Korzysta z niej 30 dzieci z terenu Miasta Siedlce, pochodzących z biednych, zaniedbanych edukacyjnie i dotkniętych wieloma patologiami rodzin. Podopieczni mogą zostać skierowani do świetlicy przez pedagogów szkolnych, poradnię psychologiczno-pedagogiczną, pracowników MOPR w Siedlcach, kuratorów sądowych oraz rodziców.
Świetlica mieści się przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach, w siedzibie gmac
hu budynku Caritas Diecezji Siedleckiej. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz.: 12:00-17:00. Natomiast biuro świetlicy w godz.: 9:00-17:00. Uczęszczają do niej dzieci w wieku szkolnym. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra, w skład której wchodzą: kierownik świetlicy oraz wychowawcy. Dużą pomoc placówka otrzymuje od wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas naszym pociechom.
Świetlica Socjoterapeutyczna utrzymywana jest ze środków własnych Caritas Diecezji Siedleckiej, środków Miasta Siedlce oraz środków MOPR w Siedlcach. Zajęcia prowadzone w świetlicy przez specjalistów skupiają się przede wszystkim na realizowaniu takich celów, jak: zapewnienie opieki wychowawczej, wyrównywanie braków edukacyjnych oraz zapewnienie pomocy w nauce, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych, rozwój zainteresowań i zdolności manualnych oraz wyrabianie wrażliwości estetycznej. Najważniejszym punktem w pracy świetlicy jest odrabianie lekcji i codzienna nauka. Dzieci dzięki pomocy opiekunów, mogą w ten sposób wyrównać swoje braki edukacyjne, a co za tym idzie, mają większe szanse na sukcesy w szkole. W świetlicy każdego dnia jest miejsce na zabawę. Dzieci mają możliwość korzystania z mnóstwa gier i zabaw edukacyjnych. Gdy pogoda dopisuje, nie brakuje zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci biorą także udział w różnych działaniach kulturalnych (wycieczki, akademie, teatrzyki oraz przedstawienia okolicznościowe). Dzięki organizowanym w świetlicy zajęciom tanecznym i muzycznym dzieci rozwijają się artystycznie. Natomiast zajęcia z psychologiem i socjoterapeutą, pomagają im w rozwijaniu umiejętności społecznych. Swoją wiedzą i doświadczeniem pomaga im również logopeda. W świetlicy dzieci uczą się jak dbać o swoją duchowość i rozwijać kontakt z Panem Bogiem. Każdego dnia wspólnie się modlą. Dzieci uczęszczające do świetlicy korzystają także z dożywiania w postaci podwieczorków.