24/05/2026
Ogłoszenia parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 24.05.2026
W dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty zstępuje na Apostołów. Umocnieni Jego darami idą głosić prawdę Ewangelii.
Kalendarz liturgiczny:
- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
Msze św. w kościele o godz. 7:00, 9:00, 18:00; w kaplicach – Kocmyrzów, Pietrzejowice – godz. 16:30; Łuczyce, Wilków – godz. 18:00,
- we wtorek wspominamy św. Filipa Nereusza,
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
- w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 15:30.
W sobotę, 76 uczniów kl. I szkół średnich przyjęło z rąk ks. bp Damiana Muskusa, sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Bóg zapłać rodzicom bierzmowanych za udekorowanie świątyni i dar ołtarza.
W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy mamy oczekujące narodzin swojego dziecka. Będziemy się modlić w intencji mam i ich dzieci oraz o dar ojcostwa i macierzyństwa.
We wtorek będziemy przeżywać święto naszych mam. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych żyjących i tych, które już stanęły przed Bogiem.
Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę, 27 maja, o godz. 19:00 w sali na plebanii.
W procesji Bożego Ciała pójdziemy trasą jak w poprzednich latach:
I ołtarz przy domu P. Grzegorczyków - prosimy o przygotowanie Łuczyce - Stara Wieś,
II ołtarz przy domu P. Korcala - prosimy o przygotowanie Pietrzejowice,
III ołtarz przy kaplicy na Winnicy - prosimy o przygotowanie Wola Luborzycka,
IV ołtarz przy domu Kolpinga - prosimy o przygotowanie Rodzinę Kolpinga.
W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.
Spotkanie grupy modlitewnej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00
W minionym tygodniu zebrano do puszek przed kościołem i kaplicą w Łuczycach na Hospicjum św. Łazarza 2557,31 zł i 1 euro. Bóg zapłać za wsparcie tego szczytnego dzieła.
Za tydzień, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej archidiecezji, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom z Szosy proszowskiej /od p. Korcali do p. Kozłowskiej/.
/Sebastiano Conca „św. Filip Nereusz”; XVIII wiek; kolekcja prywatna/