19/01/2026
Drodzy Parafianie i Przyjaciele,
Wczorajszego wieczoru 18 stycznia 2026 r. doszło do pożaru, który dotknął naszych parafian. W takich chwilach pokazujemy, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą – zjednoczoną, solidarną i wrażliwą na krzywdę swoich członków.
W najbliższą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej w parafii pw. M.B. Fatimskiej w Kąpinie prowadzone będą zbiórki pieniędzy, z których środki zostaną przeznaczone na pomoc pogorzelcom – w szczególności na postawienie nowego dachu. Obecnie trwają prace porządkowe oraz szacowanie strat, dlatego dokładny koszt napraw nie jest jeszcze znany. Jedno jest pewne – każda złotówka ma ogromne znaczenie.
Poszkodowana pani Marzena Gaffke jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Kąpinie i od lat aktywnie angażuje się w działania społeczne oraz akcje charytatywne. Dziś to ona i sąsiedzi potrzebują naszego wsparcia. To dobry moment, by się zrewanżować i okazać serce.
Pomagamy sobie nawzajem. Jesteśmy jedną parafialną wspólnotą. Nie bądźmy obojętni. 💚💙🩵💜🩷
Ks. Wojciech Proboszcz
Ps. Proszę o rozpowszechnienie tej informacji
EDIT/ UDOSTĘPNIAMY LINK DO ZBIÓRKI
https://pomagam.pl/yed7wh