Kościół Chrześcijan Baptystów w Szczytnie

W tym miesiącu spotykamy się o 11:00. Do zobaczenia
09/01/2026

W tym miesiącu spotykamy się o 11:00.
Do zobaczenia

Do zobaczenia w niedzielę
26/12/2025

Do zobaczenia w niedzielę

Zapraszamy🎄🎄

Namiot już stoi!Półkolonie tuż tuż!Czekamy na was!Fot. Jonatan Januszyk
30/07/2025

Namiot już stoi!
Półkolonie tuż tuż!
Czekamy na was!

Fot. Jonatan Januszyk

UWAGA: Ostatnie miejsca na półkolonieSerdecznie zapraszamy na letnie półkolonie z językiem angielskim 🇬🇧dla dzieci w wie...
21/07/2025

UWAGA: Ostatnie miejsca na półkolonie

Serdecznie zapraszamy na letnie półkolonie z językiem angielskim 🇬🇧
dla dzieci w wieku 7–12 lat
📅 4–8 sierpnia 2025
🕘 Godziny: 9:00–15:00
📍 KCHB, ul. Sienkiewicza 3, Szczytno
💰 Koszt: 500 zł (pełne wyżywienie w cenie!)
Zapisz swoje dziecko na wyjątkowe półkolonie, podczas których:
✅ zajęcia prowadzi grupa z Irlandii Północnej
✅ nie zabraknie gier, zabaw i kreatywnych warsztatów plastycznych
✅ będą też lekcje biblijne
✅ zapewniamy drugie śniadanie, obiad i podwieczorek
📞 Zapisy i informacje:
☎️ 575 642 424
Liczba miejsc ograniczona – nie zwlekaj! 🌈

🌞 Serdecznie zapraszamy na letnie półkolonie z językiem angielskim 🇬🇧dla dzieci w wieku 7–12 lat📅 4–8 sierpnia 2025🕘 God...
22/06/2025

🌞 Serdecznie zapraszamy na letnie półkolonie z językiem angielskim 🇬🇧

dla dzieci w wieku 7–12 lat
📅 4–8 sierpnia 2025
🕘 Godziny: 9:00–15:00
📍 KCHB, ul. Sienkiewicza 3, Szczytno
💰 Koszt: 500 zł (pełne wyżywienie w cenie!)

Zapisz swoje dziecko na wyjątkowe półkolonie, podczas których:
✅ zajęcia prowadzi grupa z Irlandii Północnej
✅ nie zabraknie gier, zabaw i kreatywnych warsztatów plastycznych
✅ będą też lekcje biblijne
✅ zapewniamy drugie śniadanie, obiad i podwieczorek

📞 Zapisy i informacje:
☎️ 575 642 424

Liczba miejsc ograniczona – nie zwlekaj! 🌈

Zapraszamy serdecznie wszystkich na szczególne nabożeństwo Wielkanocne z chrztem wiary.
19/04/2025

Zapraszamy serdecznie wszystkich na szczególne nabożeństwo Wielkanocne z chrztem wiary.

Zapraszamy serdecznie na nasze Wielkanocne nabożeństwa.
16/04/2025

Zapraszamy serdecznie na nasze Wielkanocne nabożeństwa.

Zapraszamy do lektury najnowszego felietonu Pastora Andrzeja Seweryna pt. Gwarancja Bezpieczeństwa.W ostatnich dniach sł...
10/03/2025

Zapraszamy do lektury najnowszego felietonu Pastora Andrzeja Seweryna pt. Gwarancja Bezpieczeństwa.

W ostatnich dniach słowo „bezpieczeństwo” wymieniane jest przez wszystkie przypadki, a wszystko przez spektakularną kłótnię, jaka rozegrała się w Gabinecie Owalnym w Białym Domu pomiędzy prezydentem i wiceprezydentem USA, a prezydentem Ukrainy. Wszystko odbyło się w obecności dziennikarzy, a przekaz poszedł w świat i wzbudził bardzo silne emocje, zarówno wśród polityków, jak również dziennikarzy oraz zwykłych obserwatorów życia publicznego w kraju i za granicą.

Staram się stronić od polityki, bo po prostu nie jestem dostatecznie kompetentny, a z drugiej strony polityka jako taka nie zajmuje wysokiej pozycji na liście moich życiowych priorytetów. Inne sprawy są dla mnie ważniejsze. Nie tylko dlatego, że jestem czynnym pastorem, ale także dlatego, że jestem świadomym chrześcijaninem, dla którego sprawy duchowe są o wiele ważniejsze niż te, którymi fascynuje się współczesny świat. Zaś wydarzenia ostatnich dni pokazały z całą wyrazistością pewną oczywistość, że polityka jest jakże często brudna i nie ma wiele wspólnego ze standardami biblijnymi, Bożymi. Ludzkość już dawno zmierza zupełnie innymi drogami, nie licząc się z wartościami, które odnajdujemy w Piśmie Świętym.

Mogliśmy się wiec przekonać po raz kolejny i tym razem bardzo brutalnie, że geopolityka rządzi się swoimi bezwzględnymi prawami, w myśl których tzw. wielcy tego świata dążą do zaspokajania swoich jakże często bardzo wygórowanych ambicji, finansowych korzyści i interesów kosztem tzw. szarych ludzi, którzy są im potrzebni tylko przy urnach wyborczych. Traktaty, umowy międzynarodowe, pakty i zobowiązania są coraz bardziej kruche i niestabilne, bo liczą się globalne strefy wpływów, koneksje superbogaczy i wykorzystywanie machiny wojennej do zbijania kapitału finansowego lub politycznego. O zabijaniu ludzi i niszczeniu dorobku innych narodów nie wspominając.

Świat stał się znowu niebywale niebezpieczny i niestabilny. Stąd kluczową frazą wszelkich debat, spotkań polityków i wszelkiego rodzaju konferencji międzynarodowych stało się pojęcie gwarancji bezpieczeństwa. Tej gwarancji oczekuje Ukraina, a także kraje europejskie, szczególnie te na wschodzie naszego kontynentu, w kontekście toczącej się wciąż krwawej wojny Ukrainy z Rosją i wciąż kruchej nadziei na osiągniecie pokoju w tej części Europy. A ten pokój leży przecież w interesie Polski i nie tylko.

Ale jak mieć to poczucie bezpieczeństwa, skoro w zgiełku opinii i politycznych kłótni coraz mnie jasne staje się określenie, kto w tej wojnie jest agresorem, a kto ofiarą. Ostatnio zaś rodzi się pytanie: to w końcu po której stronie są obecnie Stany Zjednoczone, a właściwie ich nowy prezydent i wiceprezydent? Kim właściwie dla nich jest prezydent Ukrainy i czy pytanie o brak garnituru na spotkaniu z wielkimi tego świata nie było prowokacją do tej kłótni i zerwania rozmów w sposób niespotykany wcześniej w światowej polityce? A przecież panowie powinni zasiąść do stołu w zaciszu gabinetu, bez udziału kamer i mikrofonów i w poczuciu wzajemnego poszanowania pomyśleć o prawdziwym zakończeniu tej strasznej wojny i trwałym pokoju opartym na gwarancjach bezpieczeństwa, szczególnie dla tych, którzy tyle wycierpieli i tyle stracili. Tymczasem, póki co nie ma ani gwarancji, ani perspektywy końca wojny czy choćby zawieszenia broni, a coraz bardziej pachnie mi Jałtą ….

Jak to dobrze, że prawdziwych, moich osobistych gwarancji bezpieczeństwa mogę szukać w Bogu i w Jego obietnicach, wszak Pan Jezus powiedział, że możemy się ukryć w Nim, jeżeli uwierzymy w Niego szczerze i prawdziwie jako naszego Zbawiciela. Jeśli tak się stanie, to nikt nie wydrze nas z Jego ręki oraz z ręki Jego Ojca w niebie (Ewangelia Jana 10,28-29). A skoro Jego obietnice są niewzruszone jak niebiosa, to tylko w ten sposób mogę się czuć bezpieczny bez względu na to, co wydarzy się w przyszłości w naszym kraju, w Europie i na świecie.

W tym jakże niebezpiecznym i niepewnym świecie warto mieć taką duchową kotwicę i niezłomną nadzieję, że Pan Bóg dotrzymuje słowa. Politycy zawodzą, ale On nie! A nam, chrześcijanom, wypada się modlić, by Pan Bóg miał jeszcze nad nami miłosierdzie i pozwolił nam i naszym dzieciom pożyć choć trochę we względnym spokoju, a nie czekać na III wojnę światową. Bo jeśli nie, to przyjdź, Panie Jezu i zabierz nas stąd jak najszybciej do siebie – tak jak obiecałeś w swoim Słowie. Tam, w domu Ojca, będziemy na wieki doświadczać poczucia bezpieczeństwa i ta gwarancja nigdy nie straci swojej ważności.

Gdzie jest prawda?Najnowszy felieton pastora Andrzeja Seweryna. Zapraszamy do lektury: Jednym z najbardziej deficytowych...
10/02/2025

Gdzie jest prawda?

Najnowszy felieton pastora Andrzeja Seweryna. Zapraszamy do lektury:

Jednym z najbardziej deficytowych towarów w naszych czasach jest prawda. Ponieważ żyjemy w świecie Internetu i nieprawdopodobnego zalewu informacji z różnych stron i źródeł, więc czujemy się bardzo często zagubieni i zdezorientowani. Tym bardziej, że informacje, które do nas docierają, nieraz wykluczają się wzajemnie. Dlatego też współczesny człowiek bardzo często zadaje sobie dręczące pytanie: To gdzie w końcu jest prawda? Które informacje są prawdziwe, a które nie? Co jest faktem o co „fejkniusem” – czyli świadomie zmanipulowaną pseudoinformacją, która ma ludzi wprowadzić w błąd, oszukać i wyprowadzić w pole.

Pamiętam czasy jeszcze przed wszechobecnym dziś Internetem, kiedy mieliśmy w roku tylko jeden dzień, mianowicie 1 kwietnia, czyli tzw. Prima Aprilis, kiedy to robiliśmy sobie psikusy, rozpowiadając wymyślone „fakty”, które bulwersowały lub drażniły mniej zorientowanych bądź naiwnych ludzi. Również w radiu czy telewizji, w serwisach informacyjnych z powagą na twarzach podawano informacje, które były po prostu primaaprilisowym żartem, który zresztą następnego dnia dementowano, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kiedyś było chyba trochę łatwiej pod tym względem, ponieważ ludzie bardziej szanowali swoje słowa, byli bardziej honorowi, a mniej skłonni do kłamania w żywe oczy. Nie było tylu co dzisiaj hejterów i innych speców od rozpuszczania w sieci nieprawdziwych informacji, które sieją tyle zamętu i niejasności niemal na każdy temat. Nawet poważne instytucje potrafią nas wprowadzać często w błąd, co jest szczególnie dotkliwe. Kiedyś bowiem ludzie mieli więcej zaufania do słowa pisanego lub głoszonego na antenie radiowej czy w telewizyjnych programach informacyjnych, choć i w przeszłości zbyt wielu ludzi i zbyt często „mijało się z prawdą” – mówiąc delikatnie.

Rozpoczęta już oficjalnie gorąca kampania wyborcza, którą obecnie obserwujemy sprawia, że publikowane są badania opinii publicznej w kontekście preferencji wyborczych naszych rodaków. Wyniki tych sondaży są bardzo różne, często wzajemnie się wykluczają i znowu wielu ludzi zadaje sobie pytanie: To gdzie w końcu jest prawda? Które sondaże są obiektywne, a które zmanipulowane, bo wykonane na zlecenie określonych środowisk politycznych? Sami zresztą politycy i kandydaci startujący w tych ważnych wyborach prezydenckich również chcieliby być pewni tych badań, które są publikowane w różnych mediach niemal codziennie.

Kolejny strumień informacji i zapowiedzi płynie z ust kandydatów ubiegających się o najwyższy urząd w państwie, którzy składają liczne obietnice przedwyborcze mające zachęcić do głosowania na nich właśnie, a nie na ich konkurentów politycznych. Które z tych obietnic są realne i wiarygodne, a które są zwyczajną „kiełbasą wyborczą”, o której nikt po wyborach nie będzie specjalnie pamiętał ani brał odpowiedzialności za ich realizację w praktyce? Znowu pytanie, na które nie ma obiektywnych odpowiedzi.

Gdzie jest prawda? Przecież potrzebujemy jej tak samo, jak poczucia bezpieczeństwa czy stabilizacji. Gdzie wiarygodność i prawdomówność ludzi, szczególnie tych, którzy chcą w naszym imieniu sprawować władzę i decydować o naszym losie w przyszłości? Mamy chyba prawo tego od nich oczekiwać. Podobnie jak od dziennikarzy, sędziów, autorytetów różnych dziedzin – od nich wszystkich oczekujemy prawdy i wiarygodności. Gdzie jest prawda? – pytamy znowu jako ludzie zagubieni i zdezorientowani.

Kiedy patrzymy na ten problem z biblijnego punktu widzenia, to musimy stwierdzić, że „prawda jest w Jezusie”, który powiedział kiedyś: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14,6). Tylko Pan Bóg i Jego Syn umiłowany Jezus Chrystus – mówią prawdę. Duch Święty jest nazwany Duchem prawdy” (J 14,17). Zaś w modlitwie arcykapłańskiej Jezus modlił się do swojego Niebiańskiego Ojca, mając na myśli apostołów oraz Jego naśladowców w kolejnych pokoleniach: „Poświęć ich do życia w prawdzie: Słowo Twoje jest prawdą” (J 17,17). Widzimy więc, że nasz Trójjedyny Bóg jest prawdą i kwintesencją prawdy, a Jego święte i natchnione Słowo Boże jest jej świadectwem, a jednocześnie wyzwaniem dla nas, żebyśmy kierowali się prawdą, mówili prawdę i postępowali zgodnie z nią. Kiedy więc czytam i rozważam teksty z Pisma Świętego, mam świadomość, że dotykam uniwersalnych prawd Bożych i delektuję się faktem, że mogę wierzyć Bogu i Jego Słowu, które jest niewzruszone jak niebiosa i będzie trwać wiecznie.

Jakie to ważne w dzisiejszym, zeświecczałym świecie, gdzie brak obiektywnej prawdy, bo każdy ma swoją, choć często te prawdy wzajemnie się wykluczają. A skoro tak, to niech jej nie zabraknie choćby wśród chrześcijan, ludzi wierzących i oddanych Bogu, bo tylko On jest źródłem wszelkiej prawdy i w którym zawsze mieszka prawda. Zatem nie okłamujmy siebie nawzajem, bo przecież Pismo Święte ostrzega nas powiadając, że nie tylko mordercy, bałwochwalcy i bezbożnicy, ale także i kłamcy Królestwa Bożego nie odziedziczą.

Andrzej Seweryn

[email protected]

Drogie Siostry!         Zapraszamy Was bardzo serdecznie na Konferencję dla Kobiet.„KOBIETA W RĘKACH STWÓRCY – WDZIĘCZNA...
09/02/2025

Drogie Siostry!

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na Konferencję dla Kobiet.
„KOBIETA W RĘKACH STWÓRCY – WDZIĘCZNA”.

Prelegentkami będą: Anna Wakuła i Karolina Trusiewicz

Ramowy program konferencji:

Koszt konferencji: 100 zł.

Nasze spotkanie odbędzie się 31 maja 2025 r. (sobota) o godz. 10:00 w Kościele Chrześcijan Baptystów w Szczytnie, ul. Sienkiewicza 3.

9:30-10:00 – rejestracja
10:00 – 11:30 – wykład
11:30-12:00 – przerwa kawowa
12:00-13:30 – wykład
14:00 – obiad
15:00 – 16:00 – uwielbienie
16:00 - 17:00 – czas na pytania i rozmowy
17:00 – zakończenie konferencji

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia 2025 r.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy: [email protected]

Numer konta bankowego: 85 8838 0005 2001 0006 5012 0001
Tytuł przelewu: Konferencja dla Kobiet.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na WAS!

Ps.
W zgłoszeniu uczestnictwa w konferencji proszę podać imiona i nazwiska uczestniczek.

Mam zaszczyt zaprosić mieszkańców naszego miasta i okolic naKoncert Kolęd w wykonaniu chóru KANTATA ze Szczytna, którywy...
09/01/2025

Mam zaszczyt zaprosić mieszkańców naszego miasta i okolic na
Koncert Kolęd w wykonaniu chóru KANTATA ze Szczytna, który
wystąpi w Kościele Chrześcijan Baptystów w Szczytnie przy ulicy
Sienkiewicza 3 w najbliższą niedzielę 12 stycznia o godz. 10.00.
Wstęp wolny – serdecznie zapraszam! Do miłego zobaczenia!
Pastor Andrzej Seweryn

Adres

H. Sienkiewicza 3
Szczytno
12-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 18:00 - 19:30
Piątek 18:00 - 19:00
Niedziela 10:00 - 12:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kościół Chrześcijan Baptystów w Szczytnie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Kościół Chrześcijan Baptystów w Szczytnie:

Udostępnij