15/01/2025
Zdążyliśmy zapomnieć już o szampańskiej, sylwestrowej zabawie, a rok 2025' już w pełni. Zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale i nas, którzy od lat przyzwyczajani jesteśmy do łagodnych zim i mniej intensywnych opadów. A tu niespodzianka! Zwały śniegu, szaro i ponuro, chociaż dzień stopniowo co raz to dłuższy. Zima! Czas stagnacji i hibernacji. Wie doskonale o tym nasz cmentarz, który dawno nie widział śladów ludzkich stóp. Tylko gdzieniegdzie malutkie, kocie łapki wędrowały między jednym, a drugim cmentarzem. Zabrzański ogród pamięci mimo białej, śnieżnej poduchy emanuje wiecznie zielonym bluszczem, tak charakterystycznym dla tego miejsca. Śpi natura, śpią mieszkańcy Zabrza wyznania mojżeszowego. Żyjemy My - opiekunowie cmentarza. Z nadzieją patrzymy w Nowy Rok, pełni pomysłów, planów i nadziei, że może i w tym roku uda się nam utrzymać to miejsce w należytym porządku. Wszystkim Wam ślemy moc życzeń na ten nowy 2025 rok!