Postulat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela

Postulat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela Postulat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela

Ostatnie kilka dni minęło nam bardzo intensywnie! 😉 W niedzielę 17 sierpnia udaliśmy się do Szczyrzyca skąd poszliśmy pi...
19/08/2025

Ostatnie kilka dni minęło nam bardzo intensywnie!

😉 W niedzielę 17 sierpnia udaliśmy się do Szczyrzyca skąd poszliśmy pieszo na Ciecień (829 m.n.p.m).
W drodze powrotnej odwiedziliśmy piękne ⛪️ Opactwo o. Cystersów, gdzie był czas na modlitwę.

📝 Poniedziałek 18 sierpnia minął nam pod znakiem ciszy i skupienia, bo przeżywaliśmy piękny dzień skupienia. Skupialiśmy się na Słowie Bożym, słuchając wprowadzeń ks. Leszka Skalińsiego SDS oraz modląc się tym Słowem. Towarzyszył nam fragment o wskrzeszeniu córki Jaira. 🙏

⏰ Wtorek rozpoczęliśmy wcześniej niż zawsze, bo udaliśmy się wraz z lektorami i ks. Robertem Pietrzykiem z Parafii MB Śnieżnej w Tokarni do Szczawnicy 🚗, skąd wyruszyliśmy na piękną ale zarazem długą wędrówkę wąwozem Homole. Zdobylismy najwyższy szczyt Pienin Małych - Wysoką (1050m.n.p.m) z której roztaczał się piękny widok. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w schronisku aby doładować sił i zjedlismy pyszne kiełbaski!

Był to czas intensywny, ale bardzo piękny. Czas, który pozwolił nam podziwiać piękno stworzenia świata, otaczającej nas przyrody i pomógł dostrzec Boga w drugim człowieku, rozmowach czy wspólnocie!

Wczorajsze popołudnie spędziliśmy w Wadowicach! To tu, wszystko się zaczęło! ⛪️ Pojechaliśmy do Muzeum Domu Rodzinnego J...
13/08/2025

Wczorajsze popołudnie spędziliśmy w Wadowicach! To tu, wszystko się zaczęło! ⛪️ Pojechaliśmy do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, gdzie zobaczyliśmy dużo ciekawych eksponatów. Poznaliśmy historię życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II i jego dzieło. 😇
Będąc też w Wadowicach udaliśmy się na słynne kremówki papieskie i wspólną kawę.

Wczoraj tj. 10.08.2025 wraz z całą wspólnotą postulatu, udaliśmy się na🚗 wyprawę samochodem na Podhale!Pierwszym punktem...
11/08/2025

Wczoraj tj. 10.08.2025 wraz z całą wspólnotą postulatu, udaliśmy się na🚗 wyprawę samochodem na Podhale!

Pierwszym punktem, naszej podróży było ⛪️ Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, gdzie powierzyliśmy Matce Bożej nasze intencje i odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy św. Jana Pawła II. 😁

Następnie udaliśmy się na Bachledówkę do ⛪️ o. Paulinów, którzy opiekują się tamtejszym sanktuarium. Spotkaliśmy tam pana Jana Budziaszka, który jest organizatorem koncertów Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie, który właśnie miał w tym kościele prelekcję. Jak się okazało, Pan Jan bardzo dobrze zna Salwatorianów! ☺️

Nie mogło też zabraknąć naszych salwatoriańskich parafii. Z bachledówki udalismy się do Zakopanego, pierwsze do ⛪️ kościoła na Bulwarach, następnie do parafii ⛪️ na Antałówce. Zjedliśmy również przepyszną pizzę w typowej karczmie góralskiej.

Był to dzień pełen ciekawych spotkań i bardzo budujących rozmów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Matkę Bożą Fatimską na Krzeptówkach.

😁 Dzisiejszy dzień był dość intensywny! 🚶Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na wyprawę do Pcimia szklakiem górskim! Wyruszy...
08/08/2025

😁 Dzisiejszy dzień był dość intensywny!
🚶Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na wyprawę do Pcimia szklakiem górskim! Wyruszyliśmy z Więciórki i udaliśmy się szlakiem w stronę Jaworzynki! ⛰ Na szczycie odpoczęliśmy nieco, podziwiając piękną panoramę gór i otaczającą nas przyrodę! Następnie zeszliśmy do Pcimia i udaliśmy się do 🏡 Domu ciszy i Słowa! 🍽 Po udanej wyprawie, zjedliśmy obiad, następnie nie zabrakło czasu na pracę oraz modlitwę! Ora et labora!
✝️ Popołudnie spędziliśmy na spotkaniu z Mistrzem, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu! Dobrze, że po spacerze był też czas na chwilę odpoczynku. Później uczestniczyliśmy w nabożeństwie oraz Mszy Świętej. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą! 🛌

▶️ Dziś, tj. 30.07 udaliśmy się wspólnotą postulatu do Krakowa!Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centrum Formacji Duchow...
31/07/2025

▶️ Dziś, tj. 30.07 udaliśmy się wspólnotą postulatu do Krakowa!

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centrum Formacji Duchownej (CFD)

Na recepcji CFD ciepło nas przywitały s. Justyna SDS i s. Aleksandra SDS 😊

🏠 Siostra Aleksandra SDS oprowadziła nas po nowym Domu Słowa i przyległych budynkach, pokazała piękne kaplice, sale wykładowe i pokoje mieszkalne.

😇 Następnie rozmawialiśmy przy kawie o działaniu Centrum z ks. Piotrem Stawarzem SDS, który opowiedział nam pięknie o funkcjonowaniu apostolatu, oraz o swoim osobistym doświadczeniu Lectio Divina co bardzo nas umocniło.

📖 Kolejnym apostolatem było Wydawnictwo Salwator, o którym opowiedział i oprowadził sam dyrektor wydawnictwa ks. Mirosław Socała SDS.

⛪️ Po skończonym zwiedzaniu wydawnictwa, spotkaliśmy się z Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego ks. Dariuszem Jasubą SDS, który oprowadził nas po seminarium. Spotkaliśmy się również z obecnymi na miejscu klerykami, którzy opowiedzieli nam trochę o funkcjonowaniu seminarium, zadaniach, formach spędzania wolnego czasu i apostolatach działających przy seminarium. Następnie ksiądz rektor zaprosił nas na obiad.

🩹 Po pysznym i obfitym obiedzie, udaliśmy się wraz z księdzem Krzysztofem Gasperowiczem SDS do SOTer (Salwatoriański Ośrodek Terapeutyczny), gdzie aktualnie pracuje. Pokazał nam pomieszczenia i opowiedział o prowadzeniu przez niego i ks. Tomasza Łosiewicza SDS spotkań terapeutycznych.

Działo się dużo, ale to jeszcze nie jest koniec na dziś.

🎥 W drodze powrotnej udalismy się do SAI (Salwatoriański Apostolat Internetowy) gdzie spotkaliśmy się z br. Leszkiem Szurą SDS który pokazał na studio nagrań Katolik oraz opowiedział historię o tym jak zmieniały się urządzenia do nagrywania i filmowania z biegiem lat.

⛪️ Zachaczyliśmy również o Łagiewniki - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz o kaplicę sióstr Miłosierdzia Bożego, gdzie był wystawiony NS i o godzinie 15.00 odmówiliśmy z licznie zebranymi wiernymi Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po powrocie do Więciórki do Domu ciszy i Słowa poszliśmy na nabożeństwo i Mszę Św. Wieczór spędzilśmy w radości, oglądając film i rozmawiając. Dzień był wyczerpujący, ale bardzo piękny.

W dniu dzisiejszym, tj. 27.07.2025r, udaliśmy się na Polanę do Kaplicy św. Anny, gdzie odbywał się doroczny odpust. Ucze...
27/07/2025

W dniu dzisiejszym, tj. 27.07.2025r, udaliśmy się na Polanę do Kaplicy św. Anny, gdzie odbywał się doroczny odpust.

Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, wysłuchaliśmy Słowa Bożego oraz kazania O. Stanisława Madeja CSsR.
Trasę do kaplicy i z powrotem pokonaliśmy pieszo przez górskie wzniesienie. Po powrocie do Domu ciszy i Słowa poszliśmy na uroczysty obiad do miejscowej wspólnoty.

Popołudnie minęło nam na Adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwie różańcowej oraz dzielenia się Słowem z niedzielnej Ewangelii.

☺️ Dziś wraz z całą wspólnotą postulatu, udaliśmy się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. ⛪️Nawiedziliśmy piękne ...
25/07/2025

☺️ Dziś wraz z całą wspólnotą postulatu, udaliśmy się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. ⛪️
Nawiedziliśmy piękne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne oraz Bazylikę Matki Bożej Anielskiej.
Następnie byliśmy na spacerze ścieżkami kalwaryjskimi. Z racji piątku w krużgankach odprawiliśmy Drogę Krzyżową. ✝️
Było też coś dla ciała, w klasztornej kawiarni wzmocniliśmy się kawą i kremówkami. W drodze powrotnej zrobiliśmy zakupy i odwiedziliśmy Dom Dziecka w Łętowni prowadzony przez Siostry Służebniczki. 😇
Popołudnie spędziliśmy na odpoczynku i wspólnej rekreacji.

Dnia 21.07.2025 roku zostaliśmy oficjalnie przyjęci do Postulatu Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Nabożeństwu w kościele...
21/07/2025

Dnia 21.07.2025 roku zostaliśmy oficjalnie przyjęci do Postulatu Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.
Nabożeństwu w kościele p. w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Więciórce, przewodniczył Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Józef Figiel SDS oraz ks. Moderator Leszek Skaliński SDS. Byli również obecni miejscowi duszpasterze oraz br. Dariusz Makowski SDS.
Po uroczystości zrobiliśmy wspólne zdjęcia i później udaliśmy się do Domu ciszy i Słowa na poczęstunek. Było dużo ciekawych rozmów. Brat Dariusz SDS podzielił się z nami swoim świadectwem, które dla wielu z nas było bardzo budujące. Nie zabrakło również tego, co najważniejsze czyli Adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii i wspólnej modlitwy.

😊Ostatnie dni postulatu były dość intensywne. Udało nam się zdobyć Urbanią Górę (671 m.n.p.m), oraz idąc szlakiem odpraw...
21/07/2025

😊Ostatnie dni postulatu były dość intensywne. Udało nam się zdobyć Urbanią Górę (671 m.n.p.m), oraz idąc szlakiem odprawialiśmy piękną Drogę Krzyżową, aż w końcu na horyzoncie pojawił się szczyt, na którym chwilę odpoczęliśmy. Podziwialiśmy również piękne widoki Beskidu Wyspowego.

Po powrocie zdobywaliśmy nasz szczyt, ten duchowy, trwając na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem,😇 odmawiając różaniec i rozważając Słowo Boże.

⛪️ Później udaliśmy się do kościoła na Eucharystię, po której zjedliśmy pyszną kolację i dzień zakończyliśmy z Panem Bogiem!

Dzisiaj 20.07.2025 (Niedziela) był dla nas dniem wyjątkowym. Po śniadaniu odwiedził nas ks. Krzysztof Gasperowicz, który jest odpowiedzialny za sprawy formacji w Zgromadzeniu. Spędziliśmy razem trochę czasu, porozmawialiśmy, oraz pokazaliśmy mu Dom ciszy i Słowa, w którym aktualnie mieszkamy.

Ale to nie koniec wrażeń na dziś, bo po obiedzie pojechaliśmy do Trzebuni, gdzie odbywał się odpust parafialny pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Udało nam się pomodlić i otrzymać z tej okazji odpust zupełny.

😊 Od dziś jesteśmy w komplecie!⛪️ Podczas tegorocznego Postulatu czwórka chłopaków będzie przygotowywała się do życia za...
17/07/2025

😊 Od dziś jesteśmy w komplecie!
⛪️ Podczas tegorocznego Postulatu czwórka chłopaków będzie przygotowywała się do życia zakonnego, poznając historię Zgromadzenia i Założyciela Salwatorianów. Są nimi: Wojciech z Gniechowic, Jakub ze Słupska, Filip z Warszawy i Roman z Ponic. Postulanci będą przebywać w Domu Ciszy i Słowa w Więciórce i umacniać swoje powołanie pod okiem ks. Leszka Skalińskiego SDS.

Adres

Wieciorka
32-436

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Postulat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Postulat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela:

Udostępnij