28/05/2026
Ruszają prace archeologiczne na terenie dawnego domu pogrzebowego, wysadzonego w powietrze w 1943 roku. Prace prowadzą fachowcy z Wykop na Poziomie pod nadzorem Komisji Rabinicznej i urzędu Konserwatora Wojewódzkiego. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie ślady naszej historii skrywa ta ziemia!
W kwestiach organizacyjnych: w trakcie trwania prac (mniej więcej do końca lipca) teren dziedzińca zostanie wygrodzony, skurczy się znacznie przestrzeń na pojazdy, a ławki zostaną przestawione nieco dalej, na trawnik obok Parku Pamięci. Przepraszamy za niedogodności i obiecujemy dzielić się tu każdym ciekawym znaleziskiem!