Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Per Mariam" Szczytno

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Per Mariam" Szczytno Jako Wspólnota spotykamy się co wtorek w Kościele WNMP w Szczytnie.

Rozpoczynamy Mszą Świętą, a potem przenosimy się do domu katechetycznego, by poznawać Słowo Boże, modlić i wielbić Boga.

Jak modlić się Słowem Bożym, żeby naprawdę przemieniało serce?Po pierwszej katechezie wiemy już jedno: to nie jest „such...
14/02/2026

Jak modlić się Słowem Bożym, żeby naprawdę przemieniało serce?

Po pierwszej katechezie wiemy już jedno: to nie jest „sucha teoria”!

Ks. dr Michał Kuciński prowadzi nas w głąb – tam, gdzie Słowo Boże przestaje być tylko tekstem… a zaczyna być spotkaniem. Tam, gdzie rozumienie rodzi się w ciszy serca, a modlitwa nabiera sensu w codzienności.

+ Zapraszamy na drugą z trzech katechez o modlitwie Słowem Bożym
+ Najbliższy wtorek – po wieczornej Mszy Świętej
+ Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Parafia Wniebowzięcia NMP w Szczytnie

Dla kogo?

+ Jeśli czujesz, że chcesz głębiej rozumieć Pismo Święte…
+ Jeśli szukasz modlitwy, która nie jest tylko słowami…
+ Jeśli chcesz usłyszeć Boga w codziennym zgiełku i pędzie…

🕊️Przyjdź, a także zaproś kogoś, komu to może być potrzebne.

Bo czasem jedno zdanie ze Słowa potrafi zrobić więcej niż tysiąc naszych planów.
A kto wie – może właśnie w ten wtorek czeka na Ciebie to jedno zdanie? 🙂

Weź notes, kartkę, długopis – każde słowo będzie ważne.

Zapraszamy na cykl trzech katechez o modlitwie Słowem Bożym 📖Już w najbliższy wtorek, po naszym spotkaniu, rozpoczynamy ...
22/01/2026

Zapraszamy na cykl trzech katechez o modlitwie Słowem Bożym 📖

Już w najbliższy wtorek, po naszym spotkaniu, rozpoczynamy cykl trzech katechez, które pomogą nam:
– lepiej czytać Słowo Boże,
– uczyć się modlitwy Słowem,
– i coraz pełniej żyć tym, co Bóg do nas mówi.

Katechezy poprowadzi ks. Michał Kuciński – kapłan z dużym doświadczeniem duszpasterskim i formacyjnym, który w przystępny, a jednocześnie bardzo konkretny sposób pomoże nam odkrywać Słowo Boże jako realne źródło życia i modlitwy.

To ważny czas formacyjny dla naszej wspólnoty – serdecznie zachęcamy do obecności i zaangażowania.
📌 Zapraszamy także osoby z Parafii – te spotkania będą wartościowe dla każdej osoby, niezależnie od etapu drogi duchowej.

Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdują się na plakacie.

Zapraszamy serdecznie

Minionej nocy – z poniedziałku na wtorek – trwaliśmy na Adoracji Najświętszego Sakramentu, modląc się w intencji naszej ...
11/11/2025

Minionej nocy – z poniedziałku na wtorek – trwaliśmy na Adoracji Najświętszego Sakramentu, modląc się w intencji naszej Ojczyzny

Wspólny różaniec był dziękczynieniem za dar wolności i suwerenności, a zarazem modlitwą wynagradzającą za to, co w historii i w nas samych potrzebuje odnowienia.

O północy Msza Święta, podczas której ks. Damian Zembek przypomniał, że utrata wolności w dziejach Polski nie była dziełem przypadku — wynikała nieraz z braku jedności.

A to właśnie jedność naszego Narodu pozwoliła na odrodzenie Polski w 1918 roku.

Padły też słowa, które szczególnie zapadły w serca: prośba o dar wiary w Narodzie — wiary, która łączy, buduje wspólnotę i jedność wokół Jezusa Chrystusa.

Bo to On uczy nas, czym jest prawdziwa wolność – ta, która zaczyna się w sercu i rozlewa na rodziny, wspólnoty, a wreszcie na cały Naród.

Niech Jezus – źródło jedności i pokoju – prowadzi nas ku wolności serca i ku Polsce zjednoczonej w wierze, nadziei i miłości. 🇵🇱

"Ojczyznę wolną pobłogosław Panie"

Zapraszamy już dziś 10 listopada!
10/11/2025

Zapraszamy już dziś 10 listopada!

Czuwanie modlitewne i nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny w poniedziałek 10. listopada po wieczornej Mszy św.: o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski, o godz. 23.30 różaniec a o godz. 24.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej dalsza adoracja nocna w ciszy.

Szczęść Boże!W dniu jutrzejszym (wtorek 04.11) zapraszamy na mszę świętą o godz 18.00 do kosciola WNMP w Szczytnie.Po za...
03/11/2025

Szczęść Boże!

W dniu jutrzejszym (wtorek 04.11) zapraszamy na mszę świętą o godz 18.00 do kosciola WNMP w Szczytnie.

Po zakończeniu mszy wspólnie udamy się na cmentarz, gdzie będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych, polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Niech pamięć i wdzięczność za ich życie, towarzyszy w naszych sercach.

Zabierzmy znicze i pamiętajmy o tym że można uzyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Dobrego dnia z Panem Bogiem.

😇🙏

Zaczęło się 15 lipca 1995 roku...Tego dnia, w mieszkaniu księdza Cezarego Opalacha, odbyło się pierwsze spotkanie modlit...
30/10/2025

Zaczęło się 15 lipca 1995 roku...

Tego dnia, w mieszkaniu księdza Cezarego Opalacha, odbyło się pierwsze spotkanie modlitewne, podczas którego uczestnicy — Beata i Maciej Kusiorowie, Grzegorz i Ewa Chmielewscy oraz ks. Cezary — szukali woli Boga:

czy ma powstać wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Szczytnie...

Po wspólnej modlitwie rozeznali, że to jest właśnie Boży plan.
Wybrano lidera — Macieja — a następnie, przez włożenie rąk, modlono się nad nim i nad każdym z obecnych.

🙏 Dziś, po trzydziestu latach, z ogromną wdzięcznością wracamy do tego momentu.

Dziękujemy za ich otwartość, posłuszeństwo Duchowi Świętemu i odwagę odpowiedzenia na Boże zaproszenie.

Z serca obejmujemy modlitwą tych, którzy byli wtedy obecni — i wszystkich, którzy przez kolejne lata tworzyli tę wspólnotę, Per Mariam.

🕊️ Duchu Święty, dziękujemy Ci za 30 lat prowadzenia, jedności i łaski.

30 lat Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Per Mariam” ✨💨🔥🕊️To był piękny i poruszający czas! W minioną niedzielę mogliśmy...
29/10/2025

30 lat Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Per Mariam” ✨
💨🔥🕊️

To był piękny i poruszający czas! W minioną niedzielę mogliśmy razem — jako Wspólnota, parafianie, przyjaciele z innych miast i dawni członkowie — świętować 30-lecie naszej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Per Mariam”.

Rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią, której przewodniczył i słowo wygłosił ks. dr Cezary Opala — pierwszy opiekun naszej Wspólnoty, z którego rozeznania i zaangażowania Wspólnota przed laty powstała. To był dla nas wzruszający moment powrotu do źródeł 🙏

Po Mszy Świętej przyszedł czas na modlitwę uwielbienia — pełną mocy, Ducha i wdzięczności, a następnie na wspólne świętowanie, rozmowy, świadectwa i wspomnienia.
Na prezentacji zdjęć przypominaliśmy sobie naszą historię – ludzi, wydarzenia i te wszystkie momenty, w których mogliśmy doświadczać, jak Duch Święty prowadzi nas, rozpala i tchnie nowym życiem 🕊️🔥

To spotkanie było dla nas źródłem radości, umocnienia, wdzięczności i nowych poruszeń serca, które – wierzymy – zaowocują w kolejnych działaniach naszej wspólnoty dla nas samych, Parafii i Kościoła.

💛 Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia – w liturgię, modlitwę, muzykę, dekoracje, świadectwa, wspólne zdjęcia i każdy gest serca. To naprawdę było świętowanie w Duchu i jedności! 🙏

Na zakończenie chcemy zostawić Słowa z Listu do Efezjan 4, 32

„Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni.” 💛

Niech to słowo prowadzi nas dalej — w codziennym życiu, w modlitwie i we Wspólnocie.

🕊️ Jeśli pragniesz pogłębiać swoją wiarę, doświadczyć działania Ducha Świętego i modlić się we wspólnocie – zapraszamy Cię serdecznie na nasze spotkania:
📅 każdy wtorek po Mszy Świętej o 18:00
📍 Dom Katechetyczny przy parafii Wniebowzięcia NMP w Szczytnie

Przyjdź – Duch Święty wciąż działa, tchnie i zaprasza! 💨🔥🕊️

Pozdrawiamy z modlitwą z Częstochowy
17/05/2025

Pozdrawiamy z modlitwą z Częstochowy

Dziękujemy Arcybiskupowi Józefowi Górzyńskiemu za wizytę i wspólna modlitwę 🕊Zapewniamy również o naszej modlitwie 🙏
31/03/2025

Dziękujemy Arcybiskupowi Józefowi Górzyńskiemu za wizytę i wspólna modlitwę 🕊

Zapewniamy również o naszej modlitwie 🙏

Rekolekcje na temat modlitwy wstawienniczej w Dobrym Mieście. Ta posługa we Wspólnocie wymaga daru, powołania, chęci pos...
24/03/2025

Rekolekcje na temat modlitwy wstawienniczej w Dobrym Mieście. Ta posługa we Wspólnocie wymaga daru, powołania, chęci posługi i wiedzy. Z naszej Wspólnoty udział wzięła Danusia 😊🙏

Niemniej pamiętaj, że modląc się za kogoś także jesteś Wstawienikiem ❤️

https://www.facebook.com/reel/511175261819377

Adres

Marii Konopnickiej 72
Szczytno
12-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Per Mariam" Szczytno umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij