19/05/2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.05.2026 r.
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
1. Bardzo dziękuję mieszkańcom Woli Brwileńskiej za sprzątnięcie
kościoła i dekorację kwiatową. Proszę, by w tym tygodniu o
porządek w naszej świątyni zadbali rodzice dzieci komunijnych.
2. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w
niedzielę po Mszy św. o godzinie 11:00. Dzieci i młodzież zbierają
losy.
3. Co i raz pojawia się pomysł stworzenia chóru parafialnego.
W ramach przygotowania do uroczystości stulecia konsekracji
naszego kościoła można by ten pomysł zrealizować. Osoby
chętne proszę o zgłaszanie się do p. Joanny Ciećwierz. Po
zakończeniu uroczystości komunijnych zrobimy pierwsze
spotkanie.
4. Skoro jesteśmy w temacie jubileuszu: w najbliższą sobotę
przypada 99 rocznica konsekracji naszego kościoła. Zapraszam
na uroczystą Mszę św. o godzinie 18:00.
5. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego i zakończenie okresu
wielkanocnego. Tego dnia przeżywać będziemy uroczystości
komunijne na Mszy św. o godzinie 11:00. W związku z tym
nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godzinie 16:00.
6. Dziś, po Mszy św. o godzinie 16:00, spotkanie dla kandydatów do
bierzmowania (rok I). Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej.
7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o
sztafetowej pielgrzymce z Wiednia do Rzymu w 300. Rocznicę
kanonizacji św. Stanisława Kostki oraz o Opus Dei. Jest też nowy
numer Gościa Historia, a w nim m.in. o zapiskach Prymasa
Tysiąclecia oraz o aktualności dzieł św. Augustyna.
8. W ubiegłą sobotę pożegnaliśmy śp. Zofię Wiśniewską z Soczewki,
a wczoraj śp. Stanisława Krysiaka z Brwilna Dolnego. Polecajmy
ich Miłosierdziu Bożemu.
ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W DIECEZJALNYM CZUWANIU MODLITEWNYM W WIGILIĘ UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Siostry i Bracia, już w przyszłą niedzielę zakończymy w Kościele okres wielkanocny. Jego zwieńczeniem będzie uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości, w sobotę 23 maja zapraszam wszystkich do udziału w 16. Diecezjalnym Czuwaniu Modlitewnym, które w tym roku odbędzie się w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku.
W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 19:00 przewidziano m.in. modlitwę uwielbienia, konferencję o działaniu Ducha Świętego w sakramentach i liturgii oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie, o godz. 20:30 będę przewodniczył Mszy Świętej połączonej z posłaniem uczestników czuwania.
Moje zaproszenie do udziału w spotkaniu kieruję do was, Drodzy Diecezjanie, a szczególnie do członków wszystkich ruchów, grup, wspólnot i stowarzyszeń wraz z duszpasterzami.
Oczekując na naszą wspólną modlitwę w wigilię Zesłania Ducha Świętego udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
† Szymon Stułkowski,
Biskup Płocki
Płock, dnia 15 maja 2026 r.