06/05/2026
Bogu dzięki za 40 lat naszej wspólnoty 🙏❤️
Duchu Święty prowadź nas 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥
WSPÓLNOTA MIŁOSIERDZIE W WARSZAWIE NA STEGNACH
Nasza Wspólnota „Miłosierdzie” na warszawskich Stegnach została powołana do istnienia 40 lat temu (w tym roku obchodziliśmy jubileusz 40-lecia). Pierwsze spotkanie Wspólnoty odbyło się 20 września 1985 r. Podczas rekolekcji oraz dni skupienia wspólnota, wraz z ówczesnym księdzem opiekunem, liderem i animatorami, rozeznawała swój charyzmat, którym stała się modlitwa za osoby chore i cierpiące. Członkowie wspólnoty rozpoczęli wówczas posługę w Instytucie Psychiatrii i Neurologii przy ul. Jana III Sobieskiego 9. We wspólnocie powstała również Diakonia Miłosierdzia – członkowie wspólnoty opiekowali się osobami chorymi i potrzebującymi pomocy. Biorąc pod uwagę rozeznany charyzmat i posługę oraz Patronkę parafii, którą jest Najświętsza Maryja Panna, Matka Miłosierdzia, wspólnota po modlitwie i czuwaniu w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski, przyjęła nazwę „Miłosierdzie”.
Nasza wspólnota „Miłosierdzie” od początku swojego istnienia spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 na modlitwie uwielbienia Boga w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach. Raz w miesiącu w ramach spotkania modlitewnego adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas spotkań modlitewnych rozważamy słowo Boże, do którego komentarz wygłasza zawsze ksiądz opiekun. Nieodłączny element naszych spotkań stanowią grupy dzielenia oraz wspólnotowe agapy.
Od początku powstania posługujemy modlitwą wstawienniczą – obecnie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 19.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza wraz z obecnym opiekunem, ks. Zbigniewem Grygorcewiczem.
Obecnie w spotkaniach wspólnoty uczestniczy 25 osób. W ciągu 40 lat istnienia nasza Wspólnota „Miłosierdzie” stała się dla wielu osób miejscem odnalezienia i spotkania żyjącego Boga. Wiele osób doświadczyło i wciąż doświadcza przede wszystkim miłości Boga, nawrócenia, pogłębienia wiary, uzdrowienia duszy i ciała, umocnienia, odzyskuje sens życia, odnawia relacje z Chrystusem i otwiera się na działanie Ducha Świętego. Bycie we wspólnocie to również czas radości przebywania z innymi, wspólnego odkrywania, kim jest Bóg i dlaczego warto mieć Go za Przyjaciela.