24/05/2026
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (24 maja 2026 r.)
1.Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocny. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Od jutra wracamy do okresu zwykłego w roku kościelnym. Natomiast w czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. o godz. 17.00.
2.W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmą Komunię świętą. Zapraszam dzieci i rodziców na ostatnią próbę jutro po Mszy św. wieczornej. W piątek o 16.00 dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi. Do spowiedzi zapraszam także ich rodziców oraz najbliższych. Zaplanowane jest także sprzątanie kościoła i jego obejścia. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Natomiast w niedzielę, 07 czerwca będziemy obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
3.W piątek po Bożym Ciele (05 czerwca) odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę, na którą szczególnie zapraszam dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Weźmiemy wspólnie udział we Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu NMP Królowej Polski. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania!
4.W najbliższą niedziele będziemy przeżywali bardzo ważne wydarzenie. O godz. 12.00 pierwszą Mszę świętą w swoim życiu odprawi ks. Filip Psyk. Jak powtarzamy już od jakiegoś czasu to wydarzenie historyczne dla naszej parafii. Zapraszam do jak najliczniejszego uczestnictwa w tej Mszy świętej i proszę także o pomoc w przygotowaniu do tej uroczystości. Na koniec Mszy świętej ksiądz prymicjant udzieli specjalnego, uroczystego błogosławieństwa. Trwajmy w modlitwie w intencji księdza Filipa, aby Chrystus Dobry Pasterz prowadził go do świętości drogami jego kapłańskiego życia!
5.Prace związane z remontem elewacji kościoła dobiegły końca. Udało się zdążyć z tymi pracami przed uroczystością Pierwszej Komunii świętej i przed ważnym wydarzeniem jakim będzie Msza św. prymicyjna ks. Filipa Psyka. Dziękuję Panu Bogu za to, że udało się przeprowadzić te prace na czas i bezpiecznie. Dziękuję osobom które pomogły w pewnych pracach w trakcie remontu i tym, które sprzątały kościół w tym czasie. Cieszę się, że są w naszej parafii osoby, które angażują się w takich momentach. Bóg zapłać osobom, które złożyły ofiary na malowanie kościoła. Inne osoby deklarowały, że mają w planie dołożyć swoją część do tego dzieła. Z góry dziękuję za Waszą ofiarność.
6.Zapowiedzi przedślubne.
7.Niedługo uroczystość Bożego Ciała (04 czerwca). Przygotowujemy się już powoli do uroczystej procesji. W tym roku ołtarze przygotują:
I ołtarz (przy kapliczce do Rossochy): Helenów i Jakubów,
II ołtarz (przy remizie): strażacy i ich rodziny,
III ołtarz (przy św. Janie): Jelitów,
IV ołtarz (przy krzyżu w drodze na cmentarz): Zagórze.
8.Zachęcam do lektury najnowszych numerów tygodników katolickich!