23/05/2026
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII Niedziela Wielkanocy – 24 V 2026 r.
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
1. Od jutra 25 V w liturgii Kościoła przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i rozpoczyna się Czas Zwykły. A w parafii Matki Kościoła jutro przypada odpust parafialny. Z następną niedzielą, która jest Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii i Spowiedzi wielkanocnej.
2.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają jeszcze:
- we wtorek 26 V – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera i Dzień Matki
- w czwartek 28 V – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek 29 V – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
3. W piątek 29 V odbędzie się spotkanie dla grupy św. Michała Archanioła. Zacznie się Mszą św. o godz. 18.00, potem adoracja i spotkanie
4. Już za półtora tygodnia w czwartek 4 VI będziemy przeżywać Boże Ciało. Trasa procesji będzie wiodła tak samo jak w ubiegłych latach – wychodząc z kościoła w lewo wzdłuż ul. Jarzębinowej nr 2, następnie ul. Armii Kr. - I ołtarz przy nr 13, dojdziemy wzdłuż parkingu do ul. Kasztanowej i obok nr 4 i 6 – II ołtarz, następnie obok nr 7, 8, 9 i 13 dojdziemy do ul. Topolowej, gdzie przy nr 17 i 19 – będzie III ołtarz i udamy się w stronę świątyni, gdzie przy krzyżu misyjnym będzie IV ołtarz. Prosimy o zorganizowanie się do niesienia chorągwi. Szczególnie prosimy sprawniejszych chętnych mężczyzn do noszenia na zmianę baldachimu. Można też od poniedziałku 1 VI przynosić do zakrystii i z tyłu kościoła płatki kwiatów do sypania.
5. Dziewczynki przyjęte do I Komunii św. do noszenia Różańca św. i wszystkie inne dziewczynki chętne do sypania kwiatków na Boże Ciało, niech przyjdą na spotkanie do kościoła w środę 27 V o godz. 17.00. prosimy też chętne panie i starsze dziewczęta, które chcą pomóc przygotować dziewczynki do sypania kwiatków, o przyjście na spotkanie również w środę na 17.00.
6. Chłopcy, którzy chcą zostać ministrantami, szczególnie z tegorocznej grupy komunijnej, ale również wszyscy inni niech zgłaszają się w zakrystii do ks. Mariusza.
7. Zapraszamy jeszcze w tym ostatnim tygodniu serdecznie na Nabożeństwa Majowe:
- dla wszystkich, również dla dzieci i młodzieży, nabożeństwa są codziennie po wieczornej Mszy św. ok. 18.25, a rano odmawiamy dziesiątkę Różańca św.
8.Intencja Żywego Różańca na czerwiec:
Aby sport był narzędziem pokoju, dialogu między narodami
oraz o pokój na świecie
9. Dziś nowy Pielgrzyma oraz jest do nabycia nowy już na czerwiec 199 numer naszej gazetki „Mój Chrystus” za dowolne datki