28/10/2025
💛 Dołączamy do I edycji akcji charytatywnej organizowanej przez Diecezjalną Diakonię Miłosierdzia Ruch Światło - Życie Archidiecezji Katowickiej i Domowy Kościół Archidiecezji Katowickiej wraz z Fundacją Światło-Życie Pomóżmy osobom w kryzysie bezdomności na Śląsku 💛
Celem jest udzielenie doraźnej, ciepłej pomocy osobom w kryzysie bezdomności.
Chcemy nie tylko podzielić się ciepłem serca, ale również otulić potrzebujących tym, co najbardziej potrzebne zimą. Podczas naszych wyjść na ulice – z ciepłymi napojami i kanapkami – pragniemy obdarować osoby bezdomne również ciepłymi rzeczami, które pomogą im przetrwać zimowe dni.
🧤🧣🧦 Zbieramy:
nowe i używane, ale czyste i w dobrym stanie:
➡️czapki,
➡️szaliki,
➡️rękawiczki
➡️ skarpety (w różnych rozmiarach – dla dorosłych kobiet i mężczyzn),
➡️artykuły higieniczne (np. szczoteczki do zębów, pasty, mydła, chusteczki, kremy, chusteczki).
Akcja zbiórki darów trwa do końca listopada.
✅️Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym podczas wyjścia Diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia na ulice Śląska oraz siostrom, które na co dzień posługują wśród ubogich i potrzebujących. Pragniemy, by każda osoba, którą spotkamy, otrzymała nie tylko ciepły posiłek i napój, ale również gest dobroci, troski i nadziei.
Niech ta akcja stanie się znakiem miłości, wrażliwości i jedności, a także przypomnieniem, że każdy gest dobra ma znaczenie. Wierzymy, że to dopiero pierwsza z wielu edycji tej pięknej inicjatywy, która pomoże nam wspólnie przemieniać świat na bardziej ludzki i pełen miłosierdzia.
Z góry dziękujemy za każde wsparcie, każdy gest życzliwości i każdą przeniesioną rzecz.
Liczymy na Wasze otwarte serca i zaangażowanie. 💫
W naszej parafii dary można przekazywać Księdzu Proboszczowi po każdej mszy. ❤️❤️
💛 Ruszamy z I edycją akcji charytatywnej!
Pomóżmy osobom w kryzysie bezdomności na Śląsku 💛
Z wielką radością i nadzieją Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia Ruch Światło - Życie Archidiecezji Katowickiej i Domowy Kościół Archidiecezji Katowickiej wraz z Fundacja Światło-Życie rozpoczyna pierwszą edycję akcji charytatywnej, której celem jest udzielenie doraźnej, ciepłej pomocy osobom w kryzysie bezdomności.
Chcemy nie tylko podzielić się ciepłem serca, ale również otulić potrzebujących tym, co najbardziej potrzebne zimą. Podczas naszych wyjść na ulice – z ciepłymi napojami i kanapkami – pragniemy obdarować osoby bezdomne również ciepłymi rzeczami, które pomogą im przetrwać zimowe dni.
🧤🧣🧦 Zbieramy:
nowe i używane, ale czyste i w dobrym stanie:
➡️czapki,
➡️szaliki,
➡️rękawiczki
➡️ skarpety (w różnych rozmiarach – dla dorosłych kobiet i mężczyzn),
➡️artykuły higieniczne (np. szczoteczki do zębów, pasty, mydła, chusteczki, kremy, chusteczki).
✅️Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym podczas wyjścia Diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia na ulice Śląska oraz siostrom, które na codzień posługują wśród ubogich i potrzebujących. Pragniemy, by każda osoba, którą spotkamy, otrzymała nie tylko ciepły posiłek i napój, ale również gest dobroci, troski i nadziei.
🙏 Zachęcamy parafie, wspólnoty oraz wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w tę inicjatywę w ramach IX Światowego Dnia Ubogich, który przypada 16 listopada 2025 roku. W tym czasie zapraszamy parafię do organizowania zbiórki darów, które następnie z radością odbierzemy.
Niech ta akcja stanie się znakiem miłości, wrażliwości i jedności, a także przypomnieniem, że każdy gest dobra ma znaczenie. Wierzymy, że to dopiero pierwsza z wielu edycji tej pięknej inicjatywy, która pomoże nam wspólnie przemieniać świat na bardziej ludzki i pełen miłosierdzia.
Z góry dziękujemy za każde wsparcie, każdy gest życzliwości i każdą przeniesioną rzecz.
Liczymy na Wasze otwarte serca i zaangażowanie. 💫
‼️‼️UWAGA‼️‼️
ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT‼️
Z darem jedności i modlitwy 💙❤️
Centralna Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie
Gość Niedzielny
Radio eM 107,6 fm