Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego Podczas wizytacji 27 listopada 1987 r. ks. bp dr Józef Michalik polecił ks. Miłosierdzia Bożego. kanonik Paweł Bryk.

Sylwestrowi Zawadzkiemu – proboszczowi parafii M.B. Królowej Polski budowę kaplicy lub kościoła na os. Łużyckim w Świebodzinie. Podczas polowej mszy św. 16 kwietnia 1994 r. bp dr Adam Dyczkowski poświęcił i wmurował kamień węgielny kościoła p.w. Wybudowany kościół poświęcił 20 grudnia 1998 r. bp Paweł Socha, a 25 sierpnia 1999 r. bp dr Adam Dyczkowski podpisuje dekret erekcji parafii p.w. Sanktuar

ium konsekrował 22 listopada 2008 r. bp dr Stefan Regmunt. Inicjatorem powstania sanktuarium jest ks. prałat Sylwester Zawadzki, także pomysłodawca i realizator budowy pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie, natomiast obecnym proboszczem i kustoszem jest ks.

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej o godz. 9.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie ❤️🙏😇
24/05/2026

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej o godz. 9.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie ❤️🙏😇

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (24.05.2026) dostępne na:
24/05/2026

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (24.05.2026) dostępne na:

Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie i Figura Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy do odwiedzenia nas.

Dziękujemy ❤️
23/05/2026

Dziękujemy ❤️

Gratulujemy kapłanom, którzy przygotowywali się przez wiele miesięcy i zdali egzamin proboszczowski. Studium dla przyszł...
23/05/2026

Gratulujemy kapłanom, którzy przygotowywali się przez wiele miesięcy i zdali egzamin proboszczowski. Studium dla przyszłych proboszczów odywało się w naszym Sanktuarium

Zapraszam na ciąg dalszy poszukiwania integracji życia psychicznego i duchowego ❤️Ks. Darek Wołczecki
23/05/2026

Zapraszam na ciąg dalszy poszukiwania integracji życia psychicznego i duchowego ❤️

Ks. Darek Wołczecki

Dziękujemy Bogu za nowego diakona Jana Siemaszko pochodzącego z naszego miasta ❤️🙏😇
23/05/2026

Dziękujemy Bogu za nowego diakona Jana Siemaszko pochodzącego z naszego miasta ❤️🙏😇

W najbliższą niedzielę, 24 maja o godzinie 19:00, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące kursu języka polskiego...
23/05/2026

W najbliższą niedzielę, 24 maja o godzinie 19:00, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące kursu języka polskiego dla osób hiszpańskojęzycznych, które chciałyby uczestniczyć w kursie stacjonarnym.

Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym przy Parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Kto Was chciałby wesprzeć rodzące się duszpasterstwo hiszpańskojęzyczne to zapraszam tutaj:

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/r5cv3w

Konto bezpośrednie dla zrzutki:
PL93 1750 1312 6886 4819 8997 2377

Strona Misión Latina Świebodzin
https://www.facebook.com/share/18ZrN1MdVt/

Zachęcam do przeczytania. Ks. Darek Wołczecki
21/05/2026

Zachęcam do przeczytania.

Ks. Darek Wołczecki

❤️
19/05/2026

❤️

Miren el tercero artículo sobre nosotros en el periódico católico Niedziela-Aspekty.

Aquí tenéis la traducción:

Aby czuli się jak w domu

ŚWIEBODZIN
El obispo Adrian Put se reunió con personas pertenecientes a la pastoral Misión Latina.

Misión Latina, es decir, la Misión Católica Latinoamericana, está formada principalmente por personas provenientes de Colombia, así como de Guatemala y Venezuela, que trabajan en Świebodzin y que cada mes se reúnen para la Santa Misa en español. Hasta ahora, los encuentros se realizaban en la iglesia de Nuestra Señora Reina de Polonia, y ahora los miembros de la comunidad se reunirán junto al Santuario de la Divina Misericordia.

El 3 de mayo, el obispo Adrian Put se reunió con los miembros de la pastoral.
— Soy consciente de que están lejos de su país y de que llevan en el corazón los recuerdos y las imágenes de su patria. Sin embargo, queremos crear para ustedes un lugar donde se sientan como en casa — aseguró el obispo.

El responsable de la comunidad es el padre Dariusz Wołczecki.
— La relación entre Misión Latina y la parroquia de la Divina Misericordia apenas se está formando. La comunidad utiliza los espacios parroquiales, lo que permite tanto la celebración de la liturgia como la organización de encuentros. Al mismo tiempo, cada vez se percibe más claramente la disposición de sus miembros para involucrarse en la vida de la parroquia. Es una señal importante de que no se trata de funcionar unos al lado de otros, sino de construir una sola comunidad — señala el padre Wołczecki.

— Muchas personas pertenecientes a Misión Latina han experimentado anteriormente dificultades, no solo espirituales, sino también relacionadas con la vida cotidiana, especialmente en el ámbito laboral. Por eso es tan importante unir el cuidado espiritual con un apoyo concreto en la vida diaria — añade.

📣 Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego o święceniach ✝️🙏 W sobotę, 23 maja o godz. 11.00 w parafii pw. Najświętszej Maryi ...
17/05/2026

📣 Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego o święceniach ✝️
🙏 W sobotę, 23 maja o godz. 11.00 w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzin święcenia diakonatu z rąk bp. Adrian Put otrzyma pochodzący z tej parafii alumn Jan Siemaszko.

⛪ Tydzień później, również w sobotę, 30 maja o godz. 11.00 w gorzowskiej katedrze święceń kapłańskich bp Tadeusz Lityński udzieli diakonowi Łukaszowi Kozakiewiczowi, pochodzącemu z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Głogów.

🕊️ Biskup przypomina również, że 18 kwietnia w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielona Góra bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu Michałowi Kaczyńskiemu z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie oraz Andrzejowi Szablewskiemu z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, którzy pełnią w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej posługę diakonów stałych.

💬 „Całą diecezję wraz z tymi, którzy rozpoczynają w niej nowy etap posługi powierzam Waszej modlitwie, prosząc także o modlitwę w intencji nowych powołań”. 🙏✨

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wnkebowstąpienia Pańskiego (17.05.2026) dostępne na:
16/05/2026

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wnkebowstąpienia Pańskiego (17.05.2026) dostępne na:

Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie i Figura Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy do odwiedzenia nas.

Adres

Osiedle Łużyckie 52
Swiebodzin
66-200

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 06:30 - 19:00
Wtorek 06:30 - 19:30
Środa 06:30 - 19:00
Czwartek 06:30 - 19:00
Piątek 06:30 - 19:00
Sobota 06:30 - 19:00
Niedziela 07:00 - 21:30

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie:

Udostępnij