24/05/2026
Dzisiaj rano wyruszyła tradycyjna procesja z naszego kościoła do Sanktuarium na Jasnej Górce. W procesji liczny udział wzięli parafianie, dzieci komunijne, poczty sztandarowe, feretrony oraz orkiestra strażacka. Dziękujemy wszystkim za obecność i piękne świadectwo wiary.
Szczególne podziękowania kierujemy do osób ubranych w piękne stroje regionalne, które podkreśliły wyjątkowy charakter tej uroczystości.
Panu Karolowi i jego rodzinie serdecznie dziękujemy za przystrojenie kościoła brzózkami.
Po dłuższej przerwie w procesji ponownie niesiony był sztandar KSM. Młodzież niosła również feretron z Matką Bożą oraz św. Józefem — o tej inicjatywie pisaliśmy już wczoraj.
Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę i zaangażowanie!