Nadzwyczajny Szafarz Komunii Swietej Diecezji Sandomierskiej

Nadzwyczajny Szafarz Komunii Swietej Diecezji Sandomierskiej Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Nadzwyczajny Szafarz Komunii Swietej Diecezji Sandomierskiej, Organizacja religijna, Sandomierz.

06/05/2023
09/09/2022

Od stuleci Relikwie Drzewa Krzyża Świętego na szczycie Świętego Krzyża są celem niezliczonej Rzeszy Pielgrzymów, którzy każdego dnia nawiedzają najstarsze w Polsce Sanktuarium, znajdujące się na terenie Diecezji Sandomierskiej, aby oddać cześć Jezusowi Ukrzyżowanemu u stój Jego Krzyża.
Z inicjatywy Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej
14 września każdego roku, jest dniem Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej. Suma Odpustowa o godz. 12.00.
Drodzy Bracia Szafarze zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wpisuje się ono w harmonogram formacji stałej Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii św.
Z pozdrowieniami Ks. Dariusz Sidor

Dnia 12 marca bp Krzysztof Nitkiewicz ustanowił 30 nowych szafarzy nadzwyczajnych Komunii św.Uroczysty obrzęd błogosławi...
22/03/2022

Dnia 12 marca bp Krzysztof Nitkiewicz ustanowił 30 nowych szafarzy nadzwyczajnych Komunii św.
Uroczysty obrzęd błogosławieństwa i posłania odbył się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu. Dołączą oni do grupy mężczyzn, którzy posługują w parafiach diecezji, zanosząc Eucharystię osobom chorym i starszym.
Bp Nitkiewicz w kazaniu mówił o potrzebie dążenia do doskonałości, która cechuje Boga i przejawia się w bezwarunkowej miłości wobec wszystkich, dobrych i złych, naszych przyjaciół i nieprzyjaciół:
„Mówię o tym, gdyż podczas wykonywania posługi szafarza możecie czasami trafić na osobę, z którą wam nie po drodze. Nie ma wyjścia, macie do niej pójść z miłością, choć pewnie będzie to wiele kosztowało.
Jezus Chrystus ukazuje oblicze tej Bożej miłości. Mamy się na nią całkowicie otworzyć, a zarazem, taką samą miłością jaką Bóg nas kocha, kochać innych.
Drogą ku temu jest Najświętsza Eucharystia, jej celebrowanie, udzielanie, adorowanie. Nie ma lepszej i gorszej Mszy św. Ważniejszej i mniej ważnej. Każda Msza św., choćby odprawiona w bunkrze, jak dzieje się dzisiaj na Ukrainie, jest wydarzeniem wszech czasów, łączącym Niebo z Ziemią w oddawaniu chwały Bogu.
Eucharystia to pokarm, który daje duchowy wzrost, sprawia, że żyje w nas Chrystus o ile naturalnie wraz z konsekrowaną hostią przyjmujemy Jego Ewangelię. Stąd Eucharystia powinna stać się dla nas, na ile jest to możliwe, codziennym Chlebem. A kiedy będziecie nieśli Komunię św. osobie chorej lub starszej, to dacie jej możliwość pożywania tego Chleba z Nieba. W ten sposób będzie jednocześnie rosła jedność całej wspólnoty kościelnej oraz zapał apostolski.
Niech więc Eucharystia przemienia nas w taki sposób, abyśmy potrafili poświęcić się innym, dzielić z nimi, to co posiadamy, składać siebie w ofierze jak Chrystusa”.

Pod hasłem „W Tobie są wszystkie me źródła” odbędzie się w dniach 5-12 września br. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczn...
24/08/2021

Pod hasłem „W Tobie są wszystkie me źródła” odbędzie się w dniach 5-12 września br. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie z udziałem papieża Franciszka. Na Kongresie będzie również obecny przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Kongres rozpocznie się 5 września Mszą świętą na Placu Bohaterów w centrum Budapesztu. Będzie ona połączona z Pierwszą Komunią i rozpoczęciem roku szkolnego dla katolickich ośrodków oświatowych. W kolejnych dniach do 10 września Kongres przeniesie się do hali Hungexpo. W programie przewidziano prelekcje, świadectwa, katechezy, dyskusje panelowe, a także wydarzenia kulturalne.

11 września rozpocznie się dwudniowy kulminacyjny etap Kongresu Eucharystycznego. Kard. Péter Erdő odprawi tego dnia Mszę świętą na Placu Kossutha, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną do Placu Bohaterów. Tam też następnego dnia odbędzie się celebracja wieńcząca Kongres Eucharystyczny z udziałem papieża Franciszka.

Pierwszy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbył się we Francji w 1881 roku. Celem tego wydarzenia jest dawanie świadectwa o realnej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz promowanie lepszego zrozumienia liturgii i Eucharystii w życiu Kościoła. Kongresy odbywają się zwyczajowo co cztery lata. Ostatni odbył się na Filipinach.

Więcej informacji o Kongresie i zgłoszeniach uczestnictwa dostępnych jest na stronie: www.iec2020.hu.

vaticannews.va / BP KEP

>>Program Kongresu

>>Rejestracja

Grupa Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie jest już zarejestrowana i każdy wybierając opcję „csoportom” (tzn. moja grupa) ma możliwość przyłączenia się do grupy polonijnej podczas rejestracji indywidualnej.

Kod grupy: IEC-2SLX
Nazwa grupy: Szent Maksymilian

News IEC on the HUNGEXPO! 28 July 2021 On weekdays the HUNGEXPO will serve as the main venue of the International Eucharistic Congress. Let’s see the Opening Day programs! Read more

06/06/2021

Przy takim spadku powołań rola szafarzy jeszcze wzrośnie – prognozuje ks. dr Bartosz Szoplik.

Św. Jan Paweł II, Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański», (2.12.2001 r.)"Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna now...
28/11/2020

Św. Jan Paweł II, Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański», (2.12.2001 r.)
"Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół na nowo wyrusza w drogę i zachęca nas do głębszej refleksji nad tajemnicą Chrystusa — tajemnicą zawsze nową, która nie wyczerpuje się z czasem. Chrystus jest Alfą i Omegą, początkiem i końcem. Dzięki Niemu historia ludzkości pielgrzymuje niejako ku wypełnieniu się Królestwa, które On sam zapoczątkował poprzez swoje wcielenie i swoje zwycięstwo nad grzechem i śmiercią.
Dlatego Adwent jest synonimem nadziei: nie daremnym oczekiwaniem na jakiegoś bezosobowego boga, lecz konkretną i niezawodną ufnością w powrót Tego, który już raz do nas przyszedł, «Oblubieńca», który swoją krwią przypieczętował zawarte z ludzkością wieczne przymierze. Jest to nadzieja, która pobudza do czujności, cnoty wyróżniającej ten szczególny okres liturgiczny. Do czujności w modlitwie, ożywianej pełnym miłości oczekiwaniem; czujności wyrażającej się w dynamice konkretnej miłości, której towarzyszy świadomość, że Królestwo Boże przybliża się tam, gdzie ludzie uczą się żyć jak bracia".

06/11/2020

Drodzy Bracia,
przesyłam zaproszenie Księdza Rektora WSD w Sandomierzu. Serdecznie pozdrawiam.

Zaproszenie
Od kilku miesięcy Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przeżywa Rok Jubileuszowy związany z dwóchsetną rocznicą jego utworzenia przez Biskupa Prospera Burzyńskiego. Jest to zarówno czas dziękczynienia Bogu za 200 lat istnienia naszego seminarium, jak również czas szczególnych łask, które Pan Bóg zsyła na nas poprzez dar odpustów.
W związku z powyższym, z radością pragnę poinformować, że dnia 7 listopada br. o godz. 11.30 w kościele seminaryjnym Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz będzie przewodniczył Mszy św., na zakończenie której, na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej z 16 grudnia 2019 r. (Prot. N. 1425/19/1), wszystkim wiernym obecnym, udzieli Błogosławieństwa papieskiego i związanego z nim odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedzi sakramentalnej, Komunii świętej i modlitwy w intencjach Ojca Świętego).
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zarządzeniami sanitarnymi, w uroczystości będzie mogła wziąć udział tylko wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego.
Jednakże Wierni, którzy pobożnie przyjmą Błogosławieństwo apostolskie, jeżeli nawet fizycznie nie będą obecni na uroczystości, a będą nabożnie w niej uczestniczyć poprzez Radio czy Internet, będą mogli również uzyskać odpust zupełny.
Zapraszam serdecznie do uczestniczenia w naszej uroczystości, która będzie transmitowana „na żywo” poprzez Radio Kielce, jak również media internetowe diecezjalne.

Rektor
Wyższego Seminarium Duchownego
w Sandomierzu

24/10/2020

Drodzy Bracia

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

12/05/2020

Drodzy Bracia!
Planowana na 13.06.2020 pielgrzymka szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. do Loretto (koło Warszawy), ze względu na pandemię, została odwołana. Prawdopodobnie odbędzie się na wiosnę 2021 r.
Ks. Dariusz Sidor

24/03/2020

Drodzy Bracia! Przesyłam tekst, który adresowany jest do kapłanów, ale szafarzom nadzwyczajnym też się przyda: "Apeluję do braci kapłanów, by w okresie wzburzonych emocji nie rozsyłali łańcuszków modlitewnych. Fratres, sprawdzajcie, co rozsyłacie!
1. Łańcuszki zazwyczaj oferują kuchenną receptę zbawienia: odmów tę a tę modlitwę, koniecznie do tego a tego świętego, prześlij to 10 osobom, a nie spotka Cię żadne zło doczesne (choroba, śmierć w chorobie). Takich głupot nas chyba nie uczyli w seminarium. Czy każdy z Was miał taką specjalną łaskę, by z natchnienia Bożego zapewnić wszystkich wiernych, że omówienie łańcuszka im to zapewni?
2. Niejeden z tych łańcuszków promuje przy okazji jakieś niekatolickie dzieło religijne, samozwańczych wizjonerów ("lokata produktu") . Sprawdzacie to?
3. Jeśli już wysyłacie masowo smsy lub piszecie posty na FB lub messengerze, to zachęcajcie do sakramentalnej spowiedzi, pokuty, przypominajcie o Bożym sądzie i miłosierdziu nad naszymi duszami. My w Polsce mamy Apel Jasnogórski o 21.oo, koronkę do miłosierdzia Bożego o 15.oo, różaniec (na prośbę biskupów) o 20.30 i zapewne inne lokalne modlitwy, związane z sanktuariami. Włączajmy się w to, co sprawdzone".

23/03/2020

Drodzy Bracia!
Warto wiedzieć, że "Penitencjaria Apostolska, ex auctoritate Summi Pontificis, ufając słowu Chrystusa Pana i uznając w duchu wiary, że obecną epidemię należy przeżywać w duchu osobistego nawrócenia (...) udziela odpustu zupełnego na tych samych warunkach z okazji obecnej epidemii światowej nawet tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie".

Zachęcam was do skorzystania z tego daru.

19/03/2020

poradnik przetrwania w czasie kwarantanny według Opus Dei


1. BĄDŹ OPTYMISTĄ. Bóg z jakiegoś powodu na to pozwala. Dlatego staraj się znosić to ze spojrzeniem nadprzyrodzonym, dobrym humorem i nadzieją.

2. ZAPLANUJ DZIEŃ. Zrób sobie plan dnia, aby dobrze wykorzystać czas. Nie zmarnuj tych kilku dni, które mogą być bardzo ubogacające.

3. NIE MARNUJ CZASU. Uwaga na "zabójców czasu": smartfon, tablet, social media...

4. NAUCZ SIĘ CZEGOŚ. To może być wspaniały dzień: język obcy, przepis lub kurs online, na który czekasz od dłuższego czasu.

5. ODKURZ SWOJE HOBBY. Skorzystaj z okazji, aby posłuchać muzyki, poczytać książki, napisać coś lub namalować.

6. MÓDL SIĘ SPOKOJNIE. Chwile pozornej bezczynności mogą być bardzo pożyteczne duchowo, jeśli dobrze je wykorzystamy. Bóg nigdy nie zostawia nas samych!

7. ROZMAWIAJ. Z bliskimi lub - dzięki telefonowi lub wideokonferencji - z tymi, którzy mieszkają daleko.

8. WSPIERAJ INNYCH. Strach i nuda to wielkie pokusy. Spójrz na potrzeby innych osób, bardziej wrażliwych niż ty.

9. ZACHOWAJ SPOKÓJ. Staraj się nie skupiać na negatywnych rzeczach i dziękować za każde dobro wokół ciebie.

10. PROS O PRZEBACZENIE. Bycie razem w czasie kwarantanny bywa trudne. Ucinaj nieporozumienia prostym "przepraszam".

Adres

Sandomierz

Telefon

730 630 160

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Nadzwyczajny Szafarz Komunii Swietej Diecezji Sandomierskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij