29/04/2026
Ogłoszenia parafialne 26 kwiecień 2026
IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza
W dniu dzisiejszym gościmy ks. misjonarza Romana Kazimierczaka, pracującego na Ukrainie. Głosi do nas Słowo Boże, natomiast po Mszach św. okazja by złożyć ofiary na rzecz parafii, w której pracuje ks. Roman. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiaj IV niedziela po Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Módlmy się szczególnie o powołania do naszego gdańskiego Seminarium Duchownego.
Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla Członków i Sympatyków Stowarzyszenia Rodziny Piaśnickiej. Po Mszy św. spotkanie w świetlicy parafialnej. Zachęcamy do zapisywania się do tego Stowarzyszenia, które sprawuje pieczę nad Sanktuarium bł. Męczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy.
Dzisiaj w Gnieźnie odbywają się ogólnopolskie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciech, głównego Patrona Polski.
Dzisiejsza niedziela jest ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców. Jest to inicjatywa organizowana przez MIVA Polska. MIVA Polska działa przy Episkopacie Polskim i wspiera finansowo Misjonarzy polskich pracujących w różnych krajach świata, szczególnie troszcząc się dla nich o pojazdy dla sprawniejszej pracy misyjnej. Modlitwa za kierowców w tym czasie jest szczególna, gdyż zbliża się długi weekend majowy. Wiele wyjazdów i wiosennego czasami szaleństwa na drogach. Modlimy się o rozwagę dla kierowców i bezpieczeństwo na drogach.
W środę 29 kwietnia Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła Jest to zarazem dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W lesie piaśnickim w roku 1939 zginęło 52 księży z Wejherowa, Gdyni, Pucka, sąsiednich kaszubskich parafii. W lesie piaśnickim część kapłanów wraz ze świeckimi zginęła w grobie nr 3. Natomiast inni ginęli w różnych mogiłach zbiorowych cmentarza piaśnickiego.W środę zapraszamy na godz. 17.00 do Sanktuarium Lasu Piaśnickiego. Gromadzimy się przy leśnej kaplicy Męczenników na mszy św. modląc się przez wstawiennictwo błogosławionych Męczenników księży gdańskich: ks. Franciszka Rogaczewskiego, Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, oraz błog. Alicji Kotowskiej za duchownych, którzy pracowali w naszych parafiach przed wojną, a także o beatyfikację Sługi Bożego ks. bpa Konstantego Dominika oraz ks. proboszcza Edmunda Roszczynialskiego proboszcza z Wejherowskiej fary, ks.proboszcza Anastazego Kręckiego ze Strzelna oraz ks. salezjanina Ignacego Błażewskiego z Rumii. Zapraszamy w środę 29 IV o godz. 17.00 do apelu w w miejscu upamiętnionym krwią męczeńską, aby spełnić braterski i moralny dług wdzięczności i wskrzesić pamięć KAPŁANÓW, którzy poświęcając największą wartość – życie, złożyli je w daninie Kościołowi i Ojczyźnie na naszej pomorskiej i kaszubskiej ziemi.
W piątek 1 maja rozpoczyna się miesiąc Maryjny. Każdego dnia kierujemy nasze modlitwy różańcowe i litanijne do Matki Bożej.
W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci, okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe obejmujące Różaniec i Litanie Loretańskie, następnie o godz. 18.00 Msza św.
W sobotę 2 maja wyjątkowo obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Modlimy się za Ojczyznę, odnawiamy Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego. Jest to dzień flagi Narodowej, oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.
W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami świętymi.
W niedzielę 3 maja piąta Msza św. Wielkanocna. Ze względu na niedzielę w dniu 3 maja Uroczystość Matki Boże Królowej Polski jest w tym roku przeniesiona na sobotę 2 maja.
Dzisiaj na Pomorzu akcja Pola Nadziei, która jest wsparciem hospicjów na terenie naszej Archidiecezji. Najbliższa akcja wsparcia to na hospicjum w Pucku. Wolontariusze po Mszach św. przyjmują ofiary na tą akcję dobroczynną. W dowód wdzięczności otrzymują symboliczne żonkila, który jest kwiatem nadziei.
Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na 4 dniową pielgrzymkę po śląskich sanktuariach: Piekary Śląskie, Wisła, Szczyr, Cieszyn Rychwałd i Żywiec. Pielgrzymka odbędzie się od 8 do 11 maja, koszt 1400 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja