Szkoła Nowej Ewangelizacji Szczecinek

Szkoła Nowej Ewangelizacji Szczecinek Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Szkoła Nowej Ewangelizacji Szczecinek, Organizacja religijna, Szczecinek.

16/10/2017
Despacito”, czyli „Powoli”, w wersji pielgrzymkowej:Tak, razem ruszamy w trudną drogę tęDo Maryi w górę wciąż.Tak, razem...
07/08/2017

Despacito”, czyli „Powoli”, w wersji pielgrzymkowej:

Tak, razem ruszamy w trudną drogę tę
Do Maryi w górę wciąż.
Tak, razem ruszamy w trudną drogę tę
Bo pragnie serca ciągnie nas.

Tu, tu jest miejsce, tu jest pora, tu jest czas
Niech Twa łaska, siła Boże, rośnie w nas,
by owocny był pielgrzymi szlak.

Pan nieustannie swoich sił dodaje nam
Królów Król i Panów Pan prowadzi nas
daje wiarę i nadzieję.

Nie tak szybko, krok po kroku do Maryi nie tak szybko
Matka Boża będzie z tobą zawsze blisko
gdy jej szczerze oddasz wszystko

Zdrowaś Maryjo, Łaski pełna, Pan jest z Tobą
Błogosławionaś Ty, błogosławionaś Ty.

Szybko, tak szybko, blisko bardzo blisko
Jezus i Maryja zrobią dla mnie wszystko

Nie tak szybko, krok po kroku do Maryi nie tak szybko
Matka Boża będzie z tobą zawsze blisko,
gdy jej szczerze oddasz wszystko

https://youtu.be/a2ssIkeNooQ

Piesza Pielgrzymka Wrocławska 2017

16/05/2017

Szczecinecka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza 28 maja na projekcję filmu „Teraz i w godzinę śmierci” oraz na spotkanie z jednym z jego twórców.

Posłuchajcie oficjalnego hymnu papieskiej wizyty w Fatimie - "Bóg we mnie" (Deus em mim) https://youtu.be/UI8DIMSE1JQ
05/04/2017

Posłuchajcie oficjalnego hymnu papieskiej wizyty w Fatimie - "Bóg we mnie" (Deus em mim)
https://youtu.be/UI8DIMSE1JQ

Letra: José Tolentino Mendonça; música: João Gil; videoclipe: Luís Costa (Agência ECCLESIA) Somos apenas um traço cinzento Estes passos levados /pelo vento O...

10/03/2017

"Aby Bóg był czczony, a nie obrażany"

"Obserwując medialną debatę na temat koncertu zespołu satanistycznego, w ramach festiwalu “Materiafest” w naszym mieście, jako środowiska tutejszych parafii katolickich wyrażamy głęboki smutek i niepokój zaangażowaniem instytucji kulturalnych i władz Szczecinka w tak kontrowersyjne przedsięwzięcie.
Jak wszystkim obywatelom naszej małej ojczyzny, również i nam zależy na rozwoju i promocji naszego miasta. Za błąd uznajemy jednak przekonanie organizatorów, że skandalizowanie jest dobrym spoiwem naszej społeczności i właściwą formą edukacji kulturalnej.
Papież Paweł VI zwracając się do artystów mówił: “Ten świat, w którym żyjemy, potrzebuje piękna, by nie pogrążyć się w rozpaczy. Piękno, tak jak prawda, napełnia serca ludzi radością, jest cennym owocem, którego czas nie niszczy, który jednoczy pokolenia i sprawia, że łączą się w podziwie”, zaś Fiodor Dostojewski pisał: “Ludzkość może żyć bez nauki, może żyć bez chleba, ale tylko bez piękna nie mogłaby dłużej żyć, bo nie byłoby więcej nic do zrobienia na świecie. W tym tkwi cały sekret, w tym zawiera się cała historia”.
Nie jest tajemnicą, że planowany gość wspomnianego festiwalu, buduje swój przekaz i wizerunek artystyczny na czymś zupełnie przeciwnym niż wspomniane wartości ogólnoludzkie. Ekspresję tej grupy muzycznej cechuje brzydota, obrażanie Boga, Świętych i uczuć religijnych chrześcijan, oraz sianie przy tym nienawiści i nihilizmu.
Mamy nadzieję, że organizatorzy przyjmą ten głos osób wierzących i ludzi dobrej woli nie jako akt nietolerancji, ale wyraz prawa do uzasadnionej dezaprobaty i wycofają się z tej głęboko prowokacyjnej i szkodliwej propozycji".

Podpisali:
ks. Jacek Lewiński, proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP
ks. Marek Mackiw, proboszcz Parafii pw. św. Rozalii z Palermo
ks. Dariusz Rataj, proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
ks. Bogusław Matusik, proboszcz Parafii pw. św. Krzysztofa
ks. Marek Kowalewski, proboszcz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu

List pasterski biskupa Edwarda Dajczaka po uroczystej inauguracji II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiejhttp://www...
26/02/2017

List pasterski biskupa Edwarda Dajczaka po uroczystej inauguracji II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

http://www.diecezjakoszalin.pl/files/media/pliki/List_26.02.2017.pdf

24/02/2017
14/01/2017

Czy wysyłanie SMS-ów może mieć jakiś związek z modlitwą? Może. Na przykład w Szczecinku. W tamtejszej parafii Mariackiej jest taki telefon, który potrafi połączyć z Niebem.

Adres

Szczecinek
78-400

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Nowej Ewangelizacji Szczecinek umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij