21/01/2026
Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Parafianie,
Pragniemy Państwu serdecznie podziękować za odpowiedź na apel dotyczący zbiórki środków, okazane naszym sąsiadom serce i Państwa szczodrość. Dziękujemy również serdecznie księżom z parafii, którzy włączyli się do zbiórki i okazali tak szybkie i skuteczne wsparcie dla akcji mieszkańców.
Informujemy, iż wynik zbiórki kształtuje się następująco:
- Parafia Św. Bartłomieja w Rybiu - 11 895,66 zł
- Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych - 2 331,20 zł + 1 €
- Parafia Św. Faustyny w Sękocinie - 3 350,00 zł
- parafia Św. Szczepana w Raszynie – 25 000,00 zł środki ze zbiórki oraz Caritas działającego przy parafii w Raszynie;
W sumie: 42 576,90 zł i 1 €
Na wyodrębnionym koncie bankowym znajduje się na dziś kwota: 6463,68 zł.
Chcielibyśmy również poinformować Państwa o podjętych działaniach. Została powołana komisja społeczna z udziałem poszkodowanych, która przyjęła protokolarnie środki z parafii. W skład komisji weszli: przedstawiciele poszkodowanej rodziny, Kierownik GOPS Pani Karola Gąsiorowska, pracowniczka GOPS oraz opiekunka rodziny Pani Ewa Melon oraz przedstawiciele Gminy – Pani Aneta Wrotna oraz Pan Piotr Jankowski.
Przy wsparciu urzędników referatu inwestycji stworzono plan, który będzie koordynowany przez GOPS, a wszelkie koszty będą pokrywane dzięki Państwa życzliwości ze zgromadzonych środków. Obecnie nieruchomość została już opróżniona ze spalonych rzeczy, zerwano podłogi i wywieziono odpady. Będziemy zbijać tynki wewnątrz spalonych pokoi i kolejno odtwarzać instalację elektryczną, tynki, stolarkę okienną i drzwiową oraz podłogi. Równocześnie pracujemy nad rozwiązaniem kwestii ogrzewania w mieszkaniu oraz problemu niezwiązanego z pożarem – cieknącym dachem. Mamy deklarację warszawskiego Caritasu o możliwości sfinansowania wyposażenia, co nas bardzo cieszy, gdyż koszty odtworzenia pochłoną zgromadzone środki.
Jeszcze raz dziękujemy – Państwa wsparcie daje nadzieję poszkodowanym i przypomina, że w tragedii możemy liczyć na siebie jako sąsiedzi. Konto przy parafii w Rybiu pozostaje aktywne dla chętnych, którzy chcieliby wesprzeć akcję. Przekazujemy też serdeczne podziękowania od poszkodowanej rodziny, która dzięki Wam wierzy w lepsze jutro.
Link do zbiórki: