Kościół Dziecięcy Serce Metropolii

Kościół Dziecięcy Serce Metropolii Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Kościół Dziecięcy Serce Metropolii, Organizacja religijna, Ulica Ks. Bpa Bednorza 2a-6, Szopienice.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 🌲🌲🌲 życzę wszystkim dzieciom, rodzicom i sympatykom, zdrowia, radości,...
03/12/2021

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 🌲🌲🌲 życzę wszystkim dzieciom, rodzicom i sympatykom, zdrowia, radości, czystych realacji oraz wspaniałej świątecznej atmosfery ❤💖 ❤

Pragnę przy okazji przeprosić wszystkie dzieci, że nie wyjaśniłam swojego zniknięcia z Waszego duchowego życia. Poproszono mnie by niczego nie ogłaszać i zaczekać do września br., niestety pod koniec października 2020 roku zachorowałam i przebywałam oraz przebywam nadal na świadczeniu chorobowym do 16 stycznia 2022r. Z uwagi na długotrwałą chorobę zostałam urlopowana przez Pastora, ale sama też chciałam odpocząć i zwolnić tempo życia zajmując się swoim zdrowiem.

Kochane dzieciaki przepraszam, że tak długo czekaliście by ktoś wam wytłumaczył czemu mnie z Wami nie ma. Miałam zaszczyt poznać was, śmiać się i mieć z Wami relacje. Towarzyszyłam z innymi ciotkami w Waszych przemianach, zmianach oraz rozwoju duchowym. Moja służba była przyjemnością u waszego boku, w którą angażowałam całe swoje czyste i ochocze serce, poświęcajac swój czas z miłość do Boga oraz do Was. Robiłam to do czego powołał mnie Bóg; do miłości i gloszenia ewangelii, do uczenia kim jest nasz Tata w niebie i co dla nas zrobił P. Jezus, co robił na ziemi oraz kim jest Duch Święty. Praca z Wami była przyjemnością, a zarazem rozwojem, co działało w dwie strony. Jesteście dla mnie rodziną, która zauważa, gdy coś jest nie tak. Stąd wasze pytania do rodziców, nie bójcie się pytać, Bóg dał nam rozum, mamy prawo myśleć, czegoś nie rozumieć czy czegoś nie wiedzieć. KOCHAM dzieci bo są szczere do bólu, nie pozostawiają spraw samych sobie. Dziękuję: Piotrkowi, Soni, Alanowi, Szymonowi, Martynce, Oliwce, Michałowi i Zuzi oraz całej reszcie, tych co pytali i się wypowiadali ❤ wasza postawa wzruszyła mnie do łez, było mi miło i cieplutko na serduszku 💖, dziękuję za szczerość serc, jestem żyję funkcjonuję, jeśli będziecie mieć chęć porozmawiać i o coś zapytać! Zapytajcie rodziców o nr telefonu do mnie, służę sobą dla Was nadal, pomimo, że mnie z Wami nie ma. Bardzo mi brakuje waszych psotów, chichotów, pomysłów, pytań i relacji. Kocham Was i pozdrawiam 😘

Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA DZIECKA 👫👫👫 💖 💙 💖Niech uśmiech gości zawsze na Waszych buziach, a każdy dzień niec...
01/06/2021

Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA DZIECKA 👫👫👫 💖 💙 💖
Niech uśmiech gości zawsze na Waszych buziach, a każdy dzień niech będzie wspaniałą przygodą. Przygodą, która niesie ze sobą. . . Wiele pozytywnych doswiadczeń. Nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna. Bawcie się, śmiejcie i kochajcie. Miejcie zawsze serce ❤ dziecka.
W oczach BOGA JESTEŚ dzieckiem, na które BÓG patrzy z miłością i zachwytem.

Ostatnia niedziela upłynęła nam pod hasłem ❤❤❤ "Bóg chce abyś kochał i szanował swoją mamę". ❤❤❤Z racji tego, że w maju ...
27/05/2021

Ostatnia niedziela upłynęła nam pod hasłem ❤❤❤ "Bóg chce abyś kochał i szanował swoją mamę". ❤❤❤

Z racji tego, że w maju wypada Dzień Mamy rozmawialiśmy o tym co to oznacza szanować swoją mamę i w jaki sposób możemy wyrazić swój szacunek dla niej. Przykładem był uczeń Tymoteusz, który był synem wierzącej mamy Euniki.

Na koniec zajęć każdy z nas w modlitwie dziękował Bogu za swoją mamę. A w wyrazie miłości wszystkie dzieciaki przygotowaly małą niespodziankę dla swojej mamy ♥️

26/05/2021

Wszystkim ❤❤❤ mamom ❤❤❤ przesyłamy moc życzeń 🌷🥀🌷
Cieszmy się każdą chwilą, doceniajmy najmniejsze gesty. Wybaczmy to co mamy wybaczyć. Życie jest bardzo kruche, a każda chwila na wagę złota 😍
Czego Bóg oczekuje od matki? Biblia mówi: „Gdy otwiera usta, mówi mądrze, a jej język wypowiada dobre rady.” Przyp 31,26 (BW)

25 kwietnia br spotkanie rozpoczęliśmy zabawami tj."Piotr powiedział" i "Połów ryb".Następnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę,...
18/05/2021

25 kwietnia br spotkanie rozpoczęliśmy zabawami tj."Piotr powiedział" i "Połów ryb".

Następnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę, dzieci grały w kalambury aby odgadnąć hasło związane z tematem zajęć. Poszło im bardzo szybko, odkrywajac hasło pt. "Pomocnik".

Tematem zajęć było: "Powołanie pierwszych uczniów". W trakcie rozmowy dzieci dowiedziały się, że uczniowie to apostołowie, inaczej pomocnicy Pana Jezusa. Następnie czytaliśmy fragmenty z Ewangelii Mateusza i Łukasza. Dzieci bardzo trafnie doszły do wniosku czym jest "łowienie ryb" na czym polega uczniostwo i pozyskiwanie ludzi.
Wymieniliśmy też 12 apostołów każdego po imieniu. Rozmawialiśmy również o tym co tak naprawdę znaczy pójść za Jezusem i zostawić wszystko tak jak zrobili to apostołowie, kiedy pracowali. Rzucili wszystko i poszli za nauczycielem/Jezusem. Czym jest zapieranie się siebie i wybieranie Bożych rozwiązań, nawet kiedy czasem nie mamy na to ochoty, ale wiemy że to wyjdzie nam na dobre.

Niedziela 18.04.2021 była wyjątkowym dniem w naszym kościele, ponieważ odbywał się chrzest wodny. Z tej okazji na zajęci...
23/04/2021

Niedziela 18.04.2021 była wyjątkowym dniem w naszym kościele, ponieważ odbywał się chrzest wodny. Z tej okazji na zajęciach również omawialiśmy ten temat.

Werset mocy, który nam towarzyszył to:
"Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę (...)" List Pawła do Kolosan 2:12

Rozmawialiśmy co oznacza chrzest wodny i dlaczego sam Pan Jezus go przyjął. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie co to znaczy być "pogrzebanym w chrzcie" i narodzić się na nowo. Był to owocny wspólny czas ❤

10/04/2021

Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Niedziela 21 marzec 2021r.,  werset mocy:             "Lecz dałem im tylko przykazanie: Słuchajcie głosu mojego, a będę ...
25/03/2021

Niedziela 21 marzec 2021r., werset mocy:

"Lecz dałem im tylko przykazanie: Słuchajcie głosu mojego, a będę Wam Bogiem, wy zaś będziecie mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkaże, aby wam się dobrze powodziło". (Ks. Jeremiasza 7:24)
Ten werset mówi nam, aby naśladować Jezusa i być posłusznym temu co mówi Bóg.

Podczas zajęć skupiliśmy się na życiu Jezusa oraz temu jak ono wyglądało. Niezależnie czy był On małym dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłą osobą Jego postawa wykazywała posłuszeństwo.
Jezus był posłuszny Marii i Józefowi - jako mały chłopiec uczył się pism, pomagał im w życiu codziennym. Był również posłuszny Bogu - wypełnił Jego wolę, poszedł na krzyż by zmazać nasze grzechy, byśmy mogli być wolni i żyć blisko Boga.

Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie w jaki sposób my możemy być posłuszni Bogu ? Jak w życiu codziennym możemy naśladować Jezusa ? Na wyciętych z kartek śladach 👣 stóp 👣 dzieciaki zapisywały swoje przemyślenia.

Ostatnia niedziela stycznia grupa starsza dzieciaków odpowiadała na pytania "jakie znają możliwości zapisywania i przeka...
03/03/2021

Ostatnia niedziela stycznia grupa starsza dzieciaków odpowiadała na pytania "jakie znają możliwości zapisywania i przekazywania informacji w dawnych czasach? Jaka była historia pisma - początki pisma? W jaki sposób zapisywano Pismo Święte?
Ciekawą częścią zajęć było wykonanie własnoręcznie przez dzieci zwoju na którym zapisano werset "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu" z Ew. Łukasza 2:52.
Dzieciaki rozmawiały na temat nauczania przez PANA JEZUSA W SYNAGODZE, w miejscu, którym ludzie zbierali się po to, aby uwielbiać Boga tzn. śpiewać dla Niego, modlić się i uczyć się wspaniałych rzeczy o Nim. Pan Jezus z ogromną radością uczył ludzi slowa Bożego. Najważniejszą częścią uwielbienia było czytanie Słowa Bożego oraz tlumaczenie o czym był ten fragment.
Na koniec spotkania został przeprowadzony z dziećmi krótki wywiad, który będzie wykorzystany na następnych zajeciach...?

Młodsza grupa ostatnią niedzielę stycznia spędziła czas na rozmowie o "Tożsamości jaką mamy w Jezusie Chrystusie" oraz ż...
21/02/2021

Młodsza grupa ostatnią niedzielę stycznia spędziła czas na rozmowie o "Tożsamości jaką mamy w Jezusie Chrystusie" oraz że jesteśmy królewiczami i królewnymi Boga.

Uwielbialiśmy i wysławialiśmy Boga za Jego dobroć. Przypominieliśmy sobie, że można wysławiać Jego Imię na wiele sposobów. Mówiliśmy o postawie naszego serca 💖 oraz że jesteśmy dziećmi 👫👫 Boga, a Jezus bardzo nas kocha. Dzieci dowiedzialy się, że Bóg przez miłość jaką nas darzy, honoruje nasze miejsce i koronuje 👑 🤴👑👸👑 nasze głowy. Każde dziecko mogło być ukoronowane. Dzieciaki własnorecznie wykonały swoje korony, które po zajęciach mogły zabrać do domu. Podczas wykonywania prac dzieci miały dużo radości w swoich sercach. Mówiliśmy też o poszanowaniu i szacunku jeden do drugiego oraz o tym by mieć pokorne serce.
Po zajęciach był czas na zabawy i pyszny poczęstunek. Dziękowaliśmy Bogu za rodziców i każdy przeżyty dzień, prosiliśmy aby nas Bóg prowadził i był uwielbiony. Oliwka przeczytała nam werset z Psalmu 95:6 "Klęknijmy przed Panem, który nas uczynił".

Czwarta niedziela stycznia br. zajęcia rozpoczęliśmy pląsem "głowa 🙆‍♂️,  ramiona 🤷‍♂️ kolana🕺, pięty 👣, oczy 👀, uszy👂, ...
15/02/2021

Czwarta niedziela stycznia br. zajęcia rozpoczęliśmy pląsem "głowa 🙆‍♂️, ramiona 🤷‍♂️ kolana🕺, pięty 👣, oczy 👀, uszy👂, usta 💋, nos👃", wymieniliśmy części ciała, które występowały w naszej zabawie - było bardzo wesoło, skocznie, a rytm muzyki co jakiś czas przyspieszał ...

Na zajęciach rozmawialiśmy z dziećmi o "Piśmie Świętym", pracowaliśmy z Biblią w oparciu o wersety: Jana 1:1 oraz 2 list do Tymoteusza 3:16. Dzieci mogły wypowiedzieć się na zadawane pytania np. jak rozumieją wyżej wymienione wersety? Czym jest dla nich Pismo Święte? co znaczy, że Bóg jest Słowem? Każde dziecko mogło odpowiedzieć na jedno pytanie dotyczące Pisma Świętego. Dzieci dowiedziały się m.in. z ilu ksiąg składa się Pismo Święte oraz kto jest jego autorem. Na koniec przypomnieliśmy sobie najważniejsze informacje, które były na zajęciach, modliliśmy się, zakończyliśmy zajęcia poczęstunkiem 🥨 🍬🥤.

Trzecia niedziela stycznia br. zajęcia z dziećmi rozpoczęły się od uwielbiania naszego Taty w niebie, śpiewem, radością,...
08/02/2021

Trzecia niedziela stycznia br. zajęcia z dziećmi rozpoczęły się od uwielbiania naszego Taty w niebie, śpiewem, radością, tańcem, modlitwą, dając się ponieść Duchowi Świętemu.
Po długiej przerwie wróciła do nas ciocia Małgosia, wszyscy bardzo się ucieszyliśmy z tego powodu. Życzymy jej dużo zdrowia!!!
Po tych ekscesach i radości zaczęliśmy zajęcia. W trakcie zajęć zwróciliśmy uwagę na to jak to jest - głosić Ewangelię, i że Jezus jest Panem! Dzieciaki mówiły przez ręcznie zrobiony megafon, a dźwięki ich słów rozchodziły się po sali. Miało to symbolizować głoszenie ewangelii oraz to, że kiedy mówimy o Jezusie i o tym, co dla nas zrobił. Jego słowa trafiają do naszych serc 💖 i są słyszalne 👂 przynoszą życie. ON JEST DAWCĄ ŻYCIA. Dzieci miały możliwość przeprowadzić kilka ćwiczeń i wypowiedzieć się na temat "w jaki sposób można głosić Ewangelię". Dzieci dowiedziały się, że nie robimy tego tylko poprzez słowa, ale też przez okazywanie miłości drugiemu człowiekowi poprzez bycie dobrym i niesfałszowanym. Później mieliśmy gry i zabawy, krzyżówkę, rozsypanki z wersetami, które zwieńczyły i podsumowały tematy półrocza. Była super zabawa i radość 😁😜 w tle grały piosenki uwielbienia, czas był naprawdę dobry. Najważniejsze jest to, że robiliśmy to wszystko dla Chwały Bożej i uwielbienia przez Ducha Bożego, który nas prowadził.

Adres

Ulica Ks. Bpa Bednorza 2a-6
Szopienice
40-384

Godziny Otwarcia

09:00 - 17:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kościół Dziecięcy Serce Metropolii umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij