Kościół Chrześcijan Baptystów

Kościół Chrześcijan Baptystów Przyjdź Królestwo Twoje, w nas i przez nas! Kościół Baptystów należy do nurtu protestanckiego. Wierzymy, że zbawienie otrzymujemy za darmo, nie w efekcie tzw.

Najwyższym autorytetem i punktem odniesienia w codziennym życiu jest dla nas Pismo Święte – wszystkie praktyki i głoszone przez nas nauki podlegają ocenie przez pryzmat Słowa Bożego. Wierzymy w starochrześcijańskie prawdy wiary o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym (Ojcu, i Synu, i Duchu Świętym) i tylko Jemu, bez wyjątku, oddajemy cześć religijną. Jezus Chrystus, bezgrzeszny prawdziwy człowiek i prawdz

iwy Bóg, jest dla nas jedynym Pośrednikiem i Zbawicielem, a więc i jedynym dawcą życia wiecznego. dobrych uczynków, bo właśnie taką naukę znajdujemy w Piśmie Świętym. Baptyści w Polsce skupieni są w ponad 110 lokalnych wspólnotach (odpowiednikach parafii). Tworzą je ludzie, którzy z własnej woli, świadomie przyjęli prawdy wiary i kierują się nimi na co dzień. Kościół Baptystyczny uznaje dwa sakramenty: Chrzest Święty i Wieczerzę Pańską, czyli Komunię Świętą. Chrzcimy wyłącznie osoby świadome tego, co robią, a Wieczerzy zgodnie z nakazem Chrystusa udzielamy pod obiema postaciami, chleba i wina. Zborami (parafiami) kierują zwykle - wybierani przez wszystkich członków wspólnoty - pastorzy oraz przywódcy tworzący Radę Zboru. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym Kościele, jego historii, o naszej wierze i praktyce religijnej wejdź na oficjalną stronę Kościoła:
https://baptysci.pl/kosciol/historia

𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐜𝐡𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐜𝐢𝐣𝐚𝐧𝐚𝐦𝐢 𝐳 𝐏𝐚𝐤𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮❗Początek tygodnia obfitował w różne spotkania robocze i organizacyjne, ale jedny...
22/04/2026

𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐜𝐡𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐜𝐢𝐣𝐚𝐧𝐚𝐦𝐢 𝐳 𝐏𝐚𝐤𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮❗

Początek tygodnia obfitował w różne spotkania robocze i organizacyjne, ale jednym z ważniejszych było spotkanie z chrześcijanami z Pakistanu, którzy reprezentują misję PGM. Wyjątkowi goście przyjechali na zaproszenie naszego Kościoła. Od kilku lat współpracują z prezb. Michałem Szlachetką i Dawidem Muszkietem, którzy już kilkukrotnie odwiedzali Pakistan. Głównie prowadzą tam zajęcia edukacyjne z liderami Kościołów. Rozmawialiśmy o dalszej współpracy w różnych obszarach i dzieliliśmy się tym, co Pan Bóg aktualnie robi w Polsce i w kraju naszych gości. Z różnych powodów ten post ograniczy się do tych kilku zdań związanych z tym spotkaniem. Bardzo proszę, Siostry i Bracia byście modlili się o tę współpracę, dziękując jednocześnie za wolność w głoszeniu Ewangelii, którą wciąż jeszcze mamy w naszym kraju. Módlmy się i wspierajmy planowane wyjazdy do Pakistanu br. Michała i Dawida oraz osoby im towarzyszące. Niech Bóg błogosławi pobyt brata Hanocha i siostry Christiny w naszych Zborach. Boże błogosław Pakistan i tych, którzy tam czynią naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa znanym.

Jeśli ktoś chce wesprzeć misję w Pakistanie można to zrobić przelewem.

Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów „Droga Życia” w Otwocku
Numer konta bankowego: 56 1020 1127 0000 1102 0161 3900
Tytułem: Pakistan

5️⃣ 𝐥𝐚𝐭 𝐳𝐛𝐨𝐫𝐮 𝐊𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐨ł𝐚 𝐂𝐡𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐜𝐢𝐣𝐚𝐧 𝐁𝐚𝐩𝐭𝐲𝐬𝐭𝐨́𝐰 „𝐙𝐣𝐞𝐝𝐧𝐨𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢 𝐰 𝐂𝐡𝐫𝐲𝐬𝐭𝐮𝐬𝐢𝐞” 𝐰 Ł𝐨𝐝𝐳𝐢18.04.2025 w sobotę od rana miałem spo...
19/04/2026

5️⃣ 𝐥𝐚𝐭 𝐳𝐛𝐨𝐫𝐮 𝐊𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐨ł𝐚 𝐂𝐡𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐜𝐢𝐣𝐚𝐧 𝐁𝐚𝐩𝐭𝐲𝐬𝐭𝐨́𝐰 „𝐙𝐣𝐞𝐝𝐧𝐨𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢 𝐰 𝐂𝐡𝐫𝐲𝐬𝐭𝐮𝐬𝐢𝐞” 𝐰 Ł𝐨𝐝𝐳𝐢

18.04.2025 w sobotę od rana miałem spotkanie z Radą II Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów Zjednoczeni w Chrystusie w Łodzi. Rozmawialiśmy o wizji Kościoła w całości oraz o służbie II zboru. Następnie spotkałem się z jednym ze starszych Zboru Cezarym Byczkiewiczem i jego żoną Ewą. To był niesamowity czas wzajemnego służenia sobie w kontekście rodziny i wyzwań, które mają miejsce w życiu chrześcijańskich liderów. Dziękuje Bogu, za te kilka godzin z Wami będą to niezapomniane rozmowy.

W niedzielny poranek zupełnie “przypadkowo” spotkałem prezb. Andrzej Seweryn w I Zborze Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi miałem możliwość zjeść śniadanie z pastorem Roman Baranowski i jego rodziną oraz prezb. Andrzejem. Dziękuję, Romanie, za Twoją gościnność. Było to miłe spotkanie przed poranną służbą zarówno brata Andrzeja, jak i moją. W II zborze Zjednoczeni w Chrystusie nabożeństwo prowadził brat Cezary Byczkiewicz. Ten Zbór to młoda Wspólnota, głównie młode małżeństwa z dziećmi. Nabożeństwa odbywają się w budynku, w którym na co dzień funkcjonuje chrześcijańskie przedszkole.

Podczas nabożeństwa śpiewaliśmy Bogu na chwałę i wspominaliśmy wydarzenia z minionych 5 lat. Obejrzeliśmy prezentację historii wydarzeń Zboru w ostatnich 5 latach ich służby w Łodzi i okolicach. Ważnym wydarzeniem było świadectwo życia i spotkania z Chrystusem Kamila – człowiek, który opowiedział o meandrach swojego pełnego wyzwań życia. Była to poruszająca historia wielu upadków, ale też nieustającego szukania nadziei w terapiach i niepoddawania się. To świadectwo zrobiło na nas wszystkich duże wrażenie i jest zachętą do duchowej walki o członków naszych rodzin.

W swoim kazaniu skoncentrowałem się na krótkiej myśli z I Księgi Samuela 7:12 gdzie prorok Samuel wziął kamień i położył go i nazwał Eben-Ezer, co znaczy: „Aż dotąd pomagał nam Pan”.

Bóg prowadzi ten Zbór przez te kilka lat. Historia wydarzeń pokazuje wyraźnie, że to On doprowadził nas do tego nabożeństwa, do tego świętowania. To nabożeństwo było szczególne – pełne wdzięczności za tę krótką historię zboru oraz nadziei i świeżego zaufania Bogu na przyszłość. Skoro był z nami aż dotąd, wierzymy, że poprowadzi nas dalej. I to jest nasz fundament.

Dziękuję Bogu za ten Zbór. „Odpocząłem” wśród Was. Wyjeżdżam zachęcony, widząc, że kolejne pokolenia tworzą wspólnoty, które zapraszają młodych ludzi do autentycznej więzi z Chrystusem – przez wiarę.

Niech Bóg Wam błogosławi i niech błogosławi miasto Łódź, aby Chrystus był poznany i przyjęty przez jego mieszkańców.

prezb. Marek Glodek

🟡 𝑲𝒐𝒏𝒇𝒆𝒓𝒆𝒏𝒄𝒋𝒂 𝑵𝒆𝒕𝒘𝒐𝒓𝒌 𝒐𝒇 𝑹𝒖𝒔𝒔𝒊𝒂𝒏-𝒔𝒑𝒆𝒂𝒌𝒊𝒏𝒈 𝑪𝒉𝒖𝒓𝒄𝒉𝒆𝒔 𝒊𝒏 𝒕𝒉𝒆 𝑬𝒖𝒓𝒐𝒑𝒆𝒂𝒏 𝑩𝒂𝒑𝒕𝒊𝒔𝒕 𝑭𝒆𝒅𝒆𝒓𝒂𝒕𝒊𝒐𝒏 (16–19 𝒌𝒘𝒊𝒆𝒕𝒏𝒊𝒂, 𝑾𝒂𝒓𝒔𝒛𝒂𝒘𝒂-𝑹𝒂𝒅𝒐𝒔́𝒄́...
17/04/2026

🟡 𝑲𝒐𝒏𝒇𝒆𝒓𝒆𝒏𝒄𝒋𝒂 𝑵𝒆𝒕𝒘𝒐𝒓𝒌 𝒐𝒇 𝑹𝒖𝒔𝒔𝒊𝒂𝒏-𝒔𝒑𝒆𝒂𝒌𝒊𝒏𝒈 𝑪𝒉𝒖𝒓𝒄𝒉𝒆𝒔 𝒊𝒏 𝒕𝒉𝒆 𝑬𝒖𝒓𝒐𝒑𝒆𝒂𝒏 𝑩𝒂𝒑𝒕𝒊𝒔𝒕 𝑭𝒆𝒅𝒆𝒓𝒂𝒕𝒊𝒐𝒏 (16–19 𝒌𝒘𝒊𝒆𝒕𝒏𝒊𝒂, 𝑾𝒂𝒓𝒔𝒛𝒂𝒘𝒂-𝑹𝒂𝒅𝒐𝒔́𝒄́)

16 kwietnia wziąłem udział kolejnej 16 międzynarodowej konferencji dla liderów rosyjskojęzycznych i Ukraińskich Zborów Kościoła Baptystów w Europie we współpracy z Europejską Federacją Baptystów. Konferencja odbyła się w naszym ośrodku w Radości. Otwierając konferencję, przywitałem uczestników w imieniu Kościoła Baptystów w Polsce i podzieliłem się refleksją w oparciu o wydarzenia opisane w Dziejach Apostolskich, kiedy to rozproszeni chrześcijanie szli i głosili ewangelię w różnych miejscach. W trakcie konferencji prowadziliśmy wiele interesujących rozmów dotyczących misji i wyzwań – zarówno życiowych, jak i związanych z zakładaniem nowych zborów. Odbyłem wiele spotkań z przedstawicielami misji międzynarodowych oraz robocze spotkanie z Sekretarzem Generalnym EBF Alanem Donaldsonem.

To spotkanie w Radości było wyraźnym świadectwem jedności Kościoła ponad granicami. Wielu z uczestników znalazło się poza swoimi krajami z powodu wojny na Ukrainie czy prześladowań, które dotykają chrześcijan w różnych krajach. Dziś służąc w różnych częściach Europy, niosą Ewangelię i czynią Chrystusa znanym.

Przez tę konferencję Bóg przypomina nam, że Jego Kościół i Ewangelia nie jest ograniczona do granic, kultury czy języka. Potrzebujemy odwagi, by czynić Chrystusa znanym tam, gdzie On nas posyła.

Dziękuję Bogu za ten czas, za jedność, wsparcie, za rozmowy i dużo wspólnej modlitwy. Dołączmy do modlitw o kościoły, które powstają w Europie i o tych, którzy zostali posłani, by wiernie służyć wśród narodów.

– prezb. Marek Glodek

Po szczególnie wartościowym webinarze "Zdrowa głowa potrzebuje drugiego człowieka" zapraszamy wraz Baptystyczna Akcja Ch...
14/04/2026

Po szczególnie wartościowym webinarze "Zdrowa głowa potrzebuje drugiego człowieka" zapraszamy wraz Baptystyczna Akcja Charytatywna na kolejny webinar z serii. Tym razem "Zdrowa głowa nastolatka potrzebuje drugiego człowieka".

Słowa od organizatorów:
Tym razem chcemy szczególnie skupić się na dzieciach i młodzieży, oraz na tym, jak jako rodzice, liderzy i członkowie Kościoła możemy mądrze towarzyszyć młodemu pokoleniu.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym:
🟢 jak budować więzi wspierające dobrostan dzieci i młodych ludzi
🟢 dlaczego relacje chronią przed kryzysem psychicznym
🟢 gdzie przebiega granica między troską, a kontrolą
🟢 jak wspólnota Kościoła może mądrze towarzyszyć osobom przeżywającym trudności

🎙 Prowadząca:
Agata Fryś – psycholog, chrześcijanka i mama zastępcza, która na co dzień wspiera innych w rozumieniu emocji oraz budowaniu zdrowych relacji

📅 wtorek 14 marca 2026 r. godz. 19:00 (dziś!)
👥 Webinar skierowany jest do rodziców, liderów młodzieżowych oraz wszystkich, którym zależy na młodym pokoleniu

🖥 Udział jest bezpłatny
🔗 Rejestracja poprzez LINK (link w opisie)
🔗 Strona wydarzenia https://www.facebook.com/events/1868792240443909?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5B%7B%22surface%22%3A%22search%22%7D%2C%7B%22mechanism%22%3A%22attachment%22%2C%22surface%22%3A%22newsfeed%22%7D%5D%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

🟤 𝟭𝟮.𝟬𝟰.𝟮𝟬𝟮𝟲 𝗪𝗶𝘇𝘆𝘁𝗮 𝘄 𝗚𝗶𝘇̇𝘆𝗰𝗸𝘂 (𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗮)Po nabożeństwie ordynacyjnym w Nowym Dworze Mazowieckim wyruszyłem do Giżycka,...
12/04/2026

🟤 𝟭𝟮.𝟬𝟰.𝟮𝟬𝟮𝟲 𝗪𝗶𝘇𝘆𝘁𝗮 𝘄 𝗚𝗶𝘇̇𝘆𝗰𝗸𝘂 (𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗮)
Po nabożeństwie ordynacyjnym w Nowym Dworze Mazowieckim wyruszyłem do Giżycka, gdzie w niedzielę miałem przywilej usługiwać Słowem Bożym. Z radością dzieliłem się przesłaniem z Ewangelii Jana 20 – o Tomaszu, który przechodził drogę od wątpliwości do wyznania wiary. Wiara nie polega na braku pytań, ale na tym, co robimy z tymi pytaniami. Nie tłum swoich wątpliwości, ale też nie buduj na nich swojego życia. Bo Jezus nadal przychodzi, przynosi pokój i rozpala zaufanie.

Szczególnie porusza mnie wyznanie Tomasza: „Pan mój i Bóg mój”. Modlę się, aby jeszcze wielu w naszym pokoleniu mogło wypowiedzieć te słowa z głębokim przekonaniem.

Społeczność w Giżycku jest niewielka, ale pełna modlitwy troski o siebie nawzajem i oczekiwania na Boże poruszenie. To był też dobry czas społeczności i budujących rozmów z pastorem Jerzym Januszykiem. Dziękuje za gościnę pastorowi i jego żonie Krystynie.

Wracam do domu syty wydarzeń tego tygodnia, zadowolony i wdzięczny Bogu za Jego wierność i łaskę. Nieustannie dziękuje Bogu, za każdy Zbór Trwajmy w wierze i zachęcajmy jedni drugich, aż do dnia, w którym On przyjdzie i weźmie nas do siebie.

– prezb. Marek Głodek

🔵  𝟏𝟏.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟔 𝐎𝐫𝐝𝐲𝐧𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐚 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐭𝐨𝐟𝐚 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐦𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐃𝐰𝐨𝐫𝐳𝐞 𝐌𝐚𝐳𝐨𝐰𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐦W sobotę 11 kwietnia 2026 roku w Zbo...
11/04/2026

🔵 𝟏𝟏.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟔 𝐎𝐫𝐝𝐲𝐧𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐚 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐭𝐨𝐟𝐚 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐦𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐃𝐰𝐨𝐫𝐳𝐞 𝐌𝐚𝐳𝐨𝐰𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐦

W sobotę 11 kwietnia 2026 roku w Zborze Kościół Chrześcijan Baptystów w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się ordynacja na urząd Pastora brata Krzysztofa Radzimskiego.
W uroczystości wzięli udział liczni goście, m.in. Przewodniczący Rady Okręgu Centralnego prezb. Michał Szlachetka, pastor I zboru Kościół Chrześcijan Baptystów w Warszawie Jan Osiecki, pastor Kościół Chrześcijan Baptystów - Placówka w Legionowie Andrzej Kempczynski, pastor senior „Wspólnota Radość” Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie-Radości Piotr Paweł Czerwiński wraz z przewodniczącym Rady Zboru Pawłem Farynowskim, Przewodniczący Rady Zboru II Zboru KCHB Zjednoczeni w Chrystusie w Łodzi Cezary Byczkiewicz, ze zboru Kościół Ewangelicznych Chrześcijan - Zbór w Bydgoszczy pastor Sebastian Kalinowski oraz ze zboru Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Warszawie pastor Wojciech Leszczyński. Nabożeństwo poprowadził brat Adam Struś ze zboru KCHB w Nowym Dworze Mazowieckim.

Brat Krzysztof złożył świadectwo swojego powołania, a kilku braci potwierdziło to Boże działanie w jego życiu. Radośnie śpiewaliśmy Bogu na chwałę, modliliśmy się, prosząc Boga o prowadzenie i błogosławieństwo na to nabożeństwo. Miałem przywilej wygłosić kazanie okolicznościowe oraz poprowadzić uroczystość ordynacji. Razem z pastorami modliliśmy się, wprowadzając brata Krzysztofa w urząd pastora w Kościele Chrześcijan Baptystów. Następnie modliliśmy się o całą rodzinę brata Krzysztofa, żonę Iwonę, dzieci – ciesząc się, że on i jego dom służą Chrystusowi.

Patrząc na to wydarzenie, na zaangażowanie całego zboru, widzę, jak wierny i wspaniały jest Bóg. On nadal powołuje pasterzy, misjonarzy i liderów. Potrzebujemy modlić się z wiarą i wdzięcznością o tych, którzy już służą w różnych miejscach. Módlmy się też usilnie o tych, których dopiero przygotowuje do różnych służb w Kościele.

Dziękuję Bogu za ten czas, za Kościół i za każdego, kto odpowiada na Boże powołanie. Módlmy się o brata Krzysztofa, jego rodzinę i zbór w Nowym Dworze Mazowieckim. Módlmy się też o nowych pracowników w Bożym dziele. Nie ustawajmy w czynieniu Chrystusa znanym.

Minione dni (chyba jak zwykle) były bardzo intensywne. Odbyłem wiele spotkań m.in. z przedstawicielami International Mission Board – Daniel Nease i Matthew Meyer. Wczoraj w piątek miałem zajęcia ze studentami trzeciego roku WBST – było to bardzo osobiste spotkanie, w którym studenci dzielili się świadectwem swojego spotkania z Chrystusem – nawrócenia. Były to nietypowe zajęcia, słuchania tego jak Bóg prowadzi ludzi do Chrystusa Zbawiciela. Módlmy się o tych, którzy zdecydują się służyć w kościele Chrystusa, a szczególnie o nowych pastorów. Czyńmy Chrystusa znanym.

- prezb. Marek Głodek

🟤 𝑷𝒐𝒛̇𝒆𝒈𝒏𝒂𝒏𝒊𝒆 𝒔́𝒑. 𝒃𝒓𝒂𝒕𝒂 𝑴𝒂𝒓𝒄𝒊𝒏𝒂 𝑲𝒐𝒓𝒛𝒆𝒏𝒊𝒐𝒘𝒔𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐 (4.04.2026)W sobotni poranek udałem się do zboru Kościół Chrześcijan Ba...
04/04/2026

🟤 𝑷𝒐𝒛̇𝒆𝒈𝒏𝒂𝒏𝒊𝒆 𝒔́𝒑. 𝒃𝒓𝒂𝒕𝒂 𝑴𝒂𝒓𝒄𝒊𝒏𝒂 𝑲𝒐𝒓𝒛𝒆𝒏𝒊𝒐𝒘𝒔𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐 (4.04.2026)

W sobotni poranek udałem się do zboru Kościół Chrześcijan Baptystów, Malbork, gdzie wziąłem udział w nabożeństwie pożegnalnym śp. Marcina Korzeniowskiego. Brat Marcin nagle 1 kwietnia odszedł do wieczności. Był to człowiek czynu, troski o bliźnich. Miał serce misjonarza i wiarę, która nie znała granic w służbie. Jeździł tam, gdzie inni się bali – np. ukraiński front. Służył wśród Romów na Słowacji i wielu innych miejscach Europy. Śp. Marcin pozostawił żonę Hannę i dwoje małych dzieci – byli małżeństwem zaledwie 8 lat!

Podczas nabożeństwa pogrzebowego żegnały go setki ludzi. Rodzina, przyjaciele, wierzący z różnych krajów, pastorzy i współpracownicy. Pastor Marian Biernacki poprowadził nabożeństwo i wygłosił wspaniałe przesłanie o gotowości na spotkanie z Panem Jezusem. Nabożeństwo obfitowało w wiele świadectw o życiu i służbie brata Marcina. Wszystkie były trudne do wypowiedzenia przez tych, którzy się nimi dzielili. Wzruszały, wyciskały łzy i jednocześnie wskazywały na chrześcijańską nadzieję, która swoje źródło ma w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.

Módlmy się o tę rodzinę, a szczególnie o żonę, dzieci, mamę brata Marcina, rodzeństwo i wszystkich pogrążonych w smutku. Niech Bóg otoczy ich pokojem i wszelkim błogosławieństwem Nieba. A świadectwo życia br. Marcina niech przyniesie obfity plon w nawróceniach tych, z którymi dzielił się Dobrą Nowiną o swoim Zbawicielu.

🔵 𝑵𝒂𝒃𝒐𝒛̇𝒆𝒏́𝒔𝒕𝒘𝒐 𝑾𝒊𝒆𝒍𝒌𝒐𝒑𝒊𝒂̨𝒕𝒌𝒐𝒘𝒆 (3.04.2026)

W Wielki Piątek uczestniczyłem w nabożeństwie w Blisko Boga - II Zbór, Kościół Chrześcijan Baptystów w Warszawie. Poprowadził je brat Janusz Sylwestrowicz, a Słowem usłużył brat Przemek. Miałem przywilej usługiwać przy Wieczerzy Pańskiej. Wspominaliśmy śmierć naszego Pana Jezusa – Jego ofiarę, którą złożył za nasze grzechy. W ten piątkowy wieczór mieliśmy świadomość, że łączymy się z naszymi braćmi i siostrami usugującymi na placówkach i w lokalnych Zborach.

Czyńmy wytrwale Chrystusa znanym!

– prezb. Marek Głodek

“𝐁𝐨𝐠𝐮 𝐧𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐛𝐞̨𝐝𝐚̨ 𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐢, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐲 𝐧𝐚𝐦 𝐝𝐚𝐣𝐞 𝐳𝐰𝐲𝐜𝐢𝐞̨𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐏𝐚𝐧𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨, 𝐉𝐞𝐳𝐮𝐬𝐚 𝐂𝐡𝐫𝐲𝐬𝐭𝐮𝐬𝐚” 𝟏 𝐊𝐨𝐫. 𝟏𝟓:𝟓𝟕Drodzy bracia ...
03/04/2026

“𝐁𝐨𝐠𝐮 𝐧𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐛𝐞̨𝐝𝐚̨ 𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐢, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐲 𝐧𝐚𝐦 𝐝𝐚𝐣𝐞 𝐳𝐰𝐲𝐜𝐢𝐞̨𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐏𝐚𝐧𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨, 𝐉𝐞𝐳𝐮𝐬𝐚 𝐂𝐡𝐫𝐲𝐬𝐭𝐮𝐬𝐚” 𝟏 𝐊𝐨𝐫. 𝟏𝟓:𝟓𝟕

Drodzy bracia i Siostry!

Żyjemy w czasie, w którym drżą granice państw, chwieją się systemy, a ludzkie serca ogarnia niepokój. Jednak tej Wielkanocy na nowo ogłaszamy prawdę, która nie podlega negocjacjom ani zmianom historii:

Jezus Chrystus żyje i króluje!

Przez swoje zmartwychwstanie objawił moc większą niż śmierć, grzech i wszelka ludzka władza.

Niech tegoroczna Wielkanoc umocni nas w pewności, że nasza nadzieja nie jest związana z okolicznościami, lecz z żywym Panem! W Nim mamy pokój silniejszy niż strach, jedność mocniejszą niż podziały i przyszłość pewniejszą niż jakiekolwiek ludzkie prognozy.

Chrystus zmartwychwstał! - i to zmienia wszystko. Także dziś.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2026!
prezb. Marek Głodek
Przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP

Zapraszam do zapoznania się z przesłaniem Wielkanocnym:
https://baptysci.pl/2026/wielkanocna-nadzieja/

𝟎𝟏.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟔 𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐙𝐚𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐮 𝐀𝐥𝐢𝐚𝐧𝐬𝐮 𝐄𝐰𝐚𝐧𝐠𝐞𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝘼𝑬✝Wczoraj w Ośrodku Radość odbyło się kolejne robocze spotkanie Za...
02/04/2026

𝟎𝟏.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟔 𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐙𝐚𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐮 𝐀𝐥𝐢𝐚𝐧𝐬𝐮 𝐄𝐰𝐚𝐧𝐠𝐞𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝘼𝑬✝

Wczoraj w Ośrodku Radość odbyło się kolejne robocze spotkanie Zarządu Aliansu Ewangelicznego. Rozmawialiśmy o możliwościach dalszej współpracy i z wdzięcznością patrzyliśmy na to, co Bóg już łaskawie uczynił. Przygotowujemy się też do ważnych odwiedzin naszych braci - Ukraińskiego Aliansu Ewangelicznego.

W przededniu Świąt Wielkanocnych wspominaliśmy dzieło Jezusa Chrystusa na Golgocie – Jego śmierć i zmartwychwstanie. To fundament chrześcijańskiego Kościoła nasze spotkanie zakończyliśmy Wieczerzą Pańską i wspólną modlitwą.

Modlimy się, aby ten szczególny czas, który tak wyraźnie wskazuje na krzyż i Jezusa Chrystusa jako Drogę, Prawdę i Życie, był dobrze wykorzystany. Czyńmy odważnie Go znanym z nadzieją, że przez wiarę będzie przyjęty przez naszych rodaków “i aż do najdalszych stron świata”.

🟠 Wizyta w Zborze Chińskim w Warszawie (29.03.2026)Dziś 29.03.2026 z radością miałem przywilej odwiedzić Zbór Chiński w ...
29/03/2026

🟠 Wizyta w Zborze Chińskim w Warszawie (29.03.2026)

Dziś 29.03.2026 z radością miałem przywilej odwiedzić Zbór Chiński w Warszawie. To było wyjątkowe doświadczenie widząc, jak Kościół Chrystusa przekracza wszelkie granice kultur i języków. Pastor Lee niezwykle serdecznie mnie przywitał.

Dzieliłem się rozważaniem z Ewangelii Marka 14:1-9: „Gest, który wyprzedził krzyż”. Patrzyliśmy na kobietę, która namaściła Pana Jezusa we właściwym czasie – między knuciem faryzeuszów a zdradą Judasza. Wśród tych, którzy powinni rozumieć, nie rozumieli, to ona rozumiała.

Pytanie tego kazania brzmiało “Po której stronie jesteś?” Co jest tą oliwą, która jest cenna i którą dajesz Chrystusowi?

Te spotkania pokazują piękno wielokulturowego Kościoła – Królestwa Bożego, w którym uczymy się od siebie i wspieramy nawzajem. Módlmy się o Zbór Chiński, który stoi przed ważnym krokiem budowy kaplicy i potrzebnych pomieszczeń.
Zachęcam, by nadchodzące dni przed Wielkanocą były czasem przygotowania nie tylko stołu, ale przede wszystkim serca. Czytajmy codziennie Ewangelię. Zrezygnujmy z czegoś, by zrobić miejsce dla Boga.

🙏 Modlę się o wszystkie nabożeństwa, które przygotowują nas na czas Wielkanocy. Niech wam Bóg błogosławi pastorzy, misjonarze, siostry i bracia.

Dziękuje również za tłumaczkę Annę.

– prezb. Marek Głodek

🔵 𝐊𝐨𝐥𝐞𝐣𝐧𝐞 𝐞𝐠𝐳𝐚𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐊𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐞𝐥𝐧𝐞! | 𝐕𝐈 𝐏𝐨𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐑𝐚𝐝𝐲 𝐊𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐨ł𝐚 (𝟐𝟐-𝟐𝟑.𝟎𝟑.𝟐𝟎𝟐𝟔)W niedzielę i poniedziałek 22-23 marca odb...
23/03/2026

🔵 𝐊𝐨𝐥𝐞𝐣𝐧𝐞 𝐞𝐠𝐳𝐚𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐊𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐞𝐥𝐧𝐞! | 𝐕𝐈 𝐏𝐨𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐑𝐚𝐝𝐲 𝐊𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐨ł𝐚 (𝟐𝟐-𝟐𝟑.𝟎𝟑.𝟐𝟎𝟐𝟔)
W niedzielę i poniedziałek 22-23 marca odbyło się kolejne, szóste posiedzenie Rady Kościoła. W poniedziałek odbył się egzamin Kościelny dwóch braci, członków placówki w Krakowie Mateusza Ciesielskiego i Matthew Meyer'a. Komisja egzaminacyjna, prezb. Marek Głodek oraz prezb. Daniel Trusiewicz po sprawdzeniu prac pisemnych i rozmowie weryfikującej kwalifikacje zawarte w Piśmie Świętym i Zasadniczym Prawie Wewnętrznym KChB w RP miała przyjemność ogłosić, że obaj bracia egzamin zdali pozytywnie z wysokimi ocenami.
Gratulujemy braciom i pozostajemy w modlitwach o Wasze dalsze decyzje dotyczące służby Chrystusowi w Jego Kościele.

Dziękujemy Bogu za nowe powołania i modlimy się o nowych pastorów i misjonarzy.

– prezb. Marek Głodek

16/03/2026

Męska Konferencja Baptystyczna KUŹNIA: Silni Wobec Wyzwań 12-13.09.2026

Adres

Szczytnowska 35-39
Warsaw
04-812

Telefon

+48226155076

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kościół Chrześcijan Baptystów umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij