Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja zrzeszająca młodych ludzi, której celem jest kształtowanie dojrzałej postawy katolika i Polaka. GOTÓW! Ks.

Zawołanie KSM - Służyć Bogu i Ojczyźnie. KSM ma przedwojenne tradycje. Z KSM pracował jako duszpasterz młodzieży ks. Karol Wojtyła. Jako Ojciec Święty domagał się od polskich biskupów reaktywowania KSM. W naszej diecezji KSM powojenny erygował J.E. Biskup Wacław Świerzawski 3 maja A.D. 1993.

GOTÓW!Już niedługo czeka nas kolejne wyjątkowe spotkanie pełne wspólnego czasu i dobrej atmosfery 🥳Z tej okazji zaprasza...
17/01/2026

GOTÓW!

Już niedługo czeka nas kolejne wyjątkowe spotkanie pełne wspólnego czasu i dobrej atmosfery 🥳
Z tej okazji zapraszamy Was do wzięcia udziału w weekendowym Spotkaniu z K, które odbędzie się w dniach 13–15.02.2026 r.
w Domu Rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem. Koszt udziału to 80 zł 💸

Podczas spotkania będziecie mieli okazję bliżej poznać postać szczególnie związaną z młodzieżą i naszym stowarzyszeniem. Kto to będzie? 👀🤭
Przyjedźcie i przekonajcie się sami 🥰✨

Zgłoszenia prosimy kierować do Urszuli Brockiej poprzez messenger lub nr tel. 788609917 do 09.02.2026r.🌸
Wpłat należy dokonywać na nr konta:
23116022020000000686828678

Gotów!Zgodnie z §33 Statutu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej każdy oddział jest zobowiązany...
11/01/2026

Gotów!

Zgodnie z §33 Statutu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej każdy oddział jest zobowiązany do sporządzenia sprawozdania rocznego z działalności oddziału.
W związku z tym przypominamy o obowiązku przesłania sprawozdań rocznych przez wszystkie oddziały‼️

Sprawozdanie roczne należy przesłać na adres e-mail: [email protected]

Termin składania sprawozdań upływa 25 stycznia 2026 r.⏰

Wzór sprawozdania dostępny pod linkiem:
https://docs.google.com/document/d/1HKzQBwevNqcyx4gSR-JQtwWKNZeSlLX38o7nZCXIzdI/edit?usp=drivesdk

Wszelkie pytania prosimy kierować do Dawida Karabana, Sekretarza Zarządu KSM DS lub na powyższy e-mail.😊

23/12/2025

Niech Nowonarodzony Chrystus obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co ci już martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.

W miniony weekend w Domu Pallottiego w Sandomierzu odbyły się rekolekcje adwentowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży...
17/12/2025

W miniony weekend w Domu Pallottiego w Sandomierzu odbyły się rekolekcje adwentowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Tematem naszych rekolekcji była „Droga i Maska”, które wygłosił ks. Krzysztof Kozieł, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie naszej diecezji.

Rekolekcje rozpoczęliśmy od wspólnej integracji oraz konferencji połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu.

W sobotę dzień rozpoczęliśmy od rorat następnie udaliśmy się do WSD w Sandomierzu na wspólne warsztaty.

Po odpoczynku był czas na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dzień zakończyliśmy pogodnym wieczorem podczas którego graliśmy w Vabank i nagrywaliśmy nowe materiały na naszą stronę które wkrótce się pojawią!

Zwieńczeniem naszego wyjazdu była niedzielna Msza Święta połączona z konferencją.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Serdeczne Bóg zapłać za ten czas.

15/12/2025

Rekolekcje Adwentowe🥰

30/11/2025

Rozpoczynamy dziś Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. To nie tylko odliczanie dni do świąt, ale moment, by zatrzymać się i przygotować serce na spotkanie z Bogiem.🥰

Niech ten czas stanie się okazją do refleksji i czynienia dobra. Zrezygnuj z tego, co Cię rozprasza, i poświęć więcej uwagi relacjom – z Bogiem, rodziną i przyjaciółmi. Zaplanuj czas na rekolekcje, Roraty…😇
Adwent to małe kroki, które prowadzą do wielkiej radości.
Już dziś podejmij dobre postanowienie, które pomoże Ci lepiej przygotować się na Boże Narodzenie.❤️

GOTÓW! Adwent to wyjątkowy czas refleksji i przygotowania serca na przyjście Chrystusa. W natłoku codziennych spraw wart...
28/11/2025

GOTÓW!

Adwent to wyjątkowy czas refleksji i przygotowania serca na przyjście Chrystusa. W natłoku codziennych spraw warto znaleźć chwilę, by wyciszyć się i pozwolić Bogu działać.

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Krzysztof Kozieł.
To wyjątkowy czas, by zatrzymać się, umocnić wiarę i przygotować serce na Boże Narodzenie. 🙏😊

🗓 Zapraszamy w dniach 12-14 grudnia do Domu Palliotego w Sandomierzu.
💰 Koszt uczestnictwa: 200zł.

Zgłoszenia prosimy kierować do Urszuli Brockiej w wiadomości prywatnej lub pod numerem telefonu 788609917,
do 9 grudnia.

Wpłaty prosimy przesyłać na konto:
Urszula Brocka
23116022020000000686828678
w tytule: imię i nazwisko uczestnika oraz parafia.
Wpłata zaliczki jest koniecznym warunkiem do wpisania na listę uczestników.

IX Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej już za nami, a my serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom, k...
24/11/2025

IX Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej już za nami, a my serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy przyczynili się do realizacji😊

Wyrazy wdzięczności kierujemy do:
• Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza – Pasterza naszej diecezji,
• Wójta Gminy Gorzyce – Pana Leszka Surdego,
• Prezydenta Miasta Tarnobrzega – Pana Łukasza Nowaka,
• Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego na czele z Wojewodą Świętokrzyskim Panem Józefem Brykiem,
• Firmy Erkado i Pana Prezesa Zbigniewa Kozłowskiego ,
• Diecezjalnego Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej Augustianum – ks. Damiana Zielińskiego,
• księdza Tomasza Zdyba - Dyrektora Katolickiego Domu Kultury w Sandomierzu,
• Burmistrza Miasta Sandomierza - Pana Pawła Niedźwiedzia,
• Banku Spółdzielczego w Sandomierzu,
• Pana Jarosława Rusieckiego - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej,
•Pana Rafała Webera – Posła na Sejm Rzeczypospolitej.

Dziękujemy!🥰

Po raz kolejny na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji, Ruchu Światło-Życie oraz innych dus...
24/11/2025

Po raz kolejny na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji, Ruchu Światło-Życie oraz innych duszpasterstw młodzieżowych naszej diecezji takich jak Liturgiczna Służba Ołtarza czy schole w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata oraz z okazji 40. Światowego Dnia Młodzieży w naszej diecezji odbyło się Święto Młodych.

To czas budowania wspólnoty, bycia razie, wspólnego wyznawania wiary i uwielbienia Boga.

W tym roku spotkanie odbyło się w Radomyślu nas Sanem. W godzinach popołudniowych młodzi wraz z opiekunami, duszpasterzami i Rodzicami zebrali się w Sanktuariim Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia na Eucharystii. Słowa powitania do zebranych skierował ks. Witold Szczur, Proboszcz parafii i Kustosz Sanktuarium.

Mszy Świętej koncelebrowanej przez kilkunastu kapłanów przewodniczył ks. Jan Kania, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży, natomiast homilię wygłosił ks. Krzysztof Kozieł, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Kaznodzieja podkreślał wartość wspólnoty, wspólnego wyznawania wiary oraz poświęcenia uwagi na dążenie do świętości na wzór patronki dnia św. Cecylii oraz bł. Karoliny Kózkównej. Te dwie święte i błogosłowanione całkowicie oddały się Chrystusowi i poświęciły mu wszystko. Dzisiaj także warto rezygnować z tego co proponuje świat dla Chrystusa, dla Kościoła - wskazywał ks. Krzysztof Kozieł.

Podczas Mszy Św., piękną oprawę muzyczną zapewnili młodzi z Ruchu Światło-Życie, którzy w tych dnia gromadzili się w radomyskim ośrodku rekolekcyjnych na Oazie Modlitwy dla młodzieży szkół średnich.

Po Mszy Św., młodzi wraz z opiekunami udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólną agapę - zabawę andrzejkową.

Bardzo się cieszę z tego spotkania, że mogę tu być, ze mogę spotkać się ze znajomymi z różnych wspólnot, że możemy wspólnie się modlić i bawić się - powiedziała Natalia, jedna z uczestniczek spotkania.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tym spotkaniu, Święcie Młodych. To święto wszystkich grup, ruchów i stowarzyszeń. Ministrantów, scholi, Oazy, KSM i innych. To dzięki nim ten dzień mógł zaistnieć, mógł tak wyglądać - zauważył Daniel Kozieł, Prezes Zarządu KSM DS.

Organizatorzy dziękują także za pomoc ks. Proboszczowi, ks. Damianowi Zielińskiemu, Dyrektorowi Domu Rekolekcyjnego w Radomyślu nad Sanem, p. Markowi Paterowi, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem oraz Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu parafii w Gorzycach - KGW Motyczanki, Stowarzyszeniu Zalesianki oraz Naszemu Siołu i wszystkim przybyłym i zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.

Za nami już IX Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej. Po raz kolejny zgromadził liczne grono wykonawców, młodych art...
20/11/2025

Za nami już IX Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej. Po raz kolejny zgromadził liczne grono wykonawców, młodych artystów, ich rodzin oraz wszystkich obecnych, którym bliskie są wartości wiary i miłości do Ojczyzny.🎶🇵🇱

Tegoroczna edycja zgromadziła 45 artystów w czterech kategoriach wiekowych. Wykonawców oceniało szacowne jury. Już po raz drugi festiwal zorganizowaliśmy przy współpracy z Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu😊

W wydarzeniu wziął udział Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, który wręczył laureatom nagrody, a także udzielił pasterskiego błogosławieństwa. 😇

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne świadectwo wiary, zaangażowanie i odwagę w prezentowaniu swoich talentów.
Wyrazy wdzięczności kierujemy także do nauczycieli, rodziców a także wszystkich tych, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznego festiwalu.🥰

W Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie nasza młodzież złożyła przyrzeczenie.
19/11/2025

W Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie nasza młodzież złożyła przyrzeczenie.

Dnia 18 listopada w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie odbyły się uroczystości upamiętniające 111. rocznicę jej męczeńskiej śmierci. To wyjątkowe miejsce, mocno związane z życiem i świadectwem młodej błogosławionej, jak co roku zgromadziło licznych pielgrzymów, parafian...

Adres

Sandomierz
27-600

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej:

Udostępnij