Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - KSM Wrocław - Kozanów

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - KSM Wrocław - Kozanów Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja zrzeszająca młodych ludzi, której celem jest kształtowanie dojrzałej postawy katolika i Polaka.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działających na terenie całej Polski. Zasadniczo KSM tworzy młodzież w wieku od 14 do 30 lat. Celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartoś

ci i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego, zgodnie z pozdrowieniem: ,,Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie- Gotów!”


15 kwietnia 1995 roku w Watykanie papież Jan Paweł II podkreślił jak ważna jest rola KSM słowami: „Nie wstydźcie się waszych ideałów – wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM”

06/06/2023

Parafia pw. św. Jadwigi na Kozanowie po raz czarty przygotowuje dywan z płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Wciąż można donosić kwiaty na plebanię.

08/05/2023

Młodzież z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej na wrocławskim Kozanowie zdobyła puchar Prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej....

26/04/2023

Pod koniec wakacji, w archidiecezji wrocławskiej rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kozkówny. Odbywać się będzie ona w ramach 30 -lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Archidiecezji Wrocławskiej.

Okres świąteczny to dla nas bardzo intensywny czas. Oprócz pracy w domach, zebraliśmy się 23 grudnia i pomagaliśmy przy ...
29/12/2022

Okres świąteczny to dla nas bardzo intensywny czas. Oprócz pracy w domach, zebraliśmy się 23 grudnia i pomagaliśmy przy świątecznym strojeniu kościoła- ubieraliśmy choinki, wieszaliśmy girlandy, układaliśmy kwiaty oraz budowaliśmy szopkę.
Także po świętach wykorzystując szkolną przerwę świąteczną przygotowaliśmy wraz ks. diakonem Danielem pakiety kredy i kadzidła, a także buteleczki z wodą święconą na Uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli.

9 grudnia nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. roratnią, podczas której mogliśmy poczuć atmosferę adwentowego oczekiwa...
20/12/2022

9 grudnia nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. roratnią, podczas której mogliśmy poczuć atmosferę adwentowego oczekiwania. Dziękujemy ks. Andrzejowi za oprawę muzyczną, która pomogła nam lepiej przeżyć ten czas.
Natomiast w ostatni piątek zakończyliśmy tegoroczne spotkania wspólną wigilią, podczas której złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

Nasze ostatnie spotkanie rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której mieliśmy okazję pomyśleć nad ro...
28/11/2022

Nasze ostatnie spotkanie rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której mieliśmy okazję pomyśleć nad rozpoczynającym się czasem Adwentu- przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, ale także nad zmianą naszego życia w perspektywie paruzji- powtórnego przyjścia Pana.
Po adoracji udaliśmy się do Oratorium, gdzie przygotowywaliśmy kartki świąteczne, które rozprowadzamy przez wszystkie niedziele Adwentu. Wszystkie zebrane środki przeznaczymy na wyjazd rekolekcyjny do Zakopanego.

W niedzielę przeżywaliśmy odpust ku czci św. Jadwigi połączony z festynem parafialnym. Od rana pomagaliśmy przy ustawian...
18/10/2022

W niedzielę przeżywaliśmy odpust ku czci św. Jadwigi połączony z festynem parafialnym. Od rana pomagaliśmy przy ustawianiu stołów i namiotów. Po uroczystej sumie odpustowej podczas zabawy malowaliśmy buzie chętnym dzieciom, a także dbaliśmy o porządek na terenie festynu. Był to czas integracji poprzez współpracę przy różnych działaniach, a także okazja do spotkania się z innymi grupami parafialnymi.

W zeszły piątek w ramach integracyjnego spotkania udaliśmy się do kina na film pt. "Johnny". Jest to opowieść o życiu, m...
10/10/2022

W zeszły piątek w ramach integracyjnego spotkania udaliśmy się do kina na film pt. "Johnny". Jest to opowieść o życiu, miłości do świata i do drugiego człowieka ks. Jana Kaczkowskiego.
Przedstawiona historia wzruszyła kilkoro naszych KSM-owiczów, ale pomimo łez wspólnie uznaliśmy, że jest to produkcja godna polecenia i każdy kto nie zna historii ks. Jana powinien to obejrzeć!!! 😊😀

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Po zmianach w naszej parafii naszym nowym asystentem został ks. Tomasz Grabiń...
02/09/2022

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Po zmianach w naszej parafii naszym nowym asystentem został ks. Tomasz Grabiński. Pierwsze powakacyjne spotkanie zaczęło się od Mszy świętej, a później w Oratorium poznawaliśmy się z nowym asystentem. Odwiedził nas także ks Łukasz, który opowiedział nam o swoich pierwszych wrażeniach na nowej parafii.
Pełni entuzjazmu wchodzimy w nowy rok wzrastania, pracy i formacji!

27/08/2022

Od 13 lat Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej pod koniec sierpnia gromadzi się w Henrykowie, by przeżywać swój zjazd formacyjny.

27/08/2022

W sobotę 27 sierpnia W Henrykowie odbyła się XIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Wrocławskiej.

27/08/2022

Adres

Dom Katechetyczny (Parafi Pw. Św. Jadwigi Śląskiej) Ulica Pilczycka 25 (KOZANÓW 4)
Wroclaw
54-150

Godziny Otwarcia

18:00 - 21:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - KSM Wrocław - Kozanów umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - KSM Wrocław - Kozanów:

Udostępnij