Duszpasterstwo Akademickie oo. Jezuitów "Studnia" w Toruniu

Duszpasterstwo Akademickie oo. Jezuitów "Studnia" w Toruniu Duszpasterstwo akademickie, w którym znajdziesz siebie, ludzi i Boga. Wpadnij do STUDNI! https://dastudnia.jezuici.pl/ Pokażmy światu, jak prawdziwie Żyć!

DA "Studnia" to miejsce, do którego się wraca... I nieważne, ile masz lat, jakie przejścia za sobą, co lubisz i gdzie mieszkasz. Tu znajdziesz prawdziwych przyjaciół, a może nawet męża/żonę...;) Jednak przede wszystkim będziesz mieć szansę zbliżyć się do Boga, bo, wiadomo, we wspólnocie łatwiej:).

Pierwsze DMki w nowym roku!! 🥳Na spotkaniu rozmawialiśmy o relacjach damsko-męskich:⭐️skąd wiedzieć, że to ten jedyny?⭐️...
24/01/2026

Pierwsze DMki w nowym roku!! 🥳

Na spotkaniu rozmawialiśmy o relacjach damsko-męskich:
⭐️skąd wiedzieć, że to ten jedyny?
⭐️Na co warto zwrócić uwagę?
⭐️Jakie elementy składają się na dobrą relację?
⭐️Jakie pytania warto zadać sobie nawzajem przed ślubem?

Mieliśmy również okazję przedyskutować te kwestie w grupach. Pojawił się również temat pro-life, otrzymaliśmy również materiały edukacyjne, a także zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia webinarów (Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka)

Widzimy się na kolejnej konferencji!!

Skończyłeś studia? Szukasz grupy osób w podobnym wieku wyznających te same wartości? Zapraszamy do grupy postakademickie...
07/01/2026

Skończyłeś studia? Szukasz grupy osób w podobnym wieku wyznających te same wartości? Zapraszamy do grupy postakademickiej!

Na zdjęciu liderka Ola oraz terminy najbliższych spotkań.
Czekamy na Ciebie! 😃

Najbliższe DM-ki w Nowym Roku już tuż tuż!🎉13 stycznia (wtorek) odwiedzą nas Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak. Popr...
05/01/2026

Najbliższe DM-ki w Nowym Roku już tuż tuż!
🎉13 stycznia (wtorek) odwiedzą nas Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak. Poprowadzą spotkanie o tematyce pro-life.

🎉Jeśli ten temat jest Ci bliski, chcesz zgłębić wiedzę dotyczącą ochrony życia człowieka lub po prostu czasami nie masz odwagi wyrazić swoich poglądów odnośnie bycia pro-life (nie jesteś pewny swoich argumentów, chciałbyś je uporządkować) - to spotkanie będzie dla Ciebie pomocą!😇
Magda i Marcin podzielą się z nami swoją historią, wiedzą jak i praktycznymi wskazówkami (przewidywane jest kilka parominutowych ćwiczeń w małych grupach)❤️

Kilka słów o naszych prelegentach😁 :

🎉Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak - szczęśliwi małżonkowie od 15 lat, rodzice Karolci, Klarci, Rózi, Stefci, Edmundzika, Frani i śp. Feliksa. Związani z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka, zaangażowani w działalność prorodzinną. Autorzy książek i publikacji popularno-naukowych m.in. na tematy pro-life, metod rozpoznawania płodności, adopcji i rodzicielstwa zastępczego. Prowadzą liczne projekty edukacyjne dla rodziców i wychowawców, a także warsztaty dla młodzieży. Pasjonaci spotkań z młodymi ludźmi, nie lubią łatwych odpowiedzi na trudne pytania.  Laureaci nagrody specjalnej w ogólnopolskim konkursie  „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2024. 

🎉Zaczynamy standardowo o godzinie 20:00 w domku DA! :)

Nie możemy się doczekać! 🥳😊
Liczymy na Waszą obecność 🫶

Jeżeli masz ochotę przyjść na spotkanie, a nie znasz nikogo, kto się na nie wybiera i stresujesz się z tego powodu, to śmiało napisz do nas😊

Właśnie tak Studnia witała Nowy Rok!! 🎆Wspólnie spędziliśmy go w Straszynie, który zaskoczył nas śniegiem❄️! Czas mijał ...
05/01/2026

Właśnie tak Studnia witała Nowy Rok!! 🎆

Wspólnie spędziliśmy go w Straszynie, który zaskoczył nas śniegiem❄️! Czas mijał nam na graniu w planszówki, prowadzeniu ciekawych dyskusji czy spacerowaniu 🎲🗣. Udaliśmy się również do Gdańska oraz na spacer po zaśnieżonej plaży 🏖❄️.

Sylwesterowy wieczór zaczęliśmy od wspólnej Mszy, a potem świętowaliśmy tańcząc (chwaląc się umiejętnościami zdobytymi na zajęciach tanecznych w naszym duszpasterstwie) 💃🕺 i śpiewając karaoke🎤🎶.

Do zobaczenia w Nowym Roku!!

Studniowa Wigilia 2025🎄✨️❄️Z przyjemnością wspominamy ten wieczór. Mieliśmy okazję zjeść dużo pysznego jedzenia 🥟☕️, zło...
04/01/2026

Studniowa Wigilia 2025🎄✨️❄️

Z przyjemnością wspominamy ten wieczór. Mieliśmy okazję zjeść dużo pysznego jedzenia 🥟☕️, złożyć sobie świąteczne życzenia oraz napisać anonimowe liściki dla innych Studniowiczów. 🤫✉️

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wieczoru i już niedługo widzimy się spowrotem w Studni!!

03/01/2026

Nowy Rok już trwa, ale my wracamy jeszcze wspomnieniami do naszej Studniowej Wigilii🎄🕯!!

Po wspólnej Mszy zebraliśmy się, aby wspólnie się pomodlić. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem przy akompaniamencie naszego niezastąpionego .glos.serca🎶!! Potem do wieczora słychać było rozmowy, a pyszne potrawy znikały z wspólnych stołów🥟☕️.

To był piękny wieczór, który będziemy jeszcze długo wspominać✨️❄️

Za nami grudniowe DMki!! ❄️❤️Tym razem były one w formie warsztatów z dr Elżbietą Jurzystą. Opowiedziała nam ona o komun...
19/12/2025

Za nami grudniowe DMki!! ❄️❤️

Tym razem były one w formie warsztatów z dr Elżbietą Jurzystą. Opowiedziała nam ona o komunikacji bez przemocy i przeprowadziła z nami kilka ćwiczeń skoncentrowanych na słuchaniu drugiej osoby. 👂🙉

Serdecznie dziękujemy za te warsztaty i już nie możemy się doczekać jakie DMki czekają nas w nowym roku!!✨️

Przed nami trzecie spotkanie z cyklu "Dobrze Mówią", czyli DM-ki!! 😇✨️🎉Zapraszamy Was wyjątkowo w ŚRODĘ 17 grudnia do do...
10/12/2025

Przed nami trzecie spotkanie z cyklu "Dobrze Mówią", czyli DM-ki!! 😇✨️

🎉Zapraszamy Was wyjątkowo w ŚRODĘ 17 grudnia do domku DA Studnia, przy ulicy Piekary 24. Zaczynamy o godzinie 20:00.
🎉Temat spotkania to:
"Spotkanie nie tylko od Święta.. czyli o komunikacji" ❤️
🎉Naszym gościem będzie dr Elżbieta Magdalena Jurzysta, która poprowadzi dla nas warsztaty dot. porozumienia bez przemocy😇💗

Kilka słów o Pani Elżbiecie:
"Zawodowo - jestem doktorem pedagogiki specjalnej, nauczycielem dyplomowanym, doradcą metodycznym w pedagogice specjalnej CKU Toruń, certyfikowanym trenerem NVC (Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga), mediatorem, psychoonkologiem. Pomagam dzieciom i dorosłym w przechodzeniu przez trudne sytuacje w rozwoju psycho-duchowym. W pracy stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji osoby i podążaniu za jej potrzebami. Aby uzyskać równowagę życiową podstawą jest relacja ze sobą, z drugim człowiekiem i z Siłą Wyższą (Bogiem). W swojej pracy łączę: nurt „Porozumienia bez Przemocy” (komunikacji empatycznej), drogę 12 kroków i duchowość chrześcijańską.
Prywatnie – jestem w małżeństwie z ponad 25 letnim stażem. Kształtowaliśmy się w ruchach Spotkań Małżeńskich, Kościele Domowym, Equipes Notre-Dame, a obecnie jesteśmy członkami Rodzin Empatycznych. Jesteśmy rodzicami trójki dzieci w różnym wieku. Mamy też za sobą doświadczenie bezpłodności, pokonywania trudności rehabilitacyjnych, odpowiadania na specjalne potrzeby edukacyjne dzieci, a obecnie towarzyszymy w usamodzielnianiu się."

Nie możemy się doczekać! Liczymy na Waszą obecność!!😁

Przekonajcie się sami, czy spotkanie (przy wigilijnym stole i nie tylko) może być szansą na bliskość, wspólnotę i miłość?❤️

Jeżeli chciał(a)byś przyjść na spotkanie, a nie znasz nikogo, kto się na nie wybiera i stresujesz się z tego powodu, to napisz śmiało do nas😊

Zapraszamy również do odwiedzenia strony: www.kroki1234.pl
Znajdziemy tam więcej informacji o naszej prelegentce:)

Ho, ho, ho!! ❄️✨️Święta coraz bliżej, a najlepiej świętuje się wspólnie!! Serdecznie zapraszamy na Wigilię Studni!! 🎄✨️M...
03/12/2025

Ho, ho, ho!! ❄️✨️

Święta coraz bliżej, a najlepiej świętuje się wspólnie!! Serdecznie zapraszamy na Wigilię Studni!! 🎄✨️

Mile widziane jest przyniesienie czegoś na wspólny stół 🥟🍊🥧, a ze względów technicznych prosimy zaznaczyć w linku dostępnym na stories i w zakładce Aktualności, że będziecie!! To bardzo ułatwi nam organizację, dzięki!!

02/12/2025

Hej, hej!!

Wróćmy dzisiaj wspomnieniami do soboty i naszego studniowego Bankietu!! Było dużo sztuki, muzyki i dobrej zabawy🖌🎺🎶. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym i już nie możemy się doczekać na kolejne, podobne wydarzenia!!

Na dobry Adwent zapraszamy na nasze Studniowe Roraty🕯Zaczynamy msza o 7:00 w oratorium, a następnie zapraszamy na wspóln...
30/11/2025

Na dobry Adwent zapraszamy na nasze Studniowe Roraty🕯

Zaczynamy msza o 7:00 w oratorium, a następnie zapraszamy na wspólne śniadanko (zachęcamy przynieść coś na wspólny stół🥞🥓). Nie zabraknie kawy, herbaty i dobrego towarzystwa!!

Wpadnij do Studni 😉

Jeśli nie wiesz gdzie jest oratorium to napisz do nas, poczekamy przed wejściem do naszego domku DA i pójdziemy tam wspólnie 😉

Wczoraj odbyły się kolejne DMki!! 🎉🎉Tym razem zaprosiliśmy do nas siostrę Izabelę Fink wraz z młodzieżą: Rozalią, Moniką...
19/11/2025

Wczoraj odbyły się kolejne DMki!! 🎉🎉

Tym razem zaprosiliśmy do nas siostrę Izabelę Fink wraz z młodzieżą: Rozalią, Moniką, Julią, Pedro oraz Tymkiem, którzy byli na misji w Peru!! 🌞🌎

Opowiedzieli nam oni o swoich doświadczeniach, wspomnieniach, a także zachęcili do udziału w misji 🫂

Po więcej informacji na temat misji w Peru zapraszamy na ich social media .do.peru i serdecznie dziękujemy za wygłoszone treści

DMki (Dobrze Mówią) to comiesieczne spotkania podczas których odwiedzają nas liczni goście i opowiadają o rozmaitych tematach. Kolejne już wkrótce 🤭

Adres

Ulica Piekary 24
Torun
87-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Duszpasterstwo Akademickie oo. Jezuitów "Studnia" w Toruniu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij