Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej - Wrocław

Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej - Wrocław Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej - jesteśmy radosną, młodzieżową, katolicką wspólnotą, która chce zgłębiać życie i duchowość św. Franciszka z Asyżu.

Zapisz się, przyjedź i przeżyj rekolekcje razem z nami 😃
17/03/2022

Zapisz się, przyjedź i przeżyj rekolekcje razem z nami 😃

Zapraszamy serdecznie na rekolekcje wielkopostne (dla RMF i sympatyków)!
Będzie okazja do spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem 😃
Nawet jeśli nie jesteś w RMF, ale chciałbyś przeżyć te rekolekcje razem z nami, to jak najbardziej Cię zapraszamy 😊
Konferencje wygłoszą dla nas o. Makary Lika i o. Roch Dudek.

27/11/2021

Jeszcze tylko chwila i będzie Adwent!
Czy Ty już wiesz, jak go dobrze przeżyć i nie zmarnować tego czasu?
Górkowy alfabet adwentowy może Ci w tym pomóc :D

Weekend spędziliśmy na Górze św. Anny, gdzie odbywała się Kapituła RMF :)  Pochyliliśmy się nad tematem odpowiedzialnośc...
18/10/2021

Weekend spędziliśmy na Górze św. Anny, gdzie odbywała się Kapituła RMF :) Pochyliliśmy się nad tematem odpowiedzialności - odpowiedzialności za słowo, ale i za wspólnotę. Konferencje wygłosili dla nas o. Augustyn oraz Państwo Zamojscy. Był to nie tylko czas modlitwy, ale i nawiązania bliższych relacji.
Wczoraj niektórzy z nas wstąpili na kolejne stopnie formacji, a pozostali odnowili obecne. Byli obecni z nami także sympatycy, czyli osoby, które nie są jeszcze oficjalnie w Rodzinie Młodzieży Franciszkańskiej, ale chciały się o nas więcej dowiedzieć i rozważają wstąpienie do RMF :D

Jutro o 19:15 (po Eucharystii w kościele św. Antoniego) kolejne spotkanie. Zapraszamy!
Piszcie priv, to wytłumaczymy, gdzie się spotykamy.

Kolejne spotkanie za nami :D Rozpoczęliśmy je od modlitwy na podstawie Ewangelii z dnia. Chcieliśmy m.in. prosić o czyst...
12/10/2021

Kolejne spotkanie za nami :D
Rozpoczęliśmy je od modlitwy na podstawie Ewangelii z dnia. Chcieliśmy m.in. prosić o czystość naszych serc.
Potem przeszliśmy do podziękowań za towarzyszenie nam w drodze formacji - br. Józefowi i przewodniczącej Patrycji, po czym przeprowadziliśmy wybory nowego Zarządu lokalnego. I tak w wyniku głosowania przewodniczącą została Julia Mros, zastępcą Patrycja Bendzera, a sekretarzem Dominika Gomola. Życzymy im otwartości na natchnienia Ducha Świętego w trakcie trwania ich kadencji. Dziękujemy także ustępującemu zarządowi, czyli Patrycji Bendzerze, Magdalenie Adamusik i Julii Mros, za troskę o rozwój naszej wspólnoty.
Później wspólnie z innymi wiernymi w kościele św. Antoniego odmówiliśmy kompletę. Po powrocie próbowaliśmy jeszcze pochylić się nad celami i przyszłością Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej.
Dalej zachęcamy do przyjścia na chociaż jedno spotkanie i przekonania się, czy jest to wspólnota dla mnie :D

Halo, halo, czy nas słychać?Może dawno nic się tu nie działo, ale właśnie jesteśmy po pierwszym spotkaniu w nowym roku f...
05/10/2021

Halo, halo, czy nas słychać?
Może dawno nic się tu nie działo, ale właśnie jesteśmy po pierwszym spotkaniu w nowym roku formacyjnym :D
Jeszcze nic straconego! Dołącz do nas w najbliższy wtorek - najprawdopodobniej o 19:15, ale na wszelki wypadek wcześniej do nas napisz (zawsze może się coś zmienić) ;)
Jeśli interesuje Cię duchowość franciszkańska, szukasz swojego miejsca w jakiejś wspólnocie (może w trochę mniejszym gronie) i nie ukończyłeś/aś jeszcze 30 roku życia (ale masz co najmniej 14 lat), to warto przyjść na spotkanie, zobaczyć i zdecydować :D

Niech żałuje ten, kogo nie było!Zawsze możesz do nas dołączyć od października :D
31/08/2021

Niech żałuje ten, kogo nie było!
Zawsze możesz do nas dołączyć od października :D

Jesteśmy już tydzień po Pustelni Franciszkańskiej :D
Trzeba przyznać, że były to naprawdę piękne chwile i owoce tych rekolekcji chyba każdy najlepiej widzi w swoim sercu.
Hasło przewodnie "Żyj ze Mną w zażyłości i bądź bez skazy" (Rdz 17,1) oby nam towarzyszyło przez cały kolejny rok formacyjny albo i dłużej :)
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy umożliwili nam cudownie przeżyć ten czas - przede wszystkim o. Kamilowi i o. Bazylemu za wygłoszone Słowo Boże, konferencje i kapłańską posługę, braciom mniejszym z klasztoru w Dusznikach-Zdroju za gościnę, a także naszym dobrodziejom: FZŚ Region Opole-Gliwice, Radzie Narodowej Młodzieży Franciszkańskiej i wszystkim pozostałym.

Dobrze było się spotkać w "rodzinnym" gronie. Jeśli i Ty chcesz do nas dołączyć, zapraszamy na spotkania, które na dobre ruszą już w październiku (terminy zostaną podane bliżej października). Po więcej informacji piszcie do nas - nie gryziemy :D

25/04/2021

Zachęcamy do posłuchania w najblizszym tygodniu, co mają do powiedzenia członkowie RMF o powołaniu i posłudze kapłanów!

Tydzień temu, po długiej przerwie, znów udało nam się spotkać na Górce. Więcej przeczytacie poniżej 👇
07/03/2021

Tydzień temu, po długiej przerwie, znów udało nam się spotkać na Górce. Więcej przeczytacie poniżej 👇

Bracia i Siostry 💁‍♀️💁‍♂️!
Dnia 27 lutego 2021 roku odbyły się WDS-y i zaległa Kapituła RMF. Rozpoczęliśmy od wysłuchania konferencji naszego asystenta o.Bazylego (którego w końcu oficjalnie przywitaliśmy 👏). Skierował do nas słowa dotyczące naszego powołania w aspekcie ludzkim, chrześcijańskim i oczywiście franciszkańskim. Następnie rozważaliśmy Drogę Krzyżową, a po pysznym (nawet dwudaniowym) obiedzie 🍲 przeszliśmy do spraw formalnych. Odczytane zostały sprawozdania Zarządu Prowincjalnego i ze wspólnot lokalnych 📄 , a także podziękowaliśmy Honorowym Członkom Wspólnoty (Kasia, Klaudia, Martina, Adam, Łukasz, Paweł), którzy zakończyli swoją formację w RMF, i po burzliwym głosowaniu został wybrany nowy zarząd:
Dominika Gomola (przewodnicząca),
Janek Naklicki (zastępca),
Ola Herbut (sekretarz) .

Następnie uczestniczyliśmy w Mszy świętej, podczas której wielu z nas odnowiło lub wstąpiło na kolejne stopnie.
Poprzedniemu zarządowi (Paweł Tkaczyk, Wiktoria Graczyk i Łukasz Łój) życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego, potrzebnych łask oraz opieki patronów świętych i przede wszystkim dziękujemy za oddanie i posługę dla naszej wspólnoty ❤️.

Pokój i Dobro 😀

To już jutro! Znajdź chwilę i dołącz do transmisji ;)
28/12/2020

To już jutro! Znajdź chwilę i dołącz do transmisji ;)

Adres

Kasprowicza 26
Wrocław-Karłowice

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej - Wrocław umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej - Wrocław:

Udostępnij