18/05/2026
Dziś przypada wspomnienie Świętego Stanisława Papczyńskiego, był on człowiekiem wielkiej wiary, pokory i całkowitego zawierzenia Bogu oraz Maryi. Mimo trudnego dzieciństwa i wielu przeciwności nie poddał się, lecz całym sercem szukał prawdy i duchowego światła. Został kapłanem, założył zakon Marianów i całe swoje życie poświęcił szerzeniu miłości do Matki Bożej oraz pomocy ludziom poprzez modlitwę i duchowe wsparcie.
Szczególne miejsce w jego sercu zajmowała modlitwa za dusze czyśćcowe. Wierzył, że dusze cierpiące w czyśćcu bardzo potrzebują ludzkiej modlitwy, ofiary i pamięci. Uczył, że modląc się za zmarłych okazujemy prawdziwe miłosierdzie i miłość, która przekracza granicę śmierci. Sam często ofiarowywał swoje cierpienia, modlitwy i Msze Święte za tych, którzy oczekują pełnego spotkania z Bogiem.
Najgłębszym przesłaniem jego życia było to, że człowiek odnajduje prawdziwy pokój wtedy, gdy oddaje swoje serce Bogu i ufa Maryi jak dziecko swojej Matce. Dla niego Maryja była najczystszą drogą prowadzącą do Jezusa — Matką pełną czułości, światła i opieki.
Jego życie jest dziś pięknym zaproszeniem dla każdego człowieka, aby oddać swoje życie Maryi i pozwolić Jej prowadzić się przez codzienność, trudności i duchową walkę. Zawierzenie Matce Bożej nie odbiera wolności, ale daje pokój serca, siłę i głęboką bliskość Boga. Święty Stanisław Papczyński pokazuje, że kto zaufa Maryi całym sercem, nigdy nie pozostanie sam .Za jego przykładem i my oddajmy swoje życie Matce Bożej i gorliwie nieustannie módlmy się za dusze cierpiące męki czyśćcowe.