26/04/2026
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 26.04.2026r.
🔸Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim diecezjanom oraz przebywającym na terenie diecezji radomskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w dniu 1 maja 2026 roku. Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy o pokój na świecie, a także w intencjach wyznaczonych przez Papieża Leona XIV. ~Biskup Marek Solarczyk
🔸W dniu dzisiejszym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, będziemy prosili Jezusa Najwyższego Kapłana, aby posyłał świętych kapłanów i siostry zakonne do naszych wspólnot parafialnych. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
🔸W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe rozpoczniemy o godzinie 16.15 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, spowiedź święta, Litania loretańska, Msza święta. W tym dniu Do chorych udam się od godz. 9.00.
🔸W sobotę o godzinie 9.00 odmówimy różaniec fatimski i będziemy uczestniczyli we Mszy ściętej ku czci NMP Królowej Polski. Druga Msza św. ku czci Matki Bożej będzie o godzinie 18.00.
🔸Drugiego maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy w tym dniu polską Flagę na naszych domach na znak miłości do Naszego Kraju.
🔸Zachęcamy do wspólnego wyjścia do kina na film zatytułowany: Matka Papieża. Obraz ukazuje Maryję, która jest nieustannie obecna w przełomowych momentach XX wieku oraz w osobistych zmaganiach Polskiego Papieża. Zapisy w zakrystii.
🔸16 maja w sobotę będziemy pielgrzymowali na Jasną Górę, można się zapisywać na ten wyjazd w zakrystii.
🔸Dziś w Gościu Niedzielnym dlaczego każdy ksiądz musi być odważny, gotowy na cierpienie i dlaczego nie może dawać wiernym fałszywego pokoju, oraz o zmarłym niedawno Jacku Magierze, odnoszącym sukcesy trenerze piłkarskim, dobrym człowieku, który pokładał nadzieję w Bogu, a także o pani Weronice Krawczyk, ułaskawionej przez prezydenta odważnej matce, której groziło więzienie za to, że ostrzegła inną kobietę prze złym lekarzem.