Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek

Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny jest wspólnotą, która włącza osoby świeckie w misję Sióstr Nazaretanek W pierwszych konstytucjach z 1887 r.

, STOWARZYSZENIE NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY
przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu
Prowincja Warszawska

Od początku istnienia Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszka Siedliska), widziała potrzebę współpracy z osobami świeckimi w szerzeniu Królestwa Bożego. umieściła rozdział o “Bractwie Najświętszej Rodziny”. Dzisiaj S

iostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu kontynuują inicjatywę naszej Założycielki poprzez prowadzenie Stowarzyszenia.
“Pragniemy ubogacać świat
ideą Nazaretu
i wprowadzać w rodziny jego atmosferę,
by wspólnie z nimi dawać świadectwo życia Ewangelią
i dążyć razem do pełni Królestwa Bożego”. W roku 1994, który był Rokiem Rodziny, rozpoczęły się spotkania dla rodzin w Warszawie, które kontynuowane są dalej w ramach Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Obecnie (czyli na dzień 06.02.2022) Stowarzyszenie liczy 221 członków SNR i 154 “Dzieci Nazaretu” oraz około 200 sympatyków. Przynależność
Stowarzyszenie przyjmuje w swoje szeregi małżeństwa i rodziny. Członkowie Stowarzyszenia zobowiązują się żyć duchem Nazaretu i we współpracy oraz przy duchowym wsparciu ze strony Zgromadzenia, szerzyć Królestwo Boże, gdziekolwiek się znajdą. Okres przygotowania do oficjalnego przyjęcia do Stowarzyszenia trwa dwa lata. W tym czasie kandydat zapoznaje się z życiem i duchowością bł. Franciszki Siedliskiej i z charyzmatem Zgromadzenia, które założyła. Powinien też uczestniczyć na miarę swoich możliwości w spotkaniach lokalnych oraz w rekolekcjach. Zobowiązania
Osoba Stowarzyszona ubogaca świat orędziem Ewangelii i popiera misję Zgromadzenia przez:
łączenie się ze Zgromadzeniem w codziennej modlitwie za wszystkie rodziny świata modlitwą: “Najświętsza Rodzino”;
modlitwę za Zgromadzenie, o powołania do niego i w innych w intencjach powierzonych przez Zgromadzenie;
kształtowanie swojego osobistego życia i życia własnej rodziny na wzór Najświętszej Rodziny;
dawanie świadectwa o wartościach chrześcijańskich rodziny we własnym domu, w miejscu pracy i w swoim środowisku;
gotowość do podjęcia konkretnej współpracy w apostolskich zadaniach Nazaretu, w zależności od swoich możliwości;
uczestniczenie w skupieniach i rekolekcjach organizowanych dla osób Stowarzyszonych i zainteresowanych Stowarzyszeniem oraz utrzymywanie żywego kontaktu z najbliższą sobie wspólnotą Nazaretu. Osoba Stowarzyszona nie podejmuje żadnych szczególnych zobowiązań religijnych. Zachęca się ją jednak do pogłębiania życia duchowego przez modlitwę osobistą i wspólną w rodzinie, przez czytanie i rozważanie Pisma św., przez częste korzystanie z Sakramentu Pojednania i Eucharystii. Osoba Stowarzyszona i Zgromadzenie nie związane są ze sobą żadną odpowiedzialnością ani kanoniczną, ani prawną, ani finansową. Formalne zobowiązanie podejmowane jest na okres dwóch lat i powinno być ponowione. W każdej chwili osoba Stowarzyszona może podjąć decyzję o wycofaniu się, powiadamiając Dyrektorkę Stowarzyszenia. Nasze spotkania
Formacja w Stowarzyszeniu odbywa się podczas skupień organizowanych w ciągu roku i rekolekcji zimowych lub letnich. Spotkania odbywają się w różnych miejscach Polski, przy wspólnotach sióstr nazaretanek. Prowincja Warszawska organizuje spotkania w: Kaliszu, Kolumnie k/Łasku, Koninie, Lesznie, Lublinie, Łukowie, Obornikach Wlkp., Ostrzeszowie, Poznaniu, Warszawie, Wytycznie i Supraślu, Rawie Mazowieckiej, Żdżarach, Jastrzębiej Górze, a na etapie powstawania jest wspólnota w Zakopanem - jak Bóg da.

Wspólnotowo w Wytycznie - weekend SNR z Lublina 🤩Dziękujemy za piękny czas u Maryi razem z Duchem Świętym🙏❤️🔥-pielgrzymk...
24/05/2026

Wspólnotowo w Wytycznie - weekend SNR z Lublina 🤩
Dziękujemy za piękny czas u Maryi razem z Duchem Świętym🙏❤️🔥
-pielgrzymka do Orchówka
- Adoracja
- Eucharystia
- ognisko
- i po prostu bycie RAZEM 🤗

Dobrze, że jesteście!

Piękne spotkania podczas Wiosennej Sesji Duszpasterstwa Rodzin, która odbyła się 19 i 20 maja w Konstancinie-Jeziornej.W...
21/05/2026

Piękne spotkania podczas Wiosennej Sesji Duszpasterstwa Rodzin, która odbyła się 19 i 20 maja w Konstancinie-Jeziornej.

Ważnym momentem było spotkanie z prof. Gabriella Gambino, Podsekretarz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, która mówiła o duszpasterstwie życia w świetle dokumentu „Życie jest zawsze dobrem", który został przekazany episkopatom na całym świecie po to, by uwrażliwiać wiernych na wartość każdego ludzkiego życia. [Zob. https://episkopat.pl/doc/247144.Prof-Gambino-Kosciol-potrzebuje-dzis-duszpasterstwa-zycia]

Niedzielne spotkanie SNR w Poznaniu 😇
21/05/2026

Niedzielne spotkanie SNR w Poznaniu 😇

Spotkanie SNR w Lesznie 🤗😇
18/05/2026

Spotkanie SNR w Lesznie 🤗😇

Spotkanie SNR w Ostrzeszowie ❤️
18/05/2026

Spotkanie SNR w Ostrzeszowie ❤️

Majowe spotkanie SNR Supraśl - kult Matki Bożej w rodzinie.
17/05/2026

Majowe spotkanie SNR Supraśl - kult Matki Bożej w rodzinie.

Radość dnia dzisiejszego! Mamy Kapłana 😃Ks. Mateusz Dańczak MSF - NeoprezbiterOtaczamy Księdza naszą modlitwą i wdzięczn...
16/05/2026

Radość dnia dzisiejszego! Mamy Kapłana 😃
Ks. Mateusz Dańczak MSF - Neoprezbiter
Otaczamy Księdza naszą modlitwą i wdzięcznością za dar życia i powołania 🙏🔥

Spotkanie SNR w Kolumnie 🙏 .To nie tylko spotkanie z Naszą Matką Maryją, ale również wizyta Siostry Prowincjalnej 🤗. To ...
15/05/2026

Spotkanie SNR w Kolumnie 🙏 .
To nie tylko spotkanie z Naszą Matką Maryją, ale również wizyta Siostry Prowincjalnej 🤗. To także czas radości z okazji 35 rocznicy Sakramentu Małżeństwa Doroty i Waldka, oraz Barbary i Jana 🥰

Jutro ważny dzień! 16.05.2026 o godz. 11:00 w Kazimierzu Biskupim odbędzie się Msza św. z obrzędem święceń prezbiteratuO...
15/05/2026

Jutro ważny dzień!
16.05.2026 o godz. 11:00 w Kazimierzu Biskupim odbędzie się Msza św. z obrzędem święceń prezbiteratu
Otoczmy dk. Mateusza naszą modlitwą 🙏 dziękując za Jego życie i dar powołania ❤️

XV Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie ❤️ (diecezja Siedlecka) SNR też...
10/05/2026

XV Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie ❤️ (diecezja Siedlecka)
SNR też tam było 🤩 dziękujemy za świadectwa i piękny czas 🙏

Adres

Ulica Czerniakowska 137
Warsaw
00-720

Telefon

+48797907964

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek:

Udostępnij