07/03/2021
Tydzień temu, po długiej przerwie, znów udało nam się spotkać na Górce. Więcej przeczytacie poniżej 👇
Bracia i Siostry 💁♀️💁♂️!
Dnia 27 lutego 2021 roku odbyły się WDS-y i zaległa Kapituła RMF. Rozpoczęliśmy od wysłuchania konferencji naszego asystenta o.Bazylego (którego w końcu oficjalnie przywitaliśmy 👏). Skierował do nas słowa dotyczące naszego powołania w aspekcie ludzkim, chrześcijańskim i oczywiście franciszkańskim. Następnie rozważaliśmy Drogę Krzyżową, a po pysznym (nawet dwudaniowym) obiedzie 🍲 przeszliśmy do spraw formalnych. Odczytane zostały sprawozdania Zarządu Prowincjalnego i ze wspólnot lokalnych 📄 , a także podziękowaliśmy Honorowym Członkom Wspólnoty (Kasia, Klaudia, Martina, Adam, Łukasz, Paweł), którzy zakończyli swoją formację w RMF, i po burzliwym głosowaniu został wybrany nowy zarząd:
Dominika Gomola (przewodnicząca),
Janek Naklicki (zastępca),
Ola Herbut (sekretarz) .
Następnie uczestniczyliśmy w Mszy świętej, podczas której wielu z nas odnowiło lub wstąpiło na kolejne stopnie.
Poprzedniemu zarządowi (Paweł Tkaczyk, Wiktoria Graczyk i Łukasz Łój) życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego, potrzebnych łask oraz opieki patronów świętych i przede wszystkim dziękujemy za oddanie i posługę dla naszej wspólnoty ❤️.
Pokój i Dobro 😀