24/05/2026
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 V 2026
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
* Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie nazywana Zielonymi Świątkami, obchodzona jest pięćdziesiątego dnia po Zmartwychwstaniu i upamiętnia napełnienie mocą Ducha Świętego Apostołów, aby mogli mężnie wyznawać swoją wiarę, bronić jej i według niej żyć, czego konsekwencją było udzielenie im władzy odpuszczania grzechów. W tym dniu za uroczyste odśpiewanie lub recytację hymnu “O stworzycielu, Duchu, przyjdź” oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się druga część liturgicznego okresu zwykłego "per annum", która potrwa aż do Pierwszej Niedzieli Adwentu.
* Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedziele na godz. 17³⁰ oraz w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18⁰⁰.
* W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które szczególnie podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w Kościele. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6³⁰, 9⁰⁰ i 18⁰⁰. W kaplicach w Miejscu i w Przewozie o godz. 16³⁰. Składka z tego dnia przeznaczona zostanie na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Kancelaria parafialna będzie tego dnia nieczynna. Wieczorem nie ma także spotkania Kręgu Biblijnego.
* W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Zachęcamy więc do wypełnienia obowiązku spowiedzi wielkanocnej.
* Serdeczne Bóg zapłać za uczestnictwo w sobotniej Drodze Światła; za wyznanie wiary i budowanie wspólnoty parafialnej, za modlitwę w intencji zbliżających się Misji Świętych w naszej parafii. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Drogi Światła: ks. Łukaszowi, przedstawicielom grup parafialnych, parafianom i dobroczyńcom wspomagającym to przedsięwzięcie niech Bóg udzieli swojego błogosławieństwa.
* W gablotach z gazetami jest do zabrania folder z programem Misji Świętych w naszej parafii.
* Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Miejscu wraz ze społecznością szkolną i lokalną serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 30 maja br. od godz. 15⁰⁰ przy szkole. Będzie nam miło gościć każdą osobę, która spędzi z nami wyjątkowe chwile sobotniego popołudnia.
* Z okazji Dnia Matki dzieci z Oazy Dzieci Bożych przygotowały wyjątkowe piernikowe serca, które będzie można nabyć 31 maja, czyli w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. przed kościołem. To piękny, słodki upominek dla naszych Mam — wyraz miłości, wdzięczności i pamięci. Zachęcamy do wsparcia dziecięcej inicjatywy i podarowania swoim Mamom serca prosto z serca. Serdecznie zapraszamy do zakupu.