Jadłodajnia im. św. Brata Alberta Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej

Jadłodajnia im. św. Brata Alberta Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej Dołącz do nas i pomóż w niesieniu dobra!

Dzisiejsze wielkanocne śniadanie w naszej Jadłodajni było wyjątkowe ❤️Pełne ciepła, życzliwości i prawdziwie świątecznej...
05/04/2026

Dzisiejsze wielkanocne śniadanie w naszej Jadłodajni było wyjątkowe ❤️
Pełne ciepła, życzliwości i prawdziwie świątecznej atmosfery.
Razem wszyscy zasiedli do stołu nasi podopieczni i zaproszeni goście, w tym ks. biskup Romuald Kamiński i ks. dyrektor naszej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej Kamil Chojnacki, a także nasi niezastąpieni przyjaciele Fundacja Rozwoju Społecznego Uskrzydlamy i osoby, które na co dzień wspierają to miejsce. To dzięki nim wszystkim możemy tworzyć coś tak pięknego.
Było wspólne świętowanie, rozmowy, uśmiechy i poczucie, że nikt nie jest sam.
Takie chwile pokazują, jak wiele dobra jest wokół nas.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami i tym, którzy pomagają nam każdego dnia
To był naprawdę dobry, świąteczny czas.

Dziś był dzień w którym 😄wydaliiśmy wszystkie  świąteczne paczki ❤️To był piękny dzień, pełen dobra, wzruszeń i uśmiechó...
02/04/2026

Dziś był dzień w którym 😄wydaliiśmy wszystkie świąteczne paczki ❤️
To był piękny dzień, pełen dobra, wzruszeń i uśmiechów. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom 😍 jesteśmy naprawdę zachwyceni, że wśród młodych ludzi jest tyle chęci do pomagania. To właśnie dzięki Wam wszystko przebiegło tak sprawnie i z tak ogromnym sercem ❤️
Dzięki wspólnej pracy mogliśmy dotrzeć do wielu potrzebujących osób i sprawić, by te święta były dla nich choć trochę spokojniejsze i cieplejsze.
Dobro wraca, a Wy jesteście tego najlepszym dowodem. Dziękujemy

Mamy to!! 😄 aż 1500 paczek! 💛To ogrom pracy i serca, które włożyło wiele osób 🥰za co z całego serca dziękujemy.Szczególn...
01/04/2026

Mamy to!! 😄 aż 1500 paczek! 💛
To ogrom pracy i serca, które włożyło wiele osób 🥰za co z całego serca dziękujemy.
Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich w Warszawie. Wasze zaangażowanie jest niesamowite! Młodzież nie tylko pomagała przy pakowaniu, ale również przygotowała piękne aniołki, kartki świąteczne oraz dekoracje, które wykorzystamy podczas śniadania wielkanocnego.
To budujące widzieć, jak wspaniała, wrażliwa i pełna empatii jest dzisiejsza młodzież. Dajecie ogromną nadzieję i pokazujecie, że dobro naprawdę wraca ❤️
Dziękujemy, że jesteście!

Dziś odwiedziły nas dzieci ze Szkoła Podstawowa Specjalna nr 99 im. Małego Powstańca w Warszawie , przynosząc własnoręcz...
26/03/2026

Dziś odwiedziły nas dzieci ze Szkoła Podstawowa Specjalna nr 99 im. Małego Powstańca w Warszawie , przynosząc własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne 💛
Każda z nich trafi do naszych podopiecznych podczas śniadania wielkanocnego.
W tych kartkach jest coś więcej niż życzenia, jest uważność, pamięć i zwykła ludzka obecność.
Dla wielu osób to właśnie takie drobne gesty mają największe znaczenie.
Dziękujemy za ten piękny znak dobra i wrażliwości

26 lutego nasza jadłodajnia Caritas została zaproszona do udziału w spotkaniu CSR „DMC’s that CARE and GIVE”, organizowa...
28/02/2026

26 lutego nasza jadłodajnia Caritas została zaproszona do udziału w spotkaniu CSR „DMC’s that CARE and GIVE”, organizowanym przez Polhotrep, które odbyło się w Hotel West w Warszawie.
Podczas wydarzenia mieliśmy możliwość opowiedzieć o działalności naszej Caritas oraz o tym, jak na co dzień wygląda pomoc w naszej jadłodajni, komu pomagamy, jak przygotowujemy posiłki i z jakimi historiami spotykamy się każdego dnia.
Najpiękniejsze było to, że uczestnicy spotkania nie poprzestali na słuchaniu. Wspólnie przygotowali kanapki dla osób potrzebujących, które zostały rozdane naszym podopiecznym.
To dla nas ogromnie ważne, gdy świat biznesu chce nie tylko mówić o odpowiedzialności społecznej, ale realnie włączyć się w pomoc. Dziękujemy za zaproszenie

🩷 Bo gdy dzielisz się dobrem z drugim człowiekiem,świat od razu staje się słodszy 🩷Bardzo dziękujemy   za obdarowanie na...
13/02/2026

🩷 Bo gdy dzielisz się dobrem z drugim człowiekiem,
świat od razu staje się słodszy 🩷
Bardzo dziękujemy za obdarowanie naszej jadłodajni pysznymi pączkami.

Zima nie odpuszcza. Mróz daje się we znaki, a ciepły posiłek jest dziś na wagę złota.U nas każdy może liczyć na gorącą, ...
12/02/2026

Zima nie odpuszcza. Mróz daje się we znaki, a ciepły posiłek jest dziś na wagę złota.
U nas każdy może liczyć na gorącą, domową zupę i chwilę przy stole w cieple.
Codziennie wydajemy gorący talerz zupy i pieczywo a zdarzają się też dni kiedy w ramach programu wydajemy żywność z krótkim terminem przydatności. Dzięki temu dobre jedzenie się nie marnuje, a trafia tam, gdzie jest naprawdę potrzebne.

Z wdzięcznością i radością dzielimy się dobrą wiadomością 😁Po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie w ramach programu „Żywno...
05/02/2026

Z wdzięcznością i radością dzielimy się dobrą wiadomością 😁
Po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie w ramach programu „Żywnościowy SOS dla seniorów”, realizowanego przez Fundację Biedronki. Dzięki otrzymanym 80 000 zł możemy codziennie gotować ciepłe, pożywne zupy i posiłki dla naszych podopiecznych czyli osób w kryzysie bezdomności, seniorów i osób ubogich.
To właśnie z tych środków kupujemy produkty potrzebne do przygotowywania posiłków takich, które dają nie tylko sytość, ale też poczucie bezpieczeństwa i troski. Dla wielu osób bezdomnych i samotnych seniorów talerz gorącej zupy to często najważniejszy moment dnia.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie i możliwość kolejnego udziału w programie. Takie wsparcie pozwala nam działać dalej i mieć pewność, że nikt, kto puka do naszych drzwi, nie odejdzie głodny.
Dziękujemy Fundacji Biedronki za realną pomoc i wielkie serce okazywane najbardziej potrzebującym

10/01/2026

‼️Ogrzewane namioty z ciepłymi napojami, specjalne "grzejące" autobusy i dodatkowe miejsca dla osób w kryzysie bezdomności - Warszawa pomaga podczas intensywnych mrozów.‼️

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://um.warszawa.pl/-/w-czasie-mrozow-w-warszawie-specjalne-autobusy-i-namioty

Miasto Stołeczne Warszawa
Diecezja Warszawsko-Praska
Jadłodajnia im. św. Brata Alberta Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej
Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Dziś w jdłodajni Caritas  spotkali się ci, dla których święta bywają najtrudniejsze, osoby ubogie, bezdomne, samotne. Pr...
24/12/2025

Dziś w jdłodajni Caritas spotkali się ci, dla których święta bywają najtrudniejsze, osoby ubogie, bezdomne, samotne. Przy wspólnym stole nie zabrakło modlitwy, opłatka i życzliwego słowa.
W Wigilii uczestniczył biskup Romuald Kamiński, dyrektor Caritas DWP ks.Kamil Chojnacki oraz księża, którzy razem z wolontariuszami stworzyli atmosferę bliskości i szacunku. To był czas rozmowy, uśmiechu i nadziei, bez ocen, bez pośpiechu, z otwartym sercem.
Bo Wigilia to nie miejsce ani status, ale obecność drugiego człowieka.
Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nikt nie był tego wieczoru sam. ❤️

Dziś u nas wielkie przygotowania do Wigilii 🎄 Jutro dzień wigilijny, czas szczególny, pełen ciszy, wzruszeń i oczekiwani...
23/12/2025

Dziś u nas wielkie przygotowania do Wigilii 🎄 Jutro dzień wigilijny, czas szczególny, pełen ciszy, wzruszeń i oczekiwania.W ten dzień będziemy czekać na naszych podopiecznych, by wspólnie przeżyć ten wyjątkowy moment. Będzie tradycyjnie: kolędy, świąteczny stół, ciepło.

22/12/2025

Adres

Grochowska 111/113
Warsaw
04-148

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 10:30 - 14:00
Wtorek 10:30 - 14:00
Środa 10:30 - 14:00
Czwartek 10:30 - 14:00
Piątek 10:30 - 14:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Jadłodajnia im. św. Brata Alberta Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Jadłodajnia im. św. Brata Alberta Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej:

Udostępnij