29/05/2026
W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą procesję tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10.30.
Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św., a nie tylko udział w procesji. Msze św. tego dnia będą w następującym porządku: o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z procesją) i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o 12.00.
W czasie oktawy Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Zapraszamy także codziennie na procesję eucharystyczną, która będzie się odbywała w trakcie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Na procesje zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatków.