17/05/2026
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
17 maja 2026 r.
1. Nabożeństwa majowe będą codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą (17.30).
2. W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna na cele remontowe naszej parafii zebrała kwotę 8000 zł.
3. W naszej parafii rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 11.30.
4. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich na Wigilię Zesłania Ducha Świętego, która rozpocznie się o godz. 19.00 a zakończy Mszą Świętą o godz. 21.30. Szczegółowy plan wydarzenia znajduje się na plakacie w gablocie.
5. Ofiara, którą tegoroczne dzieci pierwszokomunijne złożyły na budowę pomnika św. Jana Pawła II, po odjęciu wszystkich wydatków komunijnych, wyniosła 15 000 zł. Dziękujemy za piękny dar serca!
6. W następną sobotę, 30 maja między godziną 10.30 a 12.30, ks. Piotr zaprasza chętne dzieci komunijne z klas trzecich do wyjścia na grę w piłkę nożną. O godzinie 10.30 gromadzimy się pod plebanią i idziemy na boisko przy SP nr 26 przy ul. Palisadowej. Z dzieckiem powinien być przynajmniej jeden rodzic, a jeśli dziecko będzie samo, rodzice proszeni są o napisanie księdzu pisemnej zgody na przyjście i samodzielny powrót do domu dziecka.
7. Zapraszamy wszystkich do naszej kawiarenki parafialnej, która jest czynna, jak co tydzień, przez całą niedzielę. Wszelkie ofiary składane w kawiarni są przeznaczone na jej utrzymanie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
8. Prasę katolicką można nabywać w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do lektury.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia. Niech Pan Bóg nam wszystkim hojnie błogosławi!