Kościół filialny pw. Św. Józefa w Santoku

Kościół filialny pw. Św. Józefa w Santoku .

30/05/2026

🌸🌼 Drodzy Parafianie! 🌼🌸

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki oraz ich rodziców na próbę sypania kwiatków przed uroczystością Bożego Ciała.

📅 Data: środa, 3 czerwca 2026 r.
🕔 Godzina: 17:00
📍 Miejsce: przy kościele

Zachęcamy do licznego udziału, aby wspólnie przygotować się do pięknej procesji Bożego Ciała.

Do zobaczenia! 😊🙏

31 lipca 2024 będziemy gościć pielgrzymów idących na Jasną Górę.Około godziny 11 lub 11:30 zostanie odprawiona Msza Świę...
29/07/2024

31 lipca 2024 będziemy gościć pielgrzymów idących na Jasną Górę.
Około godziny 11 lub 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta, która będzie najważniejszym wydarzeniem, jakie w ciągu całego dnia pielgrzymowania może mieć miejsce, na pewno dla nas gdyż stanie się to pierwszy raz w naszym kościele.
Zapraszamy wszystkich chętnych.
Bądźmy w tym dniu razem.
To będzie piękne wydarzenie, które pozostanie na długo w sercu.

Pielgrzymka przypomina wiernym, że całe ich życie jest drogą do nieba. Pomaga ona również w kształtowaniu ducha pokuty i nawrócenia. Jednocześnie stanowi wyraz radości i świętowania jako oddech od codziennej monotonii oraz okazja do okazywania i doświadczenia chrześcijańskiego braterstwa. Pielgrzymka to ponadto akt kultu. Pielgrzym udaje się do sanktuarium, by spotkać się z Bogiem i oddać Mu cześć. W końcu pielgrzymka to możliwość doświadczenia wspólnoty z Bogiem i innymi pielgrzymami, a także sposobność do dzielenia się wiarą i głoszenia jej.
Przygotowanie pielgrzymki trwa cały rok. Pracuje nad tym tzw. baza pielgrzymki, czyli grupa księży i osób świeckich. Podejmują oni wiele zadań, które wymagają wcześniejszego załatwienia, m.in. przygotowanie plakatu, znaczków identyfikacyjnych, kart pielgrzyma. Należy także dokonać sprawdzenia trasy pielgrzymki, jak również możliwości noclegu w poszczególnych miejscowościach. Zadaniem szczególnym jest zapewnienie wszechstronnej opieki : duchowej, medycznej, porządku na trasie pielgrzymki, wyżywienia, czyli gorącego posiłku z kuchni pielgrzymkowej, ubezpieczenia pielgrzymów i przygotowanie wielu innych spraw, aby pielgrzymowanie mogło odbywać się sprawnie, bezpiecznie i owocnie. Baza w czasie pielgrzymki to kierownictwo pielgrzymki – szef kwatermistrzostwa, kierownicy trasy, służba medyczna m. in. lekarz, służba porządkowa, jak również kuchnia wraz z obsługą, w tym grupa kierowców.
Na początku wychodziło z Gorzowa ok. 3 tys. pielgrzymów podzielonych na grupy o poszczególnych kolorach – biało-czerwona, brązowa, biało-zielona, srebrna, amarantowa, zielona oraz biało-niebieska. Każda grupa ma swojego opiekuna- kapłana obdarzonego tytułem : przewodnik grupy. W grupie znaczący udział mają osoby będące animatorami, tworzący : służbę medyczną, grupę muzyczną, a także służbę porządkową. Bogactwo grupy stanowią sami pielgrzymi, różnego wieku, zawodu i stanu (m.in. siostry zakonne, klerycy). Przez kolejne lata jedne grupy się rozrastały, tworzyły nowe z już powstałych oraz powstawały w niektórych ośrodkach nowe, które zgłaszały chęć pójścia w pielgrzymce. Od roku 1991, część grup wyrusza z Gorzowa a część z Zielonej Góry, krocząc oddzielnie aż do Gostynia, gdzie następowało połączenie i odtąd tworzyli jedną wspólnotę pielgrzymkową – razem nawet 12 grup. Pojawiła się nowa grupa – namiotowa. W roku 2001 podjęto myśl, aby grupy wyruszające z Zielonej Góry, kroczyły nowa trasą, a tym samym samodzielnie, aż w okolice Częstochowy, gdzie następuje połączenie i wspólne wejście na Jasną Górę. Tam także łączymy się z pielgrzymami idącymi samodzielną trasą z Głogowa oraz uczestnikami pielgrzymki nauczycieli, „Warsztaty w drodze”.
Grupa biało - czerwona
…należy do dekanatu Katedra – Gorzów Wielkopolski. Grupa biało – czerwona wyrusza co roku z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.. Jej patronem jest św. Jan Paweł II. Pielgrzymują w niej zarówno młodsi, jak i starsi, co sprawia, że pątnicy tworzą jedną rodzinę. Historię grupy tworzą jednocześnie osoby żyjące wielorakimi charyzmatami. Wśród ich członków można odnaleźć m. in.: braci z drogi Neokatechumenalnej, członków wspólnoty Domowego Kościoła, czy Odnowy w Duchu Świętym. Wielorakość wyraża charakter Kościoła – „wspólnota wspólnot”.
Wędrując do naszej Matki i Królowej chcemy podkreślić, że jesteśmy Kościołem żywym. Otwartym dla każdego, zwłaszcza dla młodego człowieka.
Grupa akademicka
… wyruszyła z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę już ponad 20. Co roku tworzy ją zwarta ekipa osób młodych (i nie tylko). Grupa wychodzi z parafii katedralnej. Atmosfera panująca w grupie jest bardzo rodzinna, przyjacielska. Przez lata, mimo nowych osób, które się pojawiają, wytworzyły się już pewne tradycje i zasady, które sprawiają, że grupa jest wyjątkowo oryginalna. W grupie codziennie na postojach odmawiana jest Liturgia Godzin.

Źródło: pielgrzymkagorzowska.diecezjazg

08/07/2024

Tak przy poniedziałku, aby cały tydzień był dobry i radosny 🫶
małe przypomnienie koncertu uwielbienia z okazji wspomnienia Św. Ottona z 30.06.2024 🥰
, Nowonarodzeni

“Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.” (Rz 8, 28)

01/07/2024

OGŁOSZENIA 01-07 lipiec 2024 r.

 03.07.2024 (środa) godz. 17:00 msza w intencji Ks. Proboszcza Tomasza z okazji imienin.

 05.07.2024 (piątek) godz. 17:00 msza wolna.

 06.07.2024 ( sobota) godz. 16:30 msza wynagradzająca,
 06.07.2024 (sobota) godz. 17:00 msza w intencji zmarłej
† Janiny Wasilkowskiej od uczestników pogrzebu.

 07.07.2024 ( niedziela) godz. 10:00 msza w intencji zmarłych:
† Józef Dorna 15 rocznica śmierci. Od syna Tadeusza z rodziną,
† Teresa Stabiszewska w 2 rocznicę śmierci, od brata Tadeusza z rodziną.

3️⃣0️⃣.0️⃣6️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ to data, którą wielu z nas zapamięta i która na zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomni...
30/06/2024

3️⃣0️⃣.0️⃣6️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ to data, którą wielu z nas zapamięta i która na zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach.
To był niezwykły dzień, mówią, że nic nie dzieje się bez przyczyny!
I tak właśnie jest. Tak też było dzisiaj.
Nasz kościół wypełnił się Uwielbieniem, pełnym radości świętowaniem, Miłością oraz aktami sztuki.
Dzięki zespołowi Nowonarodzeni 🥰 i ich oprawie muzycznej, modliliśmy się śpiewem, oj na pewno łzy wzruszenia pojawiły się w niejednym oku, a dzięki Teatr Anny Gielarowskiej 🌹 (cudownej ciepłej i przesympatycznej osobie z mnóstwem Miłości w sercu), mogliśmy uczestniczyć w interaktywnym przedstawieniu 'Chrzest Pomorzan 1124-5 i 1128' Z okazji 900-lecia misji św. Ottona z Bambergu.
Z całego serca dziękujemy Nowonarodzeni oraz Teatr Anny Gielarowskiej, że byli dzisiaj z nami i dostarczyli nam tylu wzruszeń i radości.💝
Dziękujemy, również za obecność w tym ważnym dla nas dniu, Pani Magdalenie Nowak- Zastępca Wójta, Pani Halinie Garczyńskiej- Radnej oraz Panu Jarosławowi Gała- Radnemu.

To był piękny dzień i wszystkim Wam takich dni życzymy.

„Bo u Boga żadna rzecz nie jest niemożliwa”. ❤️
Ew. Łukasza 1:37

Oprawa florystyczna: Ania An Nana
Zdjęcia: Sylwia Kantarek, Anna Maciaszek.

23/06/2024

OGŁOSZENIA 24-30 czerwiec 2024 r.

1. 26.06.2024 (środa) godz. 17:00 msza o błogosławieństwo Boże i zdrowie Pani Danuty Zacharzewskiej z okazji imienin od przyjaciół.
2. 28.06.2024 (piątek) godz. 17:00 msza dziękczynna za lata pracy artystycznej Pana Wojciecha Plusta.
Po mszy o godz. 18:00 w CKiR Santok odbędzie się spotkanie z Panem Wojciechem, oraz wystawa prac, na którą serdecznie zapraszamy.
3. 30.06.2024 ( niedziela) godz. 10:00 obchody uroczystości św. Ottona z Bambergu, a po mszy koncert zespołu Nowonarodzeni.

"Jesteśmy bowiem jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, które Bóg wcześniej przygotował, abyśmy w nich postępowali."
Efezjan 2:10

21/06/2024

halo halo....
czy są tu z nami dzieci?
Może jakiś mały konkurs plastyczny?
Gablota przed kościołem potrzebuje koloru 😊
a więc, zapraszamy chętne dzieci do namalowania lub narysowania- techniką dowolną wizerunek Św. Ottona. Na prace czekamy do 27.06.2024
Rysunek z największą ilością polubień zostanie umieszczony w naszej gablocie.

Co Wy na to?

Lawenda… to cisza, spokój, wdzięk i elegancja.Dzisiaj w kościele pachnie lawendą 🌺🌸🌼Dziękujemy za przygotowanie kościoła...
21/06/2024

Lawenda… to cisza, spokój, wdzięk i elegancja.
Dzisiaj w kościele pachnie lawendą 🌺🌸🌼
Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzielnego nabożeństwa 🫶

17/06/2024

Pierwsza Komunia Święta 25 maja 2024r.

Komunia Święta stanowi jedno z najważniejszych sakramentów w życiu każdego katolika, będąc momentem pełnego uczestnictwa w ciele Chrystusa.
Jest to sakrament, który ma prowadzić dziecko do czystości duszy, do rozwijania w sobie tego co dobre, by jak mówił św. Augustyn, ludzie „szli do Boga nie drogą lecz miłością.”

film: Karolina Tokarczyk
dekoracje kwiatowe do aranżacji kościoła: Anna Sawicka

Adres

Szkolna 8
Santok
66-431

Godziny Otwarcia

09:30 - 11:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kościół filialny pw. Św. Józefa w Santoku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij