23/05/2026
Tegoroczne święto przeniesienia relikwii św. Mikołaja obchodziliśmy w świątyni wzbogaconej kolejnymi malowidłami ściennymi pędzla ks. Aleksego Adamczuka. Również sobór odprawiających duchownych był ponadprzeciętnie reprezentatywny. Liturgii przewodniczył dziekan wrocławski ks. mitrat Aleksander Konachowicz, który też wygłosił kazanie. Między innymi ks. Aleksander powiedział o szczególnym powołaniu cerkwi cmentarnych, które służą nie tylko swoim parafianom, ale i mnóstwu dusz pochowanych tu zmarłych w nadziei zmartwychwstania i życia wiecznego.