sola fide – jedynie wiarą można osiągnąć zbawienie,
soli Deo gloria – jedynie Bogu należy oddawać cześć i chwałę
WYZNANIE WIARY WEDŁUG SŁÓW ŚW. JANA
Wierzymy, że Bóg jest Duchem i że ci którzy Go chwalą, powinni Go czcić w duchu i w prawdzie.
Wierzymy, że Bóg jest światłością, i że jeśli chodzimy w światłości jak On jest światłością, społeczność mamy między sobą.
Wierzymy, że Bóg jest miłością, i że każdy, który miłuje, narodził się z Boga i zna Boga.
Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym, i, że Bóg dał nam żywot wieczny, a ten żywot jest w Synu Jego.
Wierzymy, że On jest zmartwychwstaniem i życiem, i, że każdy, kto weń wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Wierzymy, że jesteśmy dziećmi Bożymi, i, że On nam dał Ducha Świętego.
Wierzymy, że jeślibyśmy wyznali grzechy nasze, wierny i sprawiedliwy jest Bóg, aby nam je odpuścił i oczyścił nas od wszelkiej nieprawości.
Wierzymy, że świat przemija i pożądliwości jego, lecz ci, którzy czynią wolę Bożą, trwają na wieki. Amen.
Społeczność nasza ugruntowana na opoce wiary w Jezusa Chrystusa wyznaje, że:
– Całe Pismo Święte jest natchnionym przekazem Bożej woli.
– Słowo Boże jest podstawą i normą formułowania doktryny, etyki i moralności.
– Chrystus ustanowił dwa sakramenty: Chrzest i Wieczerzę Pańska.
– Chrzest udzielany jest w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego..
– Wieczerza Pańska udzielana jest, zgodnie z nakazem Chrystusa i Jego przykładem ostatniej wieczerzy, pod postacią chleba i wina oraz agape
– Jedynie Bogu w Trójcy Jedynemu należna jest cześć i chwała. Wszelkie inne kulty – natury, człowieka, wytworów jego rąk – nie powinny mieć miejsca w Kościele Jezusa Chrystusa.
– Zwiastowanie łaski Bożej wszystkim pokutującym uznawane są za wyraz woli Bożej. Człowiek zbawiany jest tylko przez wiarę i podlega nieustannemu działaniu Bożej łaski: uprzedzającej, usprawiedliwiającej i uświęcającej.
Praktykowane w Społeczności
Nikomu nic winni nie bądźcie oprócz miłości wzajemnej; kto bowiem miłuje bliźniego, zakon wypełnia ( List św. Pawła do Rzymian 13:8)
PRAGNIEMY BYĆ JAK NAJDALEJ OD WSZELKIEJ OBMOWY, PLOTKI CZY TEŻ MÓWIENIA O KIMKOLWIEK ŹLE. JEDYNYM ASPEKTEM KTÓRYM PRAGNIEMY BYĆ ZOBOWIĄZANI JEST BYCIE I OKAZYWANIE MIŁOŚCI INNYM BEZ WZGLĘDU NA PRZEKONANIA, POGLĄDY CZY TEŻ STATUS SPOŁECZNY. WIERZYMY, ŻE MIŁOŚCIĄ MOŻNA OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO.
A więc wszystko, co byście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie: taki bowiem jest zakon i prorocy. ( Ew. Mateusza 7:12)
NASZA SPOŁECZNOŚĆ KTÓRA OTWARTA JEST NA KAŻDEGO KTO TYLKO WYRAZI OCHOTĘ I CHĘCI BY WRAZ Z NAMI JĄ WSPÓŁTWORZYĆ PRAGNIE OKAZYWAĆ INNYM MIŁOŚĆ, WSPARCIE, POMOC, POCIESZENIE, RADOŚĆ I NADZIEJĘ.
Wszyscy zaś, którzy uwierzyli, byli razem i mieli wszystko wspólne. I sprzedawali posiadłości i mienie i rozdzielali je wszystkim, jak komu było trzeba. Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca. Chwaląc Boga i ciesząc sie przychylnością całego ludu. Pan zaś codziennie pomnażał liczbę tych, którzy mieli być zbawieni. ( Dzieje Apostolskie 2:44-47)
NIE CHCEMY WYPRZEDAWAĆ SWOICH DÓBR ALE POZBYWAĆ SIĘ WSZYSTKIEGO TEGO CO JEST POWODEM ZŁA BY NABYWAĆ DOBROCI, MIŁOŚCI I CHĘCI POMAGANIA ABY DZIELIĆ SIĘ TYM Z INNYMI, DLATEGO NASZE SPOTKANIA ODBYWAJĄ PRZY WSPÓLNYM STOLE GDZIE KAŻDY BĘDZIE MÓGŁ SIĘ POSILIĆ NIE TYLKO STRAWĄ DLA CIAŁA ALE TAKŻE DLA DUCHA.
Osoba usprawiedliwiona z łaski przez wiarę może doświadczyć pewności zbawienia gdyż Duch Boży poświadcza duchowi naszemu, że jesteśmy dziećmi Bożymi (Rzym. 8,16). Wierzący, który doświadczył usprawiedliwienia wkroczył na drogę duchowego wzrostu i powinien zmierzać ku doskonałości w miłości, ku świętości, bez której nikt nie ujrzy Boga. Podstawowe prawdy naszej społeczności wyrażone zostały w wyznaniach wiary, które stanowią wspólne dobro chrześcijaństwa.
Wierzymy:
w werbalne natchnienie Pisma Świętego,
w jednego Boga, odwiecznie istniejącego w trzech osobach, to jest Ojca, Syna i Ducha Świętego,
że Jezus Chrystus jest jednorodzonym Synem Ojca, poczętym z Ducha Świętego, narodzonym z Maryi Dziewicy; że Jezus został ukrzyżowany, pogrzebany a potem powstał z martwych. Następnie wstąpił do nieba, gdzie obecnie zasiada po prawicy Ojca, jako Pośrednik,
że wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej oraz że upamiętanie jest postanowieniem Bożym wobec wszystkich ludzi i jest konieczne dla przebaczenia grzechów,
że usprawiedliwienie, odrodzenie i nowonarodzenie są osiągalne poprzez wiarę w krew Jezusa Chrystusa,
w uświęcenie następujące po nowonarodzeniu dzięki wierze w krew Chrystusa poprzez Słowo Boże i Ducha Świętego,
w świętość jako Boży standard życia Jego ludu,
w chrzest w Duchu Świętym udzielany czystemu sercu,
w mówienie innymi językami, jak Duch poddaje, co jest pierwszym dowodem ochrzczenia w Duchu Świętym,
w chrzest wodny przez zanurzenie oraz w to, iż wszyscy, którzy się upamiętali powinni zostać ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego,
że boskie uzdrowienie jest zapewnione wszystkim dzięki pojednaniu,
w Wieczerzę Pańską i Umywanie nóg Świętym
w przedmilenijne powtórne przyjście Jezusa, po pierwsze, aby wskrzesić zmarłych sprawiedliwych oraz porwać żywych do Siebie na powietrze; po drugie, aby panować na Ziemi przez tysiąc lat,
w cielesne zmartwychwstanie, życie wieczne sprawiedliwych i wieczne potępienie bezbożnych.
Spotykamy się:
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz.18:00
Ul. B. Prusa 65 Wrocław
Z A P R A S Z A M Y