Spotkania Małżeńskie Ośrodek Wrocławski

Spotkania Małżeńskie Ośrodek Wrocławski Twoje małżeństwo może być udane i szczęśliwe! Zapraszamy na Spotkania Małżeńskie organizowane przez nasz Ośrodek. Prowadzimy też kursy dla narzeczonych.

Spotkania Małżeńskie jest to ruch, którego głównym celem jest pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, który z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumie

ń – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.Podstawową formą pracy są zamknięte, weekendowe spotkania o charakterze warsztatów. Spotkania te są prowadzone przez trzy odpowiednio przygotowane pary małżeńskie i kapłana, którzy wprowadzają do pracy własnej, ukazując uczestnikom tematy do dialogu prowadzonego tylko we dwoje. Zapewniona jest pełna intymność i żadne sprawy łączące lub dzielące małżonków uczestniczących nigdzie nie są ujawniane, również w grupie uczestników weekendu.Siła oddziaływania spotkań-rekolekcji polega na tym, że małżeństwo może podczas ich trwania przeżyć świeżość wzajemnych uczuć, odnowić lub odkryć na nowo swoją jedność. Program, oparty na nowoczesnej wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości. Małżeństwo wyjeżdżające z weekendu jest też na ogół zdolne do rozwiązywania swoich konfliktów.Na rekolekcje może przyjechać każde małżeństwo, niezależnie od wieku, stażu małżeńskiego, wykształcenia czy religijnego zaangażowania. Przyjeżdżają małżeństwa żyjące zgodnie jak i małżeństwa będące ze sobą w konflikcie, często będące na etapie przygotowania do rozwodu, małżeństwa po separacji, które mają zamiar ponownie się połączyć. Zapraszamy każde małżeństwo, które pragnie, by ich wspólne życie nieustannie się rozwijało. Uczestnikom nie stawiamy barier formalnych. Drugim kierunkiem pracy ruchu Spotkania Małżeńskie jest przygotowanie młodych ludzi do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.Prowadzone spotkania pozwalają zakochanym lepiej przyjrzeć się sobie, lepiej poznać siebie nawzajem; swoje osobowości, hierarchie wartości, poglądy, postawy, oczekiwania, plany. Umożliwiają bardziej świadome podjęcie decyzji i udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy właśnie ze sobą chcemy iść przez życie. Wprowadzenia par prowadzących i kapłana inspirują do pracy we dwoje, jak rozwiązywać konflikty, jak budować autonomię swojego związku, jak rozpoznawać miejsce wiary w swoim życiu – jak budować trwałe i szczęśliwe małżeństwo, jaki sens ma takie właśnie małżeństwo i jaka jest jego rola w społeczeństwie. Więcej informacji na temat ruchu Spotkań Małżeńskich, terminy rekolekcji w innych ośrodkach, a także informacje o duchowości Spotkań można znaleźć na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl

słowa kluczowe:
, , , , , , , ,

Dzisiaj piąta rocznica Jego śmierci..
19/05/2026

Dzisiaj piąta rocznica Jego śmierci..

Zostało nam już tylko wspomnienie rekolekcji ośrodkowych w Bardzie (24-26.04.2026) ... Rekolekcji, które pomogły w nowy ...
18/05/2026

Zostało nam już tylko wspomnienie rekolekcji ośrodkowych w Bardzie (24-26.04.2026) ...
Rekolekcji, które pomogły w nowy sposób spojrzeć na sens naszego życia, na jakość naszych relacji, na dar wzajemności w małżeństwie. To był naprawdę dobry i owocny czas — pełen modlitwy, dialogu i kreatywnej zabawy. Zadbaliśmy również o dzieci, zaczynając weekend bajką, w której każdy miał swoją rolę w budowaniu kolorowego świata - świata, w którym różnice nie dzielą, ale tworzą piękną różnorodność.
Sobota była dniem pracy dla małżeństw - w wersji warsztatowej i klasycznej, a młodsze dzieci bawiły się pod fachową opieką sympatycznych, pełnych ciepła i zaangażowania pań przedszkolanek — tak bardzo, że trudno było się im potem rozstać.
Nie zabrakło też czasu na rodzinny spacer z zadaniem. Efekt - świetna wystawa i niezwykłe opowieści uczestników o ich rodzinach.
Uroczyście powitaliśmy nowych animatorów w naszym ośrodku, którzy od razu mogli wystąpić w nowej roli, pięknie prowadząc jedno ze spotkań.
A wieczorem, po radosnej integracji, zanurzyliśmy się w świat sztuki z przesłaniem. Czytanie performatywne przygotowane przez Marię i jej ekipę spontanicznych aktorów wzbudziło spore poruszenie, wywołało wiele emocji i refleksji.
Niedziela, ostatnia jutrznia, msza święta, piękne śpiewy, ostatnie spotkania tematyczne i podsumowanie - czas się pożegnać. Było nam tu naprawdę dobrze - na pewno wrócimy :)

Przed nami ostatni Weekend Małżeński w tym sezonie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić swoją miłość i pobyć we w...
12/05/2026

Przed nami ostatni Weekend Małżeński w tym sezonie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić swoją miłość i pobyć we wpierającym środowisku innych małżeństw.

Dajcie sobie szansę. Wasze małżeństwo może być znowu pełne miłości, czułości i wzajemnej troski!

✅Termin: 12.06.-14.06
✅Miejsce: Ząbkowice Śląskie
✅Organizator: Wrocławski Ośrodek Spotkań Małżeńskich

Zapisy i wszystkie szczegóły w komentarzu poniżej👇

Na majowym spotkaniu poweekendowym, czyli w ostatnią niedzielę, „pod Czwórką” w gronie kilkunastu par małżonków, ze stos...
11/05/2026

Na majowym spotkaniu poweekendowym, czyli w ostatnią niedzielę, „pod Czwórką” w gronie kilkunastu par małżonków, ze stosunkowo młodym stażem, zastanawialiśmy się nad tematem wychowaniem dzieci w rodzinie chrześcijańskiej.
Wprowadzenie przeprowadzili, jak zwykle, z dużym doświadczeniem i wyczuciem tematu – Gosia i Darek wraz z ks. Marcinem.
Na początku było rozważanie na temat autorytetów i ich zachowania. Dzieci często, sprawdzają nasze, rodziców granice wytrzymałości. Dla nas jako rodziców, zawsze jest to sprawdzian „równości autorytetów” Nie możemy pozwolić sobie na spieranie się w tej sprawie przy dzieciach, czy wręcz podważanie swoich autorytetów, kwestionując „publicznie” podjęte decyzje. Jeśli jeden z małżonków przesadził lub zakomunikował dziecku decyzję, z którą nie zgadza się ten drugi, takie sprawy należy uzgadniać przed, np. pozwoleniem na coś dziecku lub nałożeniem kary – albo po fakcie ale zawsze na osobności. Dzieci powinny mieć w rodzicach autorytet i ufać im. W przeciwnym przypadku zaczną szukać tego poza rodziną …
Ks. Marcin m. in. podzielił się doświadczeniem „bycia ojcem” dla wielu dzieci, które spotyka w swej duszpasterskiej pracy, a którym brakowało miłości rodzicielskiej. Podzielił się także doświadczeniem bycia dzieckiem z własnego rodzinnego domu i pierwszych dojrzałych rozmów ze swoimi Rodzicami.
Druga sprawa to tolerancja i rygor wobec dzieci, utrzymywany w domu. Tak samo jak dzieci dorastają i „uczą się” być dziećmi, tak samo rodzice dojrzewają i nabierają doświadczenia wraz z przyjściem na świat kolejnego dziecka. Nabierają wprawy w byciu rodzicami. Bardziej umieją kontrolować, kolejnym pociechom dają więcej tolerancji w stawaniu się bardziej samodzielnymi, lub nienadużywanie kontroli przy wkraczaniu w dorosłość. Stąd może wziąć się (nawet w późniejszym wieku, gdy dzieci są już dorosłe) przypominanie rodzicom o nierównym traktowaniu rodzeństwa.
Prowadzący podkreślali (sami będąc pedagogami) że szkoła w żadnym wypadku nie zastąpi rodziców w wychowaniu dziecka, czego, niestety czasem, rodzice oczekują. Szkoła ma za zadanie uczyć a nie wychowywać.
Ważnym aspektem, także z punktu widzenia Spotkań Małżeńskich, jest fakt, że dzieci nie są wyłącznie nasze – są nam dane na jakiś konkretny czas. Także jako rodzice, nie możemy do końca liczyć na wdzięczność za ich wychowanie, co jest miłe i wyrazem ich miłości, lecz jest to nasze, małżonków zadanie …
Zadaniem małżonków jest także bycie z dziećmi, rozmawianie z nimi, stałe towarzyszenie dzieciom, bez względu na wiek, wysłuchanie ich i nie ocenianie, nawet, gdy mają już własne dzieci.
A dzieci naszych dzieci to już zupełnie inny temat. Te już można rozpieszczać ale również mądrze uczestnicząc w ich wychowaniu przez rodziców …
W części poświęconej na dzielenie się przebijały liczne świadectwa na temat obaw i niepokojów związanych z dawaniem dzieciom samodzielności - stosownie do ich wieku. Emocjonalne reakcje rodziców, oczywiście zależne są od ich temperamentów. Dialog z dziećmi bywa dla wielu rodziców trudniejszy niż dialog z małżonkiem. Rodzice dzielili się też przykładami korzystania z kursów wspomagających wychowywanie dzieci i bogatej w tym zakresie literatury.
Podsumowaniem spotkania niech będzie przytoczone przez prowadzących, bardzo krótkie kazanie zasłyszane w kościele o.o. Dominikanów na temat skutecznych sposobów wychowywania dzieci. Po pierwsze: przez własny przykład, po drugie: przez własny przykład i po trzecie: przez własny przykład …

W ubiegłą niedzielę odbyło się kolejne spotkanie poweekendowe. Tym razem rozmawialiśmy o temperamentach i jak sobie radz...
22/04/2026

W ubiegłą niedzielę odbyło się kolejne spotkanie poweekendowe. Tym razem rozmawialiśmy o temperamentach i jak sobie radzić w sytuacjach wywołujących duże emocje.
Zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15 na Katedralną 4!

04/04/2026
podaj dalej..
03/04/2026

podaj dalej..

Nasze stoisko na wczorajszych rekolekcjach małżeńskich o ojców Oblatów. Ania z Michałem wspólnie z Adamem i Gabrysią, za...
29/03/2026

Nasze stoisko na wczorajszych rekolekcjach małżeńskich o ojców Oblatów. Ania z Michałem wspólnie z Adamem i Gabrysią, zachęcali uczestników do udziału w weekendach, zainteresowanie było całkiem spore choć wielu uczestników przychodziło i mówiło fajnie że jesteście byliśmy na dialogach bardzo nam się podobało.

W ubiegły weekend w gościnnym domu Pallotynów w Ząbkowicach odbył się weekend małżeński. Przyjechało 15 małżeństw ze sta...
23/03/2026

W ubiegły weekend w gościnnym domu Pallotynów w Ząbkowicach odbył się weekend małżeński. Przyjechało 15 małżeństw ze stażem od roku do ponad 40 lat. Weekend prowadziły małżeństwa Marzeny i Leszka, Ani i Olka oraz w roli debiutantów Izy i Pawła. Po raz pierwszy w roli animatora wystąpił też ksiądz Przemek. Poniżej kilka świadectw.

- „Bardzo uderzyło mnie, że wcześniej byłem tylko JA a teraz rozumiem, że jestem ja i żona.”

- „Odkryłem, że mam w sobie emocje i że jest ich tak dużo – szok.”

- „Uświadomiłem sobie, że brakuje mi umiejętności komunikacji.”

- „Wyjeżdżam z wielką wdzięcznością, że spotkania przyniosły mi potężny pożytek.”

- „Wyjeżdżam z nadzieją, że demony, które blokowały nasze małżeństwo – przepędziliśmy i że to się utrzyma.”

- „Odkryłem, że ważne są relacje a nie moja racja.”

- „Wyczerpałem limit aby poprawić jakoś naszego małżeństwa, próbowaliśmy różnych form, ale dzięki Bogu tu jesteśmy bo to Bóg jest naszym terapeutą.”

- „Tu doszło między nami do prawdziwego trudnego dialogu, tu się skonfrontowaliśmy.”

W ostatnią niedzielę, po zimowej przerwie, wróciliśmy do naszych spotkań poweekendowych. Już sama frekwencja pokazała, j...
11/03/2026

W ostatnią niedzielę, po zimowej przerwie, wróciliśmy do naszych spotkań poweekendowych. Już sama frekwencja pokazała, jak bardzo są one potrzebne i jak ważne miejsce zajmują w naszym życiu.
Spotkanie pięknie poprowadzili Kamila i Grzesiek wraz z ks. Bartkiem, podejmując temat wrażliwości na siebie nawzajem. Mówili o niej jako o umiejętności dostrzegania uczuć współmałżonka. Podzielili się także poruszającym świadectwem pokazującym, jak wielkim wsparciem w małżeństwie mogą być zrozumienie i bliskość.

Ks. Bartek zwrócił uwagę na trzy źródła wzrastania w wrażliwości na drugiego człowieka: doświadczenie egzystencjalne, modlitwę – czyli uzdolnienie otrzymywane od Boga – oraz wejście w głęboką, prawdziwą relację w małżeństwie.

Czas dzielenia się pokazał, jak ważny i poruszający był to temat dla wielu z nas.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólny czas.

Adres

Ulica Katedralna 4
Wroclaw
50-328

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Spotkania Małżeńskie Ośrodek Wrocławski umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Spotkania Małżeńskie Ośrodek Wrocławski:

Udostępnij