania modlitewne podczas "Nocy Konfesjonałów"
- prowadzimy wspólnotową modlitwę uwielbienia w każdą niedzielę po wieczornej mszy św. Cieszymy się otwartością, wsparciem i błogosławieństwem naszego proboszcza ks.Andrzeja Mikuły. Staramy się o ten największy z charyzmatów opisany w Hymnie o miłości św.Pawła w 1Kor 13