Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Świdniku należy do rodziny kościołów, które w swoich przeżyciach nawiązują do tradycji pierwszych chrześcijan. Podobnie jak oni, przeżywamy przemianę naszego życia, chrzest w Duchu Świętym ze znakiem mówienia nowymi językami oraz doświadczamy nadnaturalnej manifestacji darów Ducha Świętego zwanych charyzmatami. Jesteśmy częścią ogólnoświatowego Kościoła, k
tóry założył Chrystus, kiedy wypowiedział następujące słowa: "... na tej skale zbuduję Kościół mój ..." Podstawą organizacyjną Kościoła jest wiara w Jezusa Chrystusa jako jedynego Boga i Głowę Kościoła. Każdy kto jest posłuszny Słowu Bożemu staje się członkiem Kościoła. Dlatego wyznania o charakterze ewangelicznym nie widzą potrzeby tworzenia wielkich organizacji religijnych, zarządzanych centralnie przez jednego ziemskiego zwierzchnika, ale wierzą w jedność wszystkich biblijnie wierzących, bez względu na szyld określający ich wyznanie. Zbór "Koinonia" w Świdniku powstał w 1986 roku i jest częścią chrześcijaństwa ewangelikalnego (w Polsce ok. 40 tysięcy, na świecie ponad 700 milionów chrześcijan). Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Świdniku został zarejestrowany zgodnie z prawem RP, a następnie wpisany do rejestru kościołów do działu A pod poz. 25. Wyznajemy zasady wiary ustanowione w Piśmie Świętym i wierzymy w:
- Nieomylność całego Pisma Świętego, jako Słowa Bożego natchnionego przez Ducha Świętego; Trójjedynego Boga - jako Ojca, Syna - Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.
- Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Panny.
- Jego śmierć na krzyżu za grzechy świata i Jego zmartwychwstanie w ciele.
- Jego wniebowstąpienie i powtórne przyjście.
- Życie wieczne i wieczne potępienie.
- Możliwość pojednania się z Bogiem przez wyznanie grzechów i przyjęcie uwolnienia z win przez krew Jezusa Chrystusa.
- Przeżycie chrztu w Duchu Świętym i doświadczenie pełni Ducha i charyzmatów Ducha Świętego.
- Uzdrowienie chorych przez wiarę w zbawcze dzieło Pana Jezusa. SPOTKANIA ZBORU KCHWE w ŚWIDNIKU
OD NIEDZIELI 17 LISTOPADA 2013 R. RACŁAWICKA 38/44, DOM RZEMIOSŁA
1 PIĘTRO, nad BANKIEM PEKAO !!! Nabożeństwa:
Niedziela, 10:00
Spotkania Modlitewne:
Środa, 19:00
Z A P R A S Z A M Y