Jako Siostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu jesteśmy powołane do szerzenia Królestwa Bożej Miłości wśród siebie i innych przez naśladowanie Jezusa, Maryi i Józefa, których życie było skoncentrowane na miłości Boga i miłości wzajemnej. Dajemy świadectwo tej miłości przez całkowite oddanie się służbie dla Kościoła, zwłaszcza misji względem rodziny. Wierzymy, że Najświętsza Rodzina ukazuje nam głębo
ką rzeczywistość, obecność Boga w najprostszych, najzwyklejszych doświadczeniach ludzkiego życia. Ta wizja, która zachwyciła naszą Założycielkę, Franciszkę Siedliską, MARIĘ od PANA JEZUSA DOBREGO PASTERZA, jest źródłem i natchnieniem dla naszego życia i posługi apostolskiej. Uczestnicząc w Jezusowej misji szerzenia Królestwa Bożej Miłości, angażujemy się w różne formy działalności z Kościołem i w Kościele.