02/06/2026
OGŁOSZENIA TRÓJCY NAŚWIETSZEJ :
1. PORZĄDEK PROWADZENIA NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH :
PONIEDZIŁEK GODZ 18.00 - PANI ROKSANA
WTOREK GODZ. 18.00 - KOŁO RÓŻAŃCOWE PANI CAPANDY
ŚRODA GODZ. 18.00 PAN MATEUSZ
CZWARTEK GODZ. 16.40 - PAN MATEUSZ
PIATEK GODZ 18.00 - KOŁA RÓŻAŃCOWE PAŃ WOLNY I CKOKT
NIEDZIELA GODZ. 9.10 - WSZYSTKIE KOŁA RÓŻAŃCOWE
2. BOŻE CIAŁO
MSZA ŚWIĘTA W SANTUARIUM Z PROCESJĄ O GODZ. 9.00
W KAPLICACH NIE MA MSZY ŚWIĘTYCH.
3.NIEDZIELA
9.00 ZMIANA RÓŻAŃCOWA
9.30 MSZA ŚW - za zm. Władysławę i Jana Czanieckich z synami Wiesławem, Józefem i Janem
4.SOBOTA - Od godziny 8.30 kapłani udadzą się do chorych i starszych wiekiem, prosimy, aby zgłosić ich w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii przy Sanktuarium. Bardzo prosimy, żeby najbliżsi, rodzina, sąsiedzi zatroszczyli się o nich i dali im możliwość spotkania z Jezusem w Komunii Świętej.
5. Witamy wśród nas wszystkich wypoczywających gości i przyjaciół, życzymy Wam dobrej pogody i duchowych wrażeń. Zachęcamy, aby wczytywać się w historię naszego Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej. Życzymy Wam, aby Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pani Rajczańska miała Was i wasze rodziny w szczególnej opiece. Jeśli ktoś jeszcze nie posiada obrazka z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej, to zapraszamy po odbiór w Zakrystii po Mszy Świętej.
W poniedziałek, 1 czerwca – wspomnienie Świętego Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci, zapraszamy dzieci na Mszę Świętą w ich intencji o godzinie 18.00.
W środę, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W Środę – zapraszamy wszystkich na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na godzinę 19.00 – Różaniec, potem o godz. 19.30 Msza Święta a po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą – przyjdźmy do domu Matki Bożej i naszej Matki prosić Ją o potrzebne łaski dla nas, dla naszych rodzin, dla naszej Parafii i dla wszystkich, którzy nas proszą o modlitwę.
W czwartek, 4 czerwca – Uroczystość Najświetszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte jak w każdą Niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00 – (ta Msza Święta będzie po powrocie z Procesji około 11.15) i 18.00, w Kaplicach Mszy Świętych nie będzie. Po Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.00 wyruszy z naszego Sanktuarium Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Rajczy do czterech ołtarzy. Trasa przejścia będzie przebiegać ulicami: Ujsolską, Polną i Górską.
Prosimy, aby rodziny, które tradycyjnie przygotowywały ołtarze nadal pomagały przy ich ustrojeniu, a ponadto prosimy, aby Ołtarze w tym roku, przygotowali mieszkańcy następujących terenów naszej Parafii:
I Ołtarz – na ul. Ujsolskiej – Parafialny Oddział CARITAS wraz z osobami, które przygotowywały ten Ołtarz dotychczas. Prosimy, aby mieszkańcy ul. Ujsolskiej wsparły tę inicjatywę.
II Ołtarz – na u. Polnej – mieszkańcy Rajczy Dolnej wraz z osobami, które przygotowywały ten Ołtarz dotychczas. Prosimy, aby mieszkańcy ul. Polnej również pomogły w pracach przy tym Ołtarzu.
III Ołtarz – na ul. Górskiej – mieszkańcy Rajczy, którzy przygotowywali ten Ołtarz dotychczas i osoby, które chcą włączyć się w przygotowania. Zwłaszcza prosimy mieszkańców ul. Górskiej.
IV Ołtarz – mieszkańcy Rycerki Dolnej wraz z osobami, które przygotowywały ten Ołtarz dotychczas.
Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i procesji przedstawicieli władz samorządowych naszej Gminy i Powiatu, Poczty Sztandarowe, wszystkich posiadających stroje regionalne, chór parafialny, dzieci w strojach komunijnych, ministrantów, lektorów, dzieci do sypania kwiatów – rodziców prosimy o ich przygotowanie. Prosimy także o tradycyjne podjęcie figur w czasie procesji. Prosimy, aby przystroić ulice, mieszkania i domy na trasie przejścia Procesji.
Prosimy strażaków i Policjantów z naszego Komisariatu o zabezpieczenie trasy przejścia procesji i zadbanie o bezpieczeństwo. Już teraz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie tej Uroczystości. Niech udział w Procesji Bożego Ciała będzie dla nas wielką manifestacją i wyznaniem naszej wiary w żywą obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Pamiętajmy także, aby uczestniczyć w Oktawie Bożego Ciała, w Mszach Świętych wieczornych.
Na piątek, 20 czerwca, w Oktawie Bożego Ciała ksiądz Biskup Bielsko – Żywiecki Roman Pindel udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.