31/05/2026
Ogłoszenia parafialne 31 maja 2026 roku
Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
Dzisiaj również odbywa się Męska Pielgrzymka do Piekar pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze”. Wspierajmy pielgrzymujących darem naszej modlitwy.
Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 14:00 i 15:30.
O godz. 15:00 – nabożeństwo majowe.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej Parafii. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary. Kolekta za tydzień na budowę kościoła – na zakup posadzki.
W środę, po porannej Mszy św. – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.
Będą dwie Msze św. - o godz. 8:00, po której wyjdziemy z uroczystą procesją
i o godz. 14:00 dla dzieci z Ośrodka Rafa.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na budowę kościoła – na zakup posadzki.
Tegoroczne Ołtarze Bożego Ciała:
Ołtarz I POKÓJ PŁYNIE Z EUCHARYSTII
(blok 25/26 – tegoroczne dzieci komunijne z rodzicami)
Ołtarz II WIARA NADZIEJA EUCHARYSTIA
(krzyż przy zajezdni – Rycerze Kolumba z rodzinami i Róże Różańcowe)
Ołtarz III ADORUJMY CHRYSTUSA
(przy kapliczce Matki Bożej na Osiedlu – Dzieci Maryi z rodzicami)
Ołtarz IV CHWAŁA TOBIE EUCHARYSTYCZNY PANIE
(Państwo Szlagor i Cybulscy – mieszkańcy najbliższych ulic)
Wydrukowane hasła są do odbioru w zakrystii.
Prosimy również o udekorowanie okien, wszystkich przydrożnych krzyży i kapliczek.
Dzieci komunijne zapraszam w strojach komunijnych do sypania kwiatów
Prosimy również przynosić płatki kwiatów do sypania.
Do czwartku, 11 czerwca włącznie, po każdej Mszy św. (w poniedziałek i środę rano, pozostałe dni wieczorem i w niedzielę o godz. 15:00) będzie Procesja w Oktawie Bożego Ciała, na którą zapraszam również dzieci komunijne z rodzicami.
W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów Pokuty i Pojednania.
W piątek, o godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia z Koronką. O godz. 17:00
– Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Cicha Adoracja Pana Jezusa, o godz. 17:30 – Spowiedź św. uczniów klas IV SP 9 i o godz. 18:00 – Msza św. z procesją w Oktawie Bożego Ciała.
Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek, po porannej Mszy św.
Spotkanie Dzieci Maryi - w sobotę o godz. 10:00.
Spotkanie Scholi – w sobotę o godz. 11:00.
„Bóg zapłać!” Paniom za zadbanie o porządek i czystość w kaplicy, za przygotowanie jej na dzisiejszą Liturgię.
Dziękuję Paniom i Panom za wszelką pomoc i pracę w tym tygodniu.
Zapraszam do naszego kiosku parafialnego. Jest nowa gazetka „Laurentius”. Do nabycia są emblematy do okien na Boże Ciało, różne dewocjonalia, prasa katolicka.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza naszego „Gościa Niedzielnego”.
W sobotę, 13 czerwca br. Margaretki organizują pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii.
Życzymy Bożego błogosławieństwa
i obfitych Łask Bożych na cały tydzień!