05/06/2026
PAX ET BONUM - POKÓJ I DOBRO 😇
Młodzież wznosząca „drugi” ołtarz na uroczystość Bożego Ciała, którego zwieńczeniem było zawołanie św. Franciszka z Asyżu w 800-lecie jego narodzin dla nieba (1226-2026), nawołujący w swoim czasie do nawrócenia i mówiący o Panu Jezusie w Eucharystii, jako o „Miłości, [która] nie jest kochana”.
Cud Eucharystii 🔥
Z racji na warunki pogodowe - akcja przeprowadzona została w dwóch etapach:
- środowy wieczór / ustawienie konstrukcji i ołtarza pod wiatą przy numerze 17,
- czwartkowy poranek - 5:00 / przeniesienie ołtarza i finałowa dekoracja + herbata z kanapkami pokrytymi miodem ^^
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w jego budowie ☺️ oraz za prezent pewnej pani, w postaci zaproszenia wszystkich zaangażowanych na kręgielnie 😁