Parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu

Parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu Sanktuarium Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa
Archidiecezja Gnieźnieńska, dekanat chodzieski.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy piękne jubileusze święceń kapłańskich naszych Księży:💐 Ks. Kustosz obchodzi 3...
24/05/2026

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy piękne jubileusze święceń kapłańskich naszych Księży:

💐 Ks. Kustosz obchodzi 35. rocznicę święceń kapłańskich,
💐 Ks. Adam – 18. rocznicę święceń kapłańskich,
💐 Ks. Sławomir– 15. rocznicę święceń kapłańskich.

To wyjątkowa okazja, aby wyrazić wdzięczność za ich posługę, modlitwę, obecność i codzienną troskę o naszą Parafię.

Podczas porannej Mszy Świętej o godz. 7:30 modliliśmy się w intencji Jubilatów, wypraszając dla nich potrzebne łaski, zdrowie i siły do dalszej posługi.

Dziękujemy za każde dobre słowo, sprawowane sakramenty, modlitwę i obecność pośród naszej parafialnej rodziny.

Z okazji jubileuszy składamy naszym Księżom najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask, nieustającej opieki Matki Bożej, zdrowia, pokoju serca oraz wielu pięknych owoców kapłańskiej posługi. Niech Pan każdego dnia umacnia Was w powołaniu i obdarza radością płynącą ze służby drugiemu człowiekowi. 🙏

Otoczmy naszych Księży serdeczną modlitwą 😇

Intencje mszalne 25.05 - 31.05.2026r.https://parafiaujscie.pl/intencje-mszalneW przypadku zauważenia nieprawidłowości, p...
24/05/2026

Intencje mszalne 25.05 - 31.05.2026r.

https://parafiaujscie.pl/intencje-mszalne

W przypadku zauważenia nieprawidłowości, prosimy zgłosić ten fakt w zakrystii, telefonicznie lub w biurze parafialnym.

Ogłoszenia parafialne Zesłanie Ducha Świętego 24.05.20261. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i Święto NMP Matki Kościoła...
24/05/2026

Ogłoszenia parafialne
Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2026

1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.30 i 18.00.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej, w sobotę i niedzielę na Kalwarii.

4. W tym tygodniu dyżur biura parafialnego we wtorek zostanie skrócony: od g. 8.30 do 9.00;

5. Zbliża się powoli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało, a wraz z nią tradycyjna procesja. Trasa tegorocznej procesji będzie prowadziła z kościoła przez trasę „11” na ul. Szpitalną; następnie ul. Strzelecką w prawo (w kierunku Biedronki); dalej ulicą Kanałową i wracając ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Strzelecką do ul. Sienkiewicza i ostatni etap ul. Sienkiewicza do trasy „11” i powrót do kościoła ulicą przy Caritasie.

6. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły pierwszą Komunię św. swoją rocznicę przeżywać będą w Boże Ciało na Mszy św. o g. 9.00.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – komplet nowych lekcjonarzy mszalnych.

8. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na inwestycje w parafii.

9. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w prace przy parkingu; panom: Piotrowi Karabaszowi, Henrykowi Pareckiemu, Stanisławowi Szondzie, Stefanowi Stefanowi Wociekiewiczowi, Piotrowi Eksnerowi, Adamowi Krawczukowi, Piotrowi Klejnie, Szymonowi Pareckiemu, Sebastianowi Sobieszczykowi, Rafałowi Strońskiemu, Stafanowi Szulcowi i Pawłowi Wróbel.

10. Gratulujemy naszym ministrantom, którzy zdobyli II miejsce w Turnieju piłki halowej o puchar Prymasa i tym samym przeszli do ogólnopolskiego turnieju drużyn LSO.

11. Módlmy się teraz za zmarłych,śp. Łucję Szybowicz i śp. Mieczysława Wodarę z Ujścia: Wieczny odpoczynek...

12. Na czas świętowania niech Jezus nam błogosławi.

Po sukcesie w eliminacjach regionalnych, dzisiaj w godzinach porannych, nasza drużyna ministrantów walczyła  w Zdziechow...
23/05/2026

Po sukcesie w eliminacjach regionalnych, dzisiaj w godzinach porannych, nasza drużyna ministrantów walczyła w Zdziechowej w finałach diecezjalnego Turnieju Piłki Halowej o Puchar Prymasa Polski 😇

Podzieleni na dwie grupy ministranci rozegrali po dwa mecze. Naszej drużynie przypadły po losowaniu konkurenci z Parafii św. Mikołaja w Skokach oraz Parafii św. Bonawentury w Pakości.

Po jednym remisie i jednej wygranej udało się przejść do półfinału, który wygraliśmy z Parafią św. Jadwigi w Inowrocławiu wchodząc tym samym do samego finału. 💪

Ostatecznie zostaliśmy wicemistrzami Archidiecezji Gnieźnieńskiej i będziemy reprezentować parafię i diecezję w Turnieju finałowym Mistrzostw Polski o Puchar KNC!!!

To wielki sukces naszej drużyny, składamy serdecznie gratulacje chłopcom oraz dziękujemy trenerowi, rodzicom i wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego sukcesu. 👏

Ogólnopolski turniej finałowy rozegrany zostanie na koniec czerwca w Gnieźnie. ⚽️🏆🥈

23/05/2026

Nasza drużyna jedzie na Mistrzostwa Polski LSO!!! ⚽️⚽️⚽️
Więcej informacji wkrótce.

W Święto Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przeżywaliśmy piękną i wyjątkową uroczystość Pierwszej Komunii Świę...
17/05/2026

W Święto Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przeżywaliśmy piękną i wyjątkową uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 🙏

42 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa. To ważny dzień nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodzin, bliskich i całej wspólnoty parafialnej. Liturgii przewodniczył ksiądz Kustosz a kazanie dla dzieci wygłosił ksiądz Adam.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość — rodzicom, katechetom, wychowawcom oraz osobom zaangażowanym w oprawę liturgii i przygotowanie świątyni.

Otaczajmy dzieci naszą modlitwą, aby zawsze trwały blisko Boga i wzrastały w wierze, nadziei i miłości. 😇

Intencje mszalne 18.05 - 24.05.2026r.https://parafiaujscie.pl/intencje-mszalneW przypadku zauważenia nieprawidłowości, p...
17/05/2026

Intencje mszalne 18.05 - 24.05.2026r.

https://parafiaujscie.pl/intencje-mszalne

W przypadku zauważenia nieprawidłowości, prosimy zgłosić ten fakt w zakrystii, telefonicznie lub w biurze parafialnym.

Ogłoszenia parafialne Wniebowstąpienie Pańskie 17.05.20261. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii...
17/05/2026

Ogłoszenia parafialne
Wniebowstąpienie Pańskie 17.05.2026

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii Świętej. Otaczamy najmłodszych i ich rodziny swoją modlitwą.

2. Zebrane dzisiaj ofiary na składkę zostaną wykorzystane na prace wykończeniowe związane z remontem parkingu.

3. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i nabożeństwami majowymi łączymy także Nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy o konieczności wypełnienia przykazania kościelnego przez przystąpienie do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

5. Jutro spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej mszy w salce parafialnej.

6. Schola z Mirosławia oraz zespół Dwie Krople Muzyki zapraszają na czuwanie maryjne w najbliższą niedzielę o 10:30 w kaplicy w Mirosławiu.

7. Uczniowie z klas IV przeżywać będą Rocznicę Komunii Świętej w dniu Bożego Ciała.

8. Parafia Nawiedzenia NMP w Chodzieży organizuje dekanalny wyjazd na Lednicę w sobotę 6. czerwca. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zapisy dziś ostatnia możliwość zapisania się na listę w zakrystii.

9. Na czas świętowania niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

Razem dla Kalwarii Ujskiej.😇W miniony poniedziałek na plebanii doszło do spotkania poświęconego m.in. powołania Społeczn...
15/05/2026

Razem dla Kalwarii Ujskiej.😇

W miniony poniedziałek na plebanii doszło do spotkania poświęconego m.in. powołania Społecznego Komitetu Odbudowy Kalwarii Ujskiej, który będzie wspierał i koordynował w przyszłości dalsze prace nad przywróceniem świetności tego wyjątkowego miejsca.❤️

W spotkaniu uczestniczyli Ksiądz Kustosz, przedstawiciele samorządu, lokalnych firm oraz osoby zaangażowane w życie naszej społeczności. Doszło do wymiany pomysłów, rozmów o możliwościach współpracy i budowania wspólnej wizji odbudowy Kalwarii. 👏

Chcemy, aby działania przebiegały zarówno w wymiarze praktycznym — poprzez przygotowanie odbudowy — jak i promocyjnym, ukazując historię oraz duchowe znaczenie tego miejsca również w przestrzeni medialnej i cyfrowej.

Rozmowy dotyczyły także organizacji Festiwalu Organowego w Ujściu, który planujemy zainaugurować podczas tegorocznego lipcowego odpustu. 🎹

Przed nami kolejne spotkania i następne etapy pracy. Dziękujemy wszystkim za obecność, otwartość i zaangażowanie. Prosimy również o modlitwę w intencji tego dzieła. 🙏

Zdjęcia z profilu Poseł Piotr Głowski
Projekt Kalwaria - Ujście

Zachęcamy do zapisów na jubileuszowe 30 spotkanie młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 6 czerwca. W...
11/05/2026

Zachęcamy do zapisów na jubileuszowe 30 spotkanie młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 6 czerwca.

Wyjazd organizuje Parafia Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Wyjazd rano na Jutrznię Lednicką do Gniezna, następnie przejazd na Lednicę. Powrót ok. północy. Zapisy w zakrystii, opłata wynosi 110zł. Liczba miejsc ograniczona.

Adres

Pl. Wiosny Ludów 1
Ujscie
64-850.TEL.661168668

Telefon

+48693600995

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu:

Udostępnij