14/06/2017
Jakie to musiałoby być niesamowite doświadczenie dla nas wszystkich, gdyby Bóg pozwolił nam na zobaczenie, jak naprawdę wygląda Msza... Myślę, że cały czas odprawiamy ją, jakbyśmy oglądali w kinie film w 3D, ale bez okularów. Gdyby mieć takie Boże okulary w Kościele, zobaczylibyśmy całe niebo wokół ołtarza, aniołów wyśpiewujących "Święty Święty Święty", zobaczylibyśmy wielką radość wszystkich świętych i prawdopodobnie zaczerwienilibyśmy się, że zawsze jesteśmy tacy jacyś smutni na Mszy, bez żadnego w zasadzie wyrazu twarzy, jacyś obojętni, jakby zaprogramowani w progu kościoła. I prawdopodobnie w takich okularach zobaczylibyśmy także Jezusa... jak na zdjęciu.
A co najlepsze - jutro uroczystość. NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA...!!! Jutrzejszą Eucharystię przeżyjmy inaczej……